Портфоліо проекту "Дніпро - головна вулиця міста"
Зміст
Назва навчальної теми
Дніпро - головна вулиця міста
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Проект створювався з дотриманням Державного стандарту базової та повної середньої освіти, Рекомендацій щодо викладання Місто мого дитинства в школі, з урахуванням вимог до навчальної програми 5 класу. Проект створювався для уроків Місто мого дитинства.
Вік учнів, клас
5- А, 9-10 років
Стислий опис проекту
Більш детально ознайомити учнів з головною вулицею міста Дніпропетровськ – річкою Дніпро. Розглянути проблеми забруднення річки Дніпро та знайти шляхи подолання цієї проблеми в умовах сталого розвитку.
План вивчення теми
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Оцінювання здійснюється протягом всього проекту, починаючи з першого уроку. На першому уроці проводиться вхідне тестування, застосовується діаграма Вена, таблиці З-Х-Д. Воно спрямоване на виявлення відомостей з виучуваної теми, їх глибини розкриття. За допомогою тестових завдань учитель з’ясовує рівень оволодіння інформацією.
Учительська вхідна презентація дає змогу учням зрозуміти тему, над якою вони будуть працювати протягом всього проекту. Моніторинг знань з теми проводиться поурочно для з’ясування рівня оволодіння учнями навчального матеріалу, використовуються такі методи роботи як рольова гра, творчі завдання, експеримент.
Оцінювання проводиться як самостійно учнями (Форма оцінювання само спрямування у навчанні, Форма оцінювання презентації, Форма оцінювання публікації), так і за допомогою фахівця (Оціночна таблиця презентації проекту,Оціночна таблиця публікації проекту, Форма оцінювання блогу,Форма оцінювання комп’ютерних робіт).
Діяльність учнів та вчителя
Підготовка починається власне вчителем, бо запорукою успішної роботи є саме планування. Фасилітатор створює та узгоджує остаточний детальний план роботи над проектом, проглядає презентацію про авторське право для учителя. Учні з перших занять отримують деталізовані вказівки, буклет з методу проектів та знайомляться з прикладами учнівських проектів інших вчителів та дітей. Ознайомлюються з презентацією про авторське прово, презентацією про авторське право для учнів, проходять тест на авторське право.
Робота учнів розпочинається з вхідного тестування, заповнення таблиці З-Х-Д, діаграми Вена та презентації-фасилітації, презентації портфоліо вчителя.
Учні діляться на групи, кожна з яких отримує свої завдання, які спрямовані на спільний кінцевий результат. Над проектом «Дніпро – головна вулиця міста» учні працюють у 3 групах, об’єднання в групи проводиться самостійно учнями. Кожна група працює над одним із питань:
І група займається пошуком інформації стосовно географічного положення річки, їі історичного розвитку.
ІІ група знайомиться з проблемами забруднення річки, факторами, які впливають на забруднення.
ІІІ група займається пошуком інформації стосовно шляхів подолання проблеми забруднення річки Дніпро.
Учні отримують додаткові матеріали, зокрема, вправи для об'єднання учнів у пари, список літератури, буклет про метод проектів. Оцінювання роботи над проектом здійснюється вчителем, а також учнями самостійно за допомогою Форми оцінювання блогу, презентації, публікації.
Окрема увага приділяється учням з низьким рівнем знань та учням, які мають творчі здібності.
До закінчення роботи над проектом потрібно призначити спеціальні консультації, бесіди з вчителем та однокласниками, щоб надати групам зворотний зв'язок щодо покращення кінцевого продукту представлення роботи. Через роботу блогу учні ознайомлюються з думками та пропозиціями інших та отримують для виправлення чи редагування вже створеної презентації, публікації та блогу.
Актив проекту розробляє сценарій загальної презентації проекту та блогу.
Результатом роботи учнів стає презентація, блог та буклет.
Учитель оцінює та коментує роботу кожної групи й роботу класу в цілому.
По завершенню презентації проекту буде проведено підсумкове опитування серед:
Серед учасників проекту – «Які ваші враження від проектної роботи?»;
Серед слухачів захисту проекту – «Чи сподобався вам проект? Чи бажаєте ви прийняти участь у наступному проекті?».
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Сейдаметова Саніє Шавкетівна