Портфоліо Іванцової Тетяни Миколаївни для учнів 8 класів "Театр Корифеїв"
Зміст
- 1 Назва проекту
- 2 Назва навчальної теми
- 3 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 4 Вік учнів, клас
- 5 Стислий опис проекту
- 6 План вивчення теми
- 7 Навчальні цілі та очікувані результати навчання учнів
- 8 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 9 Діяльність учнів та вчителя
- 10 Диференціація навчання
- 11 Відомості про автора
- 12 Відомості про тренінг
Назва проекту
Театр Корифеїв
Назва навчальної теми
Українська література. "Театр Корифеїв. І. Карпенко-Карий"
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Мистецтво
Вік учнів, клас
13-14 років, 8 клас
Стислий опис проекту
Проект «Театр Корифеїв» має за мету ознайомити учнів з особливостями розвитку театрального мистецтва на Україні у ХІХ ст., з театром «корифеїв» та найважливішими сторінками життєвого і творчого шляху талановитого драматурга І.К.Карпенка-Карого; розвивати уважність, вдумливість, креативність, логічне мислення; вдосконалювати роботу в малих групах; виховувати любов до краси рідного слова.
Ключове запитання: Чому театр – це дзеркало душі?
Тематичні запитання: Порівняйте театр минулого і теперішнього? Що їх єднає і водночас розмежовує? Яке значення має театр корифеїв для сучасного мистецтва? Чим цей вид мистецтва відрізняється від інших?
Змістові запитання: Яким повинен бути справжній драматург, актор? Що змусило театральних митців об’єднатися і створити українську трупу? Як театрали дивували своїх глядачів?
План вивчення теми
План виконання навчального проекту
Навчальні цілі та очікувані результати навчання учнів
Розкрити значення театру «корифеїв» та родини Тобілевичів у становленні та розвитку українського професійного театру; актуальність висвітлених у трагікомедії «Мартин Боруля» проблем; прищеплювати любов до театру, повагу до людей мистецтва; розвивати уміння аналізувати художній твір, робити висновки та узагальнення.
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
На першому етапі проводиться оцінювання первинного досвіду учнів та виявлення їх інтересів за допомогою опитування, анкетування та рубрики "Мої асоціації". Діти поділяються на 3 групи для обговорення відповідей на проблемні питання, розглядаються критерії оцінювання їхньої проектної діяльності. Упродовж роботи над проектом учні заповнюють листи прогресу роботи, відповідають на контрольні питання, заповнюють листи для самооцінки (само оцінювання та взаємооцінювання), виконують тестування для оцінки отриманих знань з програмної теми. Вчитель оцінює вміння дітей обирати корисні Інтернет-ресурси. Під час завершення роботи проводиться учнівська конференція, де учні демонструють свої результати проектної діяльності.
Завдання для перевірки рівня знань
Завдання для перевірки засвоєння теми
[(вставити посилання на папку) Форми та контрольні списки для самооцінювання учнів]
Діяльність учнів та вчителя
І етап (підготовчий – 1 урок): ознайомити учнів з темою та метою проекту, провести вхідне анкетування, об’єднати учнів в творчі групи. Повідомити учням ключове питання та визначити джерела інформації. ІІ етап (Робота над проектом – 2, 3, 4 уроки): розпочинається з перегляду вчительської презентації, учням пропонується починати пошук інформації на запропоновану тему. Слабші учні займатимуться пошуком зображень для учнівської презентації. Вчитель надає консультації, пропонує корисні Інтернет-ресурси. На даному етапі проводиться формуюче оцінювання. ІІІ етап (завершальний – 5 урок): представлені результати діяльності учнів перед класом, проводиться оцінювання та взаємооцінювання. На даному етапі учні перевіряють, чи досягли вони мети, пов’язують проект із життям (створюють власну театральну постановку).
Диференціація навчання
Учні, що мають проблеми у навчанні: Допомогти організувати роботу, надати додаткові інструкції по проведенню опитування. Залучити учнів до участі у проекту цікавими, нестандартними завданнями, додатковий час на виконання завдань.
Обдаровані учні: Залучати до самостійних досліджень, незалежне самостійне вивчення, різноманітні варіанти, за допомогою яких учні можуть продемонструвати засвоєні знання.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Фах, навчальний предмет
вчитель укаїнської мови та літератури
Навчальний заклад
Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №114
Місто\село, район, область
Дніпропетровська область, м.Кривий Ріг, Інгулецький район
Контактні дані
tivantsova1968@gmail.com
Відомості про тренінг
Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м.Кривий Ріг, КЗШ №114, 06-18 лютого 2017
Дати проведення тренінгу
06-18 лютого 2017 року
Місце проведення тренінгу
Дніпропетровська обл., м.Кривий Ріг, Інгулецький р-н, Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №114