Wiki-статтю "Світ діаграм. Який він?"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 11:22, 1 квітня 2012, створена Гученко Людмила Вікторівна (обговореннявнесок) (Створена сторінка: '''Світ діаграм. Який він?''' Після створення електронних таблиць часто виникає потреба …)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук

Світ діаграм. Який він?

   Після створення електронних таблиць часто виникає потреба у по¬рівнянні табличних даних, встановленні характеристик певних процесів, виявленні закономірностей змінення величин тощо. Найчастіше у таких випадках використовують діаграми — засо¬би наочного подання даних.
   Діаграми створюють на основі інформації, поданої у вигляді елек¬тронної таблиці. Числові значення, дати або грошові суми зобра¬жуються на діаграмі у вигляді графічних елементів, наприклад стовпчиків, точок на площині, секторів круга. Крім того, більшість діаграм містять не лише графічні елементи, а і текстові, які по¬яснюють зміст графічних. Зокрема, такими елементами можуть бути заголовки діаграми та осей координат, назви категорій да¬них. Усі клітинки, в яких містяться зображувані на діаграмі дані, утворюють діапазон вихідних даних. Зазначимо, що після змінення значень у цьому діапазоні автоматично змінюють¬ся відповідні елементи на діаграмі.

Залежно від способу графічного подання даних діаграми розріз¬няються за типом. Майстер діаграм пропонує на вибір понад 30 типів діаграм, більш уживані з яких подано на вкладці Стандартні, а менш уживані - на вкладці Нестандартні. Проте найпоширенішими серед них є три типи: гістограма, кругова діаграма та графік. Розглянемо деталь¬ніше фактори, що мають враховуватися під час вибору кожного з цих типів діаграм.

  • Залежність між числовими величинами. Якщо діаграма відоб¬ражує залежність між двома числовими величинами (залеж¬ною величиною є числа або грошові суми, а незалежною — числа, грошові суми, дати або моменти часу), то це, напевно, має бути гістограма чи графік.
  • Відображення частки величини у загальній сумі. Якщо важли¬во відобразити, яку частку займає те чи інше значення в сумі певного набору значень, то найкраще підійде кругова діаграма.
  • Неперервність величини. Якщо зображувана величина непе¬рервна, то перевагу слід надати графіку. Графік також зручно використовувати для подання залежності між будь-якими дво¬ма числовими величинами, якщо потрібно відобразити дуже багато (кілька десятків або сотень) їхніх значень.

Висновки Діаграми використовують для наочного подання статистичних даних практично у всіх областях. У ході досліджень ми дізналися, що існує більше 30 типів діаграм, але найчастіше використовують тільки три: гістограма, кругова діаграма та графік, які також можна подавати і різнокольоровими, і об’ємними, і навіть тривимірними. А за необхідності і більшої наочності можна використовувати декілька типів діаграм для одних і тих даних. Ось якиq цікавий світ діаграм!