Романенко Олеся Валентинівна

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 23:35, 20 лютого 2017, створена Annkirsan87 (обговореннявнесок) (Створена сторінка: = '''Прізвище, ім'я, по батькові:''' = Романенко Олеся Валентинівна File:Img 0482.jpg|thumb|left|200px|Img 048...)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук

Прізвище, ім'я, по батькові:

Романенко Олеся Валентинівна
Img 0482.jpg


Регіон:

Дніпропетровська область

Місце роботи:

Криворізький навчально-виховний комплекс №35 "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - багатопрофільний ліцей "Імпульс"

Посада:

Вчитель інформатики

Мій внесок

Мої електронні ресурси

Мій блог Мій сайт

Мої Он-лайн вправи

Кросворд з теми "Форматування символів та абзаців", 7 клас


Мої файли

Редагування текстового документа

Мої закладки

Мій календар

Моя стаття

Методи стаціонарного навчання

Тренінги — навчання, у якому основна увага приділяється практичному відпрацюванню мате¬ріалу, що вивчається, коли в процесі моделювання спеціально заданих ситуацій учні мають можли¬вість розвинути і закріпити необхідні знання і на¬вички. Case-study — розбір конкретних ситуацій, ме¬тод навчання навичок ухвалення рішень. Його мета — навчити учнів аналізувати інформацію, виявляти ключові проблеми, генерувати альтернативні шляхи розв'язання, оцінювати їх, виби¬рати оптимальне розв'язання і формувати програ¬ми дій. Увесь процес підготовки Case заснований на навичках і вміннях працювати з інформаційними технологіями, що дозволяє актуалізувати наявні знання, активізує науково-дослідну діяльність. Баскет-метод — метод навчання на основі імі¬тації ситуацій. Наприклад, учневі пропонують ви¬ступити в ролі екскурсовода музеєм комп'ютерної техніки. У матеріалах для підготовки він отримує всю необхідну інформацію про експонати в залі.

Методи дистанційного навчання

Один з інноваційних методів – це робота в середовищі дистанційного навчання Moodle. Система орієнтована на організацію взаємодії між викладачем і учнями, хоча її можна використати і для організації традиційних дистанційних курсів, а також для дистанційного навчання. Система Moodle дозволяє учителеві у власному профілі завантажувати файли, створювати завдання для дітей, дискусійні форуми, онлайн-тестування та інші доповнення, які повинен обробити учень. Учитель, який спланував урок у системі Moodle, лише виконує роль організатора роботи. Діти працюють з віртуальним учителем — комп'ютером: ознайомлюються з відеоматеріалами, читають завантажені учителем файли, беруть участь в обговоренні проблемних питань на форумі, виконують тестування тощо. Якщо учень з якоїсь причини не прийшов до школи, він може переглянути матеріал вдома і виконати ті ж завдання. Уроки, організовані в Moodle, не залишають без уваги жодного учня. Навчання на веб-квестах Ще одним інноваційним методом є створення веб-квестів і залучення учнів до роботи з ними.

Веб-квест — це спеціально створений учителем сайт в інтернеті, який містить завдання для учнів (теоретичні, практичні, завдання для перевірки знань та ін.). У результаті виконання завдань учні досягають поставленої учителем мети. Звичайно, це займає певний час, але учнівська робота на таких сайтах дозволяє учителеві розв'язати декілька важливих проблем. Річ у тому, що більшість старшокласників розподіляють пріоритети таким чином, що навчання для них не головне заняття. Якщо в класі більшість таких учнів, то уроки проводити дуже складно. Робота в інтернеті рятує ситуацію, адже на сайті кожен учень працює із задоволенням, при цьому отримує багато інформації за темою уроку. До того ж, якщо я заздалегідь створити веб-квест і повідомити його адресу учням, то серед них обов'язково знайдуться ті, які вдома відвідають цей сайт, ознайомляться із запропонованим матеріалом і наступного уроку вже знатимуть матеріал заздалегідь. Це дозволить їм швидше впоратися з практичним завданням і виступити на уроці в ролі помічника, що допомагає учителеві працювати з тими учнями, які значно відстають у роботі. Дітям така роль дуже подобається, адже вони мають можливість не лише продемонструвати рівень знань з предмета, а й підвищити свій авторитет у класі. Веб-квест надає можливість учням, які пропустили уроки, не відставати від програми, адже, залишаючись удома і маючи можливість працювати в інтернеті, вони в будь-який момент можуть відвідати мій сайт і вивчити запропонований матеріал. У навчанні інформатики вищеописані методи мають свою специфіку. Наприклад, досить широ¬ко застосовуються репродуктивні методи, особли¬во на початковому етапі роботи на комп'ютері — навчання користування мишею, клавіатурою. При цьому вчителеві часто доводиться «ставити руку» учням. Принцип «Роби, як я!» можна ефективно використати там, де є локальна комп'ютерна мережа або демонстраційний екран і вчитель може одночасно працювати з усіма учнями за уявного збереження індивідуальності навчання. Потім поступово відбувається перехід від «Роби, як я!» до «Роби сам!». Репродуктивні методи використовуються під час вивчення алгоритмів і основ програмування, коли учні копіюють частини готових програм і алгоритмів, виконуючи індивідуальні завдання. Використання локальної комп'ютерної мережі дозволяє ефективно організувати колективну діяльність учнів, коли одне велике завдання розбивається на низку підзадач, розв'язування яких доручається окремим учням або їх групам. Участь у колективній роботі залучає школяра до стосунків взаємної відповідальності, примушує їх розв'язувати не лише навчальні, але й організаційні завдання. Усе це сприяє формуванню активної особи, яка вміє планувати і оптимально організовувати свою діяльність, співвідносити її з діяльністю інших.


Корисні посилання:

Створення_та_оформлення_вікі-статті