Портфоліо навчального проекту"Звичайні дроби та дії над ними"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Звичайні дроби та дії над ними
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Основний - математика, другорядні - інформатика.
Вік учнів, клас
6 клас, 11-12 років
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Метою реалізації проекту є більш детальне вивчення та усвідомлення про поняття «звичайні дроби», як правильно виконувати дії над ними.
Працюючи над проектом закріплюються знання з теми «Звичайні дроби та дії над ними», учні вчаться раціонально використовувати використовувати дроби для розв’язування задач. Кожна мала група учнів обирає підтему, яка представляє для них інтерес та є елементом інтегрованого комплексу питань в межах проекту.
На мою думку, було легко і зручно досліджувати навчальний матеріал, оскільки в них виділено основні поняття теми. Учні будуть досліджувати тему використовуючи таблиці, підручники та моделі. Проект завершується презентацією учнями результатів своїх досліджень та проведенням учнівської конференції з даної теми.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень щодо використання звичайних дробів. На початку вивчення теми організоване обговорення ключового запитання, вчитель пропонує учням ЗХД та діаграму , щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Учні з самого початку роботи над проектами в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Щотижнево проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Щоб допомогти їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Підсумкова оцінка за тему виставляється за презентацію і тематичною контрольною роботою.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
При виконанні проекту учні будуть об’єднані в групи(в залежності від кількості учнів, визначаються групи). Після розподілу груп всі отримують своє унікальне завдання та при можливості залучати до виконання роботи інших учасників груп. Завдання груп: Ініціативна група вивчає правила скорочення звичайних дробів. Вивчає переставний закон додавання та його практичне використання. Застосовує звичайні дроби до розв’язування задач. Вчиться віднімати та додавати дроби з різними знаменниками та мішаними числами. Порівнює дроби з різними знаменниками. Розробляє приклади, які переконують у необхідності використання звичайних дробів у повсякденній діяльності. Опрацьовують вивчений матеріал, роблять висновки стосовно своєї обізнаності в використанні дробів в математиці. Визначають можливості використання звичайних дробів у повсякденній діяльності. На першому уроці проекту учитель використовує презентацію, яка дає змогу знайомитись з темою і завданнями проекту та роздає кожній групі План виконання проекту, забезпечуючи тим самим якісну та ефективну фасилітацію. За допомогою діаграми та мозкового штурму виявляється рівень навчальних потреб та мотивація роботи у групах. На етапі введення до проекту з метою збільшення мотивації буде використовуватись посилання на учнівську роботу, виконану іншими учнями як результат роботи над проектом «Додавання та віднімання числа. Число 0». Цю роботу можливо використовувати як зразок при оформленні матеріалів свого дослідження. Для полегшення роботи над оформленням матеріалів дослідження учням пропонується: Навчальна тема розпочинається з ознайомлення учнів з Ключовим запитанням: Що називається звичайним дробом? Попросіть учнів подумати самостійно про запитання, а потім обговоріть їх відповіді. Запитайте, хто добровільно хоче поділитися своєю відповіддю з класом. Оголосіть наступне запитання: Як звести дріб до нового знаменника? Поясніть учням, що вони вивчатимуть це питання упродовж своєї роботи над темою і розроблятимуть самостійні проекти на доказ чи спростування своїх гіпотез. Почніть проект з демонстрації презентації. Запропонуйте заповнити два документи: ЗХД таблицю і організаційну діаграму. Обговоріть та оцініть ідеї учнів, які вони пропонують. Учні розвинули свій учнівський світогляд відносно використання звичайних дробів в природничих науках. Учні проводять опитування однолітків і батьків, з’ясовують, в якій галузі вони використовують звичайні дроби. Проводять оцінку можливостей використання звичайних дробів у повсякденній діяльності. Учні завершують своє дослідження, застосовуючи свої знання з математики.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Іваненко Інна
Фах, навчальний предмет
Студентка фізико-математичного факультету
Навчальний заклад
НДУ ім. Миколи Гоголя
Місто\село, район, область
М. Ніжин, Чернігівська область
Контактні дані
777ivanenko7777@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
з 15.02.16 - 01.05.16
Місце проведення тренінгу
НДУ ім. Миколи Гоголя
Тренери
Головіна Наталія Олександрівна