Проект з геометрії "Симетрія"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Симетричний світ
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Математика, художня культура, малювання, біологія, історія
Вік учнів, клас
Учні 9 класів
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Проект розрахований для всіх, хто вивчає Математику, для тих, хто любить Математику, і тих, хто ще не знає, що може любити Математику. Він буде направлений на те, щоб знайти точки перетину математичного й естетичного знання, прокласти хоч тоненькі місточки між цими далекими галузями знань. Ці містки повинні ще раз підкреслити учням, що навколишній світ єдиний, незважаючи на те, якою мовою його описувати – математичною чи естетичною.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
До початку проекту використовуємо мозкову атаку. Потім кожний учень отримує картку ЗХД та заповнює перший стовпчик.
Впродовж роботи над проектом за планом виконання проекту виконуємо спостереження за роботою груп з періодичним поверненням заповнення карток ЗХД за формою для оцінювання продуктів проекту та надаємо консультації групам по результатам дослідження, які з’являються на блозі.
Після завершення проекту проводимо демонстрацію с захистом проекту у вигляді презентацій та оцінюємо за формою оцінювання продукту..
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
На початку роботи над проектом «Симетричний світ» учні переглядають презентацію вчителя. Знайомляться з ключовим та тематичними запитаннями і приймають рішення про об’єднання в малі групи для проведення дослідження, а саме: групи, що досліджують симетрію у архітектурі; симетрію в математиці; історію розвитку знань з симетрії; симетрія в природі; збирають цікаві факти на сайті. Перед пошуком матеріалів в Інтернеті учні знайомляться з нормами авторського права та обговорюють питання, які розташовані у презентації вчителя. Пропонують свої ситуації, які можуть виникати при роботі в проекті.
Далі учні проводять пошук необхідних матеріалів для свого проекту (текст, малюнки, презентації), переглядаючи сайти за своєю темою. Переконуються у достовірності, науковості знайдених матеріалів. Під час роботи з ресурсами мережі, учні знайомляться з ризиками, які можуть зустрітися. Проводиться дискусія «Безпечне користування мережею»
Хід дослідження групи оформлюють у вигляді учнівського блогу та презентаціях. В яких зазначають, що вони будуть досліджувати, як робитимуть дослідження та як опрацьовуватимуть представлені результати дослідницької діяльності. Учні визначають цікаві факти про симетрію у довкіллі та заносять дані до блогу. За результатами створюють презентації. Оцінювання блогу здійснюється за контрольним списком та формою оцінювання. Контрольний список пропонується учням для самооцінювання перед створенням блогу. З формами оцінювання блогу та презентації учні знайомляться напередодні їх створення.