Проект «Країна Азії» для учнів 10 класу
Для створення проекту було використано знання з географії, історії та образотворчого мистецтва. Над проектом працювали учні 10 класу , віком 15 -16 років.
Опис проекту
Процес глобалізації охопив майже всі країни світу , інтеграція стала поштовхом до активних відносин в політичному , культурному та економічному просторах . Це стало поштовхом до глибшого вивчення країн Азії і їх взаємовідносин з Україною.
Нашими дорогами їздять автомобілі відомих японських фірм, сьогодні український ринок насичений товарами китайського виробництва , а у щоденному побуті ми використовуємо переважно японську техніку. Вільний час проводимо біля телеекранів, співпереживаючи героям індійських кінофільмів.
Що ж собою представляють ці країни? В чому секрет їхньої популярності? Це стало поштовхом до більш конкретного пізнання . Так виник задум створити проект «Країни Азії».
Учні досліджували країни Азії з таких проблем - «Японія - загадка нашого століття», « Десять сходинок до Тадж –Махалу», «Китай – країна давньої культури», « П’ять кроків до партнерства».
У нашому випадку робота над проектом вимагала від дітей не лише знань у галузі географії, але й володіння комп’ютерними технологіями, вміння одержувати та обробляти інформацію з різних джерел, у тому числі з Інтернету. Робота проводилась в групах і складалася з кількох етапів. Перший етап – розподіл завдань по групах, визначення обов’язків членів групи. Другий етап – добір матеріалу з певної теми. Третій етап – написання доповіді, складання стислого повідомлення. Четвертий етап – створення комп’ютерної презентації. П’ятий етап – захист проектів.
Швидкі темпи інформатизації суспільства вимагають широкого застосування сучасних технологій у вивченні географії. Останнім часом створено цілу систему комп’ютерних засобів навчання. Їх , по можливості, використовую на уроках. Для показу певної території, її комплексної характеристики, демонструю різні схеми, графіки, таблиці. Створюю власні електронні посібники.
Слід відзначити високий інтерес школярів до роботи над проектом. За наявності певних навичок роботи з комп’ютером, учні із великим задоволенням створювали комп’ютерні презентації, де є інформація, що не вивчається в межах шкільної програми.
Робота над проектом показала можливості учнів працювати у групах, співпрацювати в команді. Вміння збирати інформацію (пошук інформації з Інтернету, інших джерел).
Захист проекту став практичним шляхом набуття навчального та соціального досвіду, активного включення в реалізацію життєвих планів. Як результат, учні набули практики працювати самостійно, пошук нового, невивченого матеріалу, коли відбувається інтенсивне само – та взаємонавчання, створюються умови для саморозвитку творчої індивідуальності людини та розкриття духовного потенціалу.
Поєднання проектної та інформаційно – комунікативної технології під час вивчення географії є програма « Інтел. Навчання для майбутнього». За допомогою цієї програми в учні вчаться мислити, набувають навичок співробітництва, комунікативності, дослідницької роботи, які сприяють підвищенню конкурентоздатності учнів на ринку праці.
Професійним надбанням стало виготовлення електронного посібника «Країни Азії», яким я поповнила медіа – теку. Відгуки батьків
Моя донька дуже емоційна, звикла робити усе нашвидкоруч. Зазвичай, поки я повернуся з роботи, вона вже впоралася з домашнім завданням і допомагає мені по господарству. Декілька березневих вечорів поспіль я заставала Лесю за кучугурою журналів, книг, газет. Вона читала, щось виписувала. Коли я запитала, чим вона так зацікавилася, Леся розповіла , що разом з однокласниками готує проект і вивчає Китай.
Уся наша сім’я знає все про Велику Китайську стіну, квітковий гороскоп. Саме завдяки проекту, Леся зацікавилася тибетською медициною, мистецтвом Фен – шуй. Я рада з цього, бо мрію бачити свою доньку лікарем. Гнатів Л. М.
Відгуки колег
Відвідавши урок – проект з географії у 10 класі, ми разом з учнями поринули у дивовижний калейдоскоп країн Азії. Відчули Мудрість « країни Сонця, що сходить»; могутність одного із економічних гігантів – Китаю; загадковість «країн снігів і пальм» - Індії.
Ми, вчителі, за допомогою інтерактивних форм і методів, які використовувала Тетяна Вікторівна під час уроку, не тільки отримати цікаву інформацію, а й змогли глибше пізнати себе. Своєю творчою працею вчителька і нас надихає творити! Ми творимо, і це подобається дітям. У них розвиваються навички ефективного спілкування: уміння слухати, чітко висловлювати свою думку, відкрито виражати свої почуття, адекватно реагувати на критику. Надалі бажаємо нашій колезі здоров’я, сил, творчих злетів та терпіння! Бідулько Н. О. вчитель іноземної мови
Відгуки учнів
Що дала нам робота над даним проектом? По – перше, це нетрадиційно. У нас не було звичайного 45 – хвилинного уроку. Ми отримали можливість вільного вибору діяльності. І в той же час, ми відчували відповідальність за роботу. Весь клас став єдиною командою, з рівними правами і почуттям обов’язку. Саме цей проект зумів пробудити в нас творчість, бажання знайти якнайбільше цікавої інформації. «Країни Азії» стали місточком, котрий зміцнив стосунки між нами і керівником проекту – Тетяною Вікторівною. Кусняк Віктор? креейтор проекту, учень 10 кл.
Результативність проекту було представлено на районному семінарі вчителів географії.
Створюючи даний проект, в душі кожен з нас хотів відчувати себе справжнім жителем Сходу. І кмітливі однокласники зробили це можливим. На великій перерві ми на всіх парах несемося у шкільну їдальню. Того тижня чергував по школі наш 10 клас. В меню другою стравою було зазначено «каша рисова з котлетою». «Затарившись», ми сіли за столик і відразу почали голосно сміятись, бо дівчата, - чергові, замість ложок і виделок поклали нам палички, якими зазвичай їдять жителі Японії та Китаю. Іншого виходу у нас не було, адже за нами пильно стежили усі, хто був у їдальні. Зібравши всі свої знання і вміння ми «взялися» до роботи. Перерва закінчилася, рис був повсюди …
Використання проектних технологій дає можливість урізноманітнювати методи та форми проведення уроків. Разом з тим, необхідно підготувати учня до повноцінної, плідної життєдіяльності в інформаційному та інформатизованому суспільстві, що призводить до пошуку нових можливостей сучасних технологій та комп’ютерної техніки.