Навчальний проект з теми "Мій світ навколо баскетбольного м'яча"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 13:01, 19 лютого 2017, створена Belous.alexey (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Мій світ навколо баскетбольного м'яча

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Фізична культура

Вік учнів, клас

8 клас, 13-14 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект з фізичної культури. 8 клас. Тема «Баскетбол». Проект спрямований на поглиблення знань учнів з історії виникнення й розвитку баскетболу; правил гри у баскетбол; формування свідомого ставлення до занять фізичною культурою і спортом; створення для учнів ситуації успіху з метою ефективного виконання навчальних завдань. Учні будуть збирати та опрацьовувати дані з Інтернету та інших наукових видань, що розкривають суть змістовних питань. Будуть складати звіти за результатами досліджень та знайденою інформацією. В результаті проекту учні дадуть відповіді на питання висунуті і вдосконалені впродовж розробки теми проекту.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку проектної діяльності, для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередні знання з начальної теми вчитель і учні починають роботу з мозкового штурму ідей в області «Знаю», «Хочу дізнатися» Таблиці З-Х-Д. Потім, коли учні починають відповідати на питання проекту, вони записують отриману інформацію в розділ «Дізнався». Учитель щоденно спостерігає за ходом роботи своїх учнів і збирає інформацію про процеси навчання Контрольний список групової роботи в проекті. На основі цієї інформації вчитель може допомагати учням долати помилки і вирішувати інші навчальні проблеми. Щотижнево проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Упродовж проекту учні використовують Контрольний список для блогу, Контрольний список Учнівська презентація та Контрольний список для інформаційного бюлетеню, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Регулярно здійснюється оцінювання вкладу кожного учня в групову роботу за допомогою Самооцінювання спільної роботи. Остаточна оцінка за тему виставляється із урахуванням Форма оцінювання презентації, Форма оцінювання блогу, Форма оцінювання публікації та підсумкового онлайн-тестування. Завершується проект колективної рефлексією і обговоренням питань: Що вдалося і не вдалося зробити в даному проекті? Які питання необхідно обговорити, чи розкрити в майбутніх роботах?

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Діяльність вчителя. Готує буклет про метод проектів, створює дидактичні матеріали для учнів, матеріали для оцінювання, інструкції, учительську презентацію. На початку проекту • Отримує від батьків дозвіл на відкриття електронної скриньки та дозвіл на публікацію роботи в Інтернеті. • Демонструє учням учительську презентацію, яка допоможе учням зрозуміти завдання проекту, рекомендує літературу та інтернет-ресурси, які допоможуть ім в роботі над проектом. • Допомогає учням об'єднатися у групи та вибрати лідера, розподілити обов'язки, затверджує графік роботи над проектом в кожній групі. • Обговорює з учнями правила безпечної роботи в інтернеті та поняття Авторське право та правомірне використання матеріалів з Інтернету. В ході проекту • Консультує учнів під час роботи над проектом, відстежує роботу учнів, створює ситуацію успіху для найбільш проблемних учнів. • Заохочує учнів бути активними за допомогою спілкування та створення ситуації успіху. • Готує учнів до публічної презентації своїх робіт. Наприкінці проекту • Проводить презентацію проекту для запрошених (школяри, батьки учнів, адміністрація закладу. • Підводить підсумки проекту, рефлексує разом з учнями. Діяльність учнів. До початку проекту • Учні заповнюють таблицю «ЗХД» для первинного оцінювання навчальних потреб. • Знайомляться з буклетом про метод проектів, з учительською презентацією. • Об'єднуються у групи та вибирають лідера, розподіляють обов'язки, створюють графік роботи над проектом в кожній групі. • Знайомляться з формами оцінювання, інструкціями та дидактичними завданнями. В ході проекту • Знайомляться з різними джерелами інформації, вчаться її обробляти, робити висновки, перевіряти достовірність інформації. • Підбирають цікаві відеоматеріали про баскетбол і діляться результатами роботи над проектом в власному блозі. • Консультуються у вчителя. • Виконують творчі завдання: 1 група – досліджує основні етапи виникнення і розвитку баскетболу та створює презентацію для аргументації свого питання. 2 група – систематизує основні правила гри та створює презентацію для аргументації свого питання. 3 група – аналізує вправи для спеціальної фізичної підготовки юного баскетболіста та створює пам’ятку ціх вправ. • Готуються до публічної презентації своїх робіт. В кінці проекту • Презентують свої роботи. • Підводять підсумки проекту. • Планують участь у наступному проекті.

Історія баскетболу

Правила гри у баскетбол

Вправи для спеціальної фізичної підготовки юного баскетболіста

Учнівський блог

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери