Портфоліо проекту "Вчись не мед їсти, а бджіл шанувати"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 13:24, 13 січня 2017, створена Наталія Михайлівна Костючик (обговореннявнесок) (Дати проведення тренінгу)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Вчись не мед їсти, а бджіл шанувати

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Природознавствво, інформатика, трудове навчання

Вік учнів, клас

7-10 років; 2-4 клас.

Стислий опис проекту

Навчально-виховний проект створено для використання:

1) на уроках «Природознавства» в 2 класі по темі «Комахи восени. Як готуються до зими бджоли» з метою підвищення рівня знань дітей в області природничих наук;

2) на виховних годинах і додаткових позакласних зустрічах з дітьми для досягнення навчально-виховної мети, пов’язаною з особливостями існування на Землі живих істот, які приносять користь людям і, в свою чергу, мають потребу в людському піклуванні і захисті.

Діяльність учнів в рамках цього проекту відноситься до дослідницько-інформаційної. За проектом передбачається розподілити учнів на 5 груп: група фотокореспондентів, група науковців, група літераторів, група медиків і група кондитерів. Свої дослідження діти можуть представити у вигляді презентації, фотоколажу, літературного твору, інсценізації, тощо.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання учнівської діяльності триває протягом всього проекту. На першому уроці учні отримують опитувальник, який дозволяє самостійно визначити рівень оволодіння темою. Протягом всього проекту учитель разом з учнями пильно стежать за вимогами до створення проектів, спілкуються додатково, обмінюються думками та матеріалами. Для учнів буде корисним і використовування списків запитань для самоконтролю. Оцінювання проводиться як самостійно учнями, за допомогою Форми оцінювання самоспрямування у навчанні, Форми оцінювання презентацій, Форми оцінювання публікацій, та і учителем-предметником за допомогою Оціночної таблиці презентації проекту, Оціночної таблиці публікації проекту, Форми оцінювання блогу, Форми оцінювання комп’ютерних робіт. Оцінюються учнівські роботи, представлені презентаціями, фотоколажем, літературним твором (будь-якого жанру), повідомленням, створення виставки кулінарних виробів.

Діяльність учнів та вчителя

До початку проекту учитель розповідає учням та батькам про метод проектів, демонструє публікацію (буклет, брошуру) й заохочує до роботи, пояснює специфіку проектної роботи й колективної роботи (групова робота на уроках), поступово формує в учнів навички об’єктивного самооцінювання.

Для активації пізнавальної діяльності учнів на початку вивчення теми вчитель пропонує учням вхідну презентацію. Вивчення попередніх знань учнів щодо теми відбувається за допомогою опитувальника та діаграм Вена, при заповненні ними таблиці Знаємо-Хочемо знати-Дізнаємося.

Учні разом з вчителем формулюють загальну тему проекту на основі цікавої та актуальної проблеми згідно з навчальною програмою, визначаються можливими напрямками роботи й за власним бажанням та інтересами (з можливістю переходу до іншої групи) розподіляються на 5 груп. Вчитель пояснює як саме вони будуть працювати над проектом. Ставить перед ними Ключові, Тематичні та Змістові запитання. Націлює на шляхи збору інформації.

Учні складають план роботи в групах і прогнозують кінцевий результат.

Вчитель демонструє презентацію із захисту авторських прав. Обговорюється дана проблема. Учні проводять опитування свого ставлення до цього Закону та проблем порушення авторських прав. Оцінюють достовірність обраних ними веб-ресурсів за допомогою форм оцінювання. Переглядають чи дотримуються закони про дотримання авторських прав в даних ресурсах.

Вчитель знайомить дітей із правилами роботи в Інтернеті. Показує як вести блог. Обговорює з учнями питання про те, що блог надає можливість документування їх читання, запису своїх думок та творчих наробок, відповідей на важливі запитання, котрі їх бентежать. Знайомить учнів з Формою оцінювання блогу для того, щоб допомогти створити свій власний, цікавий та неповторний блог. Кожного дня вчитель переглядає ці блоги для можливості відстеження як саме учні розуміють основну проблему, в чому у них є сумніви та які питання потребують нагальної допомоги.

Учитель спостерігає за діяльністю роботи груп. Над проектом «Вчись не мед їсти, а бджіл шанувати» учні працюють в 5 групах, об’єднання в групи проводиться самостійно учнями. Кожна група працює над одним із питань:

І група – фотокореспонденти (спостерігають за поведінкою бджіл на домашній пасіці і фотографують побачене для створення фотоколажу);

ІІ група – науковці (знаходять інформацію про поведінку бджіл восени в Інтернеті, енциклопедіях, довідниках та дитячих журналах);

ІІІ група – літератори (знаходять необхідну інформацію у дитячій художній літературі і оформляють у вигляді книжечки)

ІV група – медики (здобувають відомості в Інтернеті, енциклопедіях та створюють усний журнал «Небезпека укусу бджоли. Користь меду»

V група – кондитери (використовують кулінарні довідники і підготовлюють майстер-клас «Блюда із медом»).

До закінчення роботи над проектом потрібно призначити спеціальні консультації, бесіди з вчителем та однокласниками, щоб надати групам зворотний зв'язок щодо покращення кінцевого продукту представлення роботи. За допомогою спілкування через блог учні ознайомлюються з думками та пропозиціями інших та отримують для виправлення чи редагування вже створеної презентації, публікації. Актив проекту розробляє сценарій загальної презентації проекту та блогу. Результати роботи учнів в проекті представлені у презентації, буклеті та блозі «Вчись не мед їсти, а бджіл шанувати».

Для учнів, яким важко проводити дослідження додається Шаблон презентації.

Учитель оцінює та коментує роботу кожної групи й роботу класу в цілому.

Захист даного проекту буде відбуватися в присутності учнів паралелей 2-4-х класів. На захист проекту запрошуються батьки учнів.

По завершенню презентації проекту буде проведено підсумкове опитування:

- серед учасників проекту – «Які ваші враження від проектної роботи?»;

- серед слухачів захисту проекту – «Чи сподобався вам проект? Чи бажаєте ви прийняти участь у наступному проекті?»

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Костючик Наталія михайлівна

Фах, навчальний предмет

Вихователь ГПД

Навчальний заклад

КЗО "СЗШ № 54" ДМР

Місто\село, район, область

м. Дніпро

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

05.12-17.12.2016

Місце проведення тренінгу

Тренери