Портфоліо Сотнікової Ольги Миколаївни з теми:"Все повертається на круги свої"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 11:11, 5 квітня 2012, створена Сотнікова Ольга Миколаївна (обговореннявнесок) (Діяльність учнів (Скопіювати з Плану))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми (творча назва)

цикл

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Навчальна тема (як записано в програмі)

Команди повторення (циклу). Циклічні оператори у мові програмування Паскаль.

Вік учнів, клас

11 клас

Стислий опис проекту

Проект направлений на вивчення команд повторення у програмуванні. Мова програмування – Паскаль. Учні ознайомлюються з командою повторення та її видами, способами подання команди повторення мовою програмування, з оператором циклу. Учні мають можливість розвивати логічне мислення, навички створення програм; виховувати працьовитість, інтерес до предмета.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

Навчальні цілі

Навчальні цілі передбачают:

назвать:

  • всі різновиди операторів повторення, можливості середовища програмування для роботи з циклічними програмами (проектами)

навести:

  • приклади повторень з передумовою, з післяумовою, з параметром; приклади виконання повторень з передумовою, з післяумовою, з параметром; рекурентних алгоритмів; вкладених циклів

розпізнати:

  • циклічні алгоритми з передумовою, з післяумовою, з параметром; рекурентні алгоритми*, вкладені цикли

•використовувати в програмах оператори циклу з лічильником, передумовою та післяумовою;

•розв’язувати задачі на обчислення сум, добутків, середніх значень для наборів чисел, які вводить користувач;

wiki-стаття "Команди повторення (циклу)."

Презентація вчителя Пам'ятка для учнів

Опис оцінювання

Перед вивченням теми використовуємо З-Х-Д.Що таке цикл? З-Х-Д Спочатку кожний учень самостійно заповнює колонки "Що я знаю про циклічні події в природі?" і "Що я хочу дізнатися ще про цикли?", а тоді проводиться колективне обговорення відповідей з метою виокремлення основних елементів того, про що учні хочуть дізнатися. Наприкінці роботи над проектом учні ще раз звертаються до схеми З-Х-Д, відмічають "Про що я дізнався". Підводимо підсумки і робимо висновки. Наприкінці роботи над проектом проводимо також опитування за підготовленою формою «Підсумкове оцінювання», яке передбачає самооцінювання і оцінювання роботи учня вчителем.Опитувальник для учнів Поточне оцінювання. Підсумкове оцінювання учнівського бюлетня

Презентація учнів Презентація учнів2

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

1 урок.

  • На першому уроці розглядається арифметичний цикл FOR: формат команди, правила її використання. Наводяться приклади обчислення суми послідовності, кількості елементів послідовності із заданими властивостями, знаходження найбільшого і найменшого елементу послідовності. Урок містить презентацію, план уроку-лекції і практичної роботи, збірку завдань по цій темі, програми на мові Паскаль, які розглядаються на цьому уроці. Під час перегляду презентації учні вперше знайомляться з командами повторення. Які типи команд повторення існують. Запам’ятовують, що повторення – цикл. Далі вчитель пропоную розглянути блок-схеми, які відповідають кожному типу циклів. Пропонується домашнє завдання: використовуючи Інтернет підготувати приклади з життя людей, природи де на думку учнів присутні елементи циклу.

2 урок.

  • На другому уроці вчитель пропонує учням отримати практичні навики складання програм з використанням команди циклу For. Проводить практичну роботу.

3-4 уроки.

  • Два уроки по темі "Логічні цикли". На цих уроках розповідається про цикли While і Repeat: формат команд, сфера застосування, відмінності циклів While і Repeat. Наводиться багато прикладів складання програм. Урок містить презентацію, план уроку-лекції і практичної роботи, тексти програм на мові Паскаль, які розглядаються на цьому уроці. Також є невелика додаткова робота з прикладами завдань по цій темі.

5 урок.

  • Складання простих програм з використанням операторів циклу While і Repeat. Мета практичної роботи: визначати відмінності між логічними і арифметичним циклами, формувати практичні навички і уміня. Консультації, співбесіди .Здійснюють самостійну роботу і роботу в співпраці

6 урок.

  • Проведення контрольної роботи по темі "Цикли". Я пропоную учням картки із завданнями для письмової контрольної роботи (6 варіантів), для комплексної практичної роботи (6 варіантів) і план цих уроків.

Підведення підсумків

  • За результатами досліджень учні презентують результати своєї роботи(презентацію, вікі статтю, буклет)


Схеми Публікація учнів Все повертається на круги свої(буклет для учнів) Критерії оцінювання презентації

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ольга Сотнікова

Фах, навчальний предмет

учитель інформатики

Навчальний заклад

Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №6

Місто\село, район, область

м.Охтирка Сумська область

Контактні дані

2-43-34

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

27.03 - 06.04.2012 року

Місце провведення тренінгу

СОІППО

Тренери

Петрова Л.Г. Герасименко Н.В.