Навчальний проект з на тему:"Життя – найпрекрасніша з вигадок природи"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 09:39, 9 лютого 2017, створена Морозова Інна (обговореннявнесок) (Створена сторінка: = Назва навчальної теми = Життя – найпрекрасніша з вигадок природи = Основний та другор...)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Життя – найпрекрасніша з вигадок природи

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Природознавство 

«Поява життя на землі» інформатика

Вік учнів, клас

4клас, 9-10 років

Стислий опис проекту

Проект передбачає дослідження з предмету «Природознавство» у 4 класі. З метою оптимізації та диференціації роботи над проектом клас розділено на дві групи: «Теоретики», «Дослідники» . Під час роботи над проектом учні застосують стратегію «Думаємо-Об’єднуємось-Ділимося», яка пропонує учням спочатку обдумати запитання, потім у групі обговорити можливі відповіді нажх нього, а потім представити свої ідеї всьому класу для загального обговорення. Це допоможе учасникам проекту організувати свої попередні знання і висунути нові ідеї. Учні оберуть об’єкти дослідження, сформулюють конкретні завдання для кожної групи, проаналізують найважливіші поняття із запропонованої теми, які слід представити на розгляд слухацької аудиторії. Учні зберуть матеріал і розподілять ролі та обов’язки між членами дослідницьких груп. При цьому вони під керівництвом вчителя інформатики створять текстовий документ, публікацію та презентацію для того, щоб поділитися зібраною інформацією зі своїми однокласниками та іншими школярами.

План вивчення теми

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Перш ніж учні почнуть вивчати тему, необхідно активізувати знання та уявлення, які у них вже є щодо нової теми, застосувавши стратегію "мозковий штурм". Таблиці З-Х-Д на кожному етапі роботи над проектом дозволять порівнювати ці знання з тим, що вони вже знали, і пояснювати свої ідеї. Вони допоможуть учням зосередитися на змісті навчання і утримувати в полі зору нові знання, якими вони оволоділи в ході проведення дослідження. Крім того, таблиці доцільно використовувати при формуючому оцінюванні, вони відтворюють динаміку формування знань, умінь та навичок учнів. З-Х-Д-таблиці можуть використовуватися на початку роботи над проектом і на них можна посилатися в ході всього проекту. Після обговорення попросити учнів описати діяльність, що відбувалася, в своїх щоденниках. А вчитель занотовує почуте в журналах спостережень. Постійно і систематично за допомогою засобів оцінювання збирати інформацію про те, як просувається навчання учнів та наскільки успішно вони навчаються. З’ясувати, які навички, знання і розуміння показали учні в цих роботах, які докази, які їх помилки ми бачимо, на які напрями слід звернути увагу при плануванні подальшого навчання за темою. Вчитель слухає дискусії, які ведуть учні у малих групах, спостерігає за учнями, які працюють над запланованими вправами та за тим, як учні самі планують свої навчальні завдання, а також спостерігає за тим, як учні ставлять запитання під час роботи.


Діяльність учнів та вчителя

Перед початком роботи над проектом учитель проводить тестуванняна виявлення попереднього рівня володіння певними знаннями з теми, нагадує правила безпечного користування комп’ютером, Інтернетом та етикетом спілкування, ознайомлює учнів з питанням авторського права. З метою активації проектної діяльності на початку проекту учням пропонується презентація. Також для мотивації проектної діяльності учні переглядають та обговорюють буклет учителя про метод проектів. Учні ознайомлюються з темою, обговорюють питання, складають таблицю З-Х-Д, у ході мозкового штурму - асоціативний кущ з теми або схеми, консультуються з учителем, об’єднуються у групи, розподіляють ролі. Надалі при вивченні теми учні з’ясовують основні етапи роботи над проектом. Для цього вони за допомогою пошукових систем в Інтернеті відшукують джерела та обробляють отриману інформацію. Щоб систематизувати дані та одержати відповіді на тематичні запитання і зробити власні та загальні висновки, учасники проекту під керівництвом учителя вивчають теоретичний матеріал з теми «Життя - найпрекрасніше вигадок природи». Знайомляться з контрольним спеиском презентації, правилами роботи за компютером Наступним кроком є застосування ними отриманих знань для опрацювання. Результати досліджень учні висвітлюють у своїй презентації. Для діагностики успішності виконання робіт використовується форма самооцінювання результатів спільної діяльності. Учитель пропонує учням завдання згідно вимог навчальної програми, при цьому звертаючи увагу на тип інтелекту кожного учня. Згідно цих спостережень коригує учнівські ролі для реалізації можливостей за їх розвитком. У ході роботи вчитель використовує навички фасилітатора, формуюче оцінювання, заохочує учнів до метапізнання, відслідковує прогрес у навчанні, заохочує та пильнує взаємооцінювання учнями один одного, допомагає учням усвідомлювати стратегії, які вони використають для самопізнання та самовдосконалення, спрямовує діяльність учнів, створює шаблон з підказками для виконання проекту та у разі необхідності надає інструкції щодо виконання певних завдань проекту.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Морозова Інна Петрівна

Фах, навчальний предмет

психолог 

Навчальний заклад

Чумаківська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

село Чумаки, Томаківський район, Дніпропетровська область

Контактні дані

с. Чумаки, Томаківський район, Дніпропетровська область

innamorozova1991@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

з05.01.2017 по 17.01.2017

Місце проведення тренінгу

Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

Тренери

Маляр Наталія Юріївна