Портфоліо Вальченко Світлани Миколаївни "Фізика в нашому домі "

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 16:32, 17 лютого 2017, створена Вальченко Світлана Миколаївна (обговореннявнесок) (Місто\село, район, область)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Фізика в нашому домі

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Фізика, біологія, інформатика.

Вік учнів, клас

11 клас, 16-17 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект «Фізика в нашому домі». Тип проекту: інформаційно-пошуковий, дослідницький. Проект для учнів 11-х класів. Розділ з програми « Електромагнітні хвилі». Основні види діяльності учнів: зібрати інформацію про принцип дії побутових приладів (мобільних телефонів, комп’ютерів, мікрохвильових печей); дослідити вплив роботи цих приладів на організм людини; розробити рекомендації щодо їх безпечного використання.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Перед проектом (за кілька місяців до нього) в консультаціях з учителями української мови та інформатики проводиться оцінювання готовності учнів до виконання проекту (рівень володіння навичками роботи з комп’ютером, пошуку інформації в мережі Інтернет, роботи з мережевими ресурсами, тощо).

На початку роботи над проектом відбувається: • Перегляд презентації вчителя з її наступним обговоренням (фронтальним і малими групами - «мозковий штурм») • Вхідне тестування за інтернет-опитувальником для з’ясування рівня знань по темі проекту • Робота з таблицями «ЗХД»,де учні оцінюють власні знання з предмету дослідження; • Ознайомлення з дослідницькими роботами, виконаними раніше, та їх оцінкою (якщо такі роботи розміщені на інтернет-блогах) з подальшим їх обговоренням у міні-групах.

Впродовж роботи над проектом: • Вчитель проводить консультації та проміжне оцінювання попередніх результатів; • Учні по мірі проходження основних етапів проектної роботи заповнюють контрольний список прогресу роботи (електронна таблиця, Google-документ); • Учні систематично проводять самооцінку своєї роботи, користуючись відповідними формами для оцінювання.

Наприкінці роботи над проектом: • Учні проходять підсумковий тест-контроль за завданнями вчителя для перевірки набутих знань • Учні демонструють виконані роботи (інтернет-сайти, веб-сторінки, блоги), після чого відбувається їх само оцінювання, оцінювання вчителем та іншими групами (згідно критеріїв оцінювання) • В процесі роботи з таблицями «ЗХД» відбувається самооцінка учнями власних набутих знань та вмінь • Якщо результатом роботи було створення блогу, то в подальшому відбувається оцінювання учнівських робіт читачами блогу

Аналіз власної системи оцінювання

Графік оцюнювання

Діаграма Вена

Контрольний список мультимедійної презентації

Приклади матеріалів фасилітації

Самоспрямування у навчанні

Форма для аналізу

Форма Е-схема

Форма З-Х-Д

Форма оцінювання

Шаблон мій журнал досліджень

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком виконання проекту

Приблизно за тиждень-два до початку роботи над проектом "Фізика в нашому домі" учні ознайомлюються з публікацією вчителя про метод проектів, дізнаються про його переваги та можливості, відмінності від методів традиційного навчання. Тоді ж вчитель пропонує їм для ознайомлення і попереднього оцінювання інтернет-ресурси, на яких розміщено результати проектних робіт попередніх груп чи класів, рефлексія учнів, що займались проектною діяльністю.

Таким чином, ще до початку роботи над проектом в учнів формується позитивне ставлення до проектної діяльності, бажання оцінити свої сили і можливості, проявити творчість, ситуація успіху і потреба "зробити ще краще, ніж попередники". Таке попереднє ознайомлення знімає стресову ситуацію, притаманну для переходу на нові види діяльності. Крім того, тоді ж у середовищі учнів розпочнеться мимовільне створення мікро-груп, які під час проекту працюватимуть над різними темами досліджень.

Впродовж виконання учнями проектів

В перший день роботи над проектом (1-ий урок) учні переглядають презентацію вчителя про проект, знайомляться з ключовим та тематичними запитаннями і приймають рішення про роботу в одній з трьох груп (кожна група шукатиме відповідь на одне з трьох тематичних питань); об'єднавшись у групи, методом мозкового штурму проводять початкове обговорення шляхів пошукової діяльності (це обговорення вони продовжать в позаурочний час, коли основні стратегічні лінії вже будуть вироблені), розподіляють свої обов'язки в межах групи (хто яку частину роботи буде виконувати); знайомляться з порадами вчителя щодо організації роботи учнів та документами, підготовленими вчителем, що стосуються їх проектної роботи: допомога в плануванні проекту, допомога у проведенні рефлексії, інструкціями, контрольними списками, формами для оцінювання робіт та самооцінювання, шаблонами робіт; проходять вхідне тестування за інтернет-опитувальником, заповнюють таблиці ЗХД тощо. Учні отримують адреси інтернет-ресурсу, де розміщені всі ці документи (щоб продовжити ознайомлення та роботу з ними в позаурочний час), а також бланки Дозволу батьків на публікацію учнями своїх робіт в мережі Інтернет (які вони приносять заповненими на наступний урок). На роботу над проектом відведено 4 тижні, основну частину роботи учні виконуватимуть вдома, в позаурочний час, розподіливши в межах мікро-груп свої обов'язки. Робота передбачає проведення практичних досліджень, експериментів та замірів, які учні виконують на місцевому матеріалі (у приміщенні школи, у своїх квартирах тощо). Для спілкування членам групи під час роботи вчителем рекомендуються ІМ-месенджери типу Skype чи чати; також учням пропонується спілкування на шкільному форумі в рамках виділеної для них теми форуму. Учні з допомогою вчителя та за інструкціями створюють тематичний блог для представлення результатів своїх досліджень, і за бажанням – власні блоги для рефлексії. Шкільний психолог допомагає при потребі відкоректувати розподіл роботи учнів в межах мікро-груп. На другому тижні продовжується робота в групах. Учні обговорюють результати пошуку в Інтернеті матеріалів для дослідження, уточнюють напрями діяльності, оформлюють свої дослідження окремими сторінками тематичного блогу. Вчитель проводить групові консультації, контролює процес роботи з допомогою контрольного списку прогресу роботи, допомагає провести проміжне оцінювання результатів роботи (з допомогою форм та контрольних списків), звертає увагу на контроль відповідності діяльності учнів Основним запитанням проекту, знайомить обдарованих учнів з додатковими завданнями. Учні з особливими потребами отримують індивідуальні консультації вчителя та шаблони, які допоможуть їм успішно виконати свою ділянку роботи.

В післяурочний час учні завершують роботу над дослідженням та оформленням результатів досліджень, ще раз проводять оцінку своєї роботи за формами само- та взаємооцінювання, переглядають роботи інших груп і залишають коментарі та рефлексію (за бажанням) на власних блогах.

Наприкінці виконання проекту

На останньому тижні проводиться Конференція, на якій учні демонструють отримані результати своїх досліджень, здійснюють оцінку робіт своїх однокласників (за розробленими формами) та самооцінку своєї участі у дослідженні (за формами для оцінювання робіт та співробітництва). З допомогою таблиць ЗХД учні оцінюють набуті знання та вміння, здійснюють рефлексію. Учні проходять тест-контроль вчителя для оцінки набутих знань.

В післяурочний час повідомлення про виконання проектної роботи та адреси створених інтернет-ресурсів з результатами учнівських досліджень розміщуються на шкільному сайті для подальшого ознайомлення всіх бажаючих з цими роботами та їх оцінюванням.

Лист на дозвіл відкриття електронної пошти

Лист на дозвіл

Форма батьківського дозволу

Документ фасилітації

Презентація вчителя

Шаблон презентації для учнів з потребами у навчанні

Учнівська презентація

Контрольний список до Плану вивчення теми

План впровадження проекту

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Вальченко Світлана Миколаївна


Фах, навчальний предмет

вчитель І категорії, фізика



Навчальний заклад

Павлоградська загальносвітня школа І-ІІІ ступенів №12


Місто\село, район, область

Павлоград, Дніпропетровська обласnь

lanochka1232@gmail.com

Контактні дані

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м.Павлоград, Павлоградський міський ліцей, 06 - 18 лютого 2017 року

Дати проведення тренінгу

06-18 лютого 2017 року

Місце проведення тренінгу

Павлоградський міський ліцей

Тренери

Шевченко Галина Володимирівна