Портфоліо Гичко Наталія Григорівна

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 09:21, 27 лютого 2015, створена Gichko (обговореннявнесок) (Тренери)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Нетикет. Правила віртуального спілкування

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика

Вік учнів, клас

16 років, 10 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Мережа Інтернет надає широкі можливості для спілкування. Щоб запобігти негативним проявам віртуального спілкування, виникненню непорозумінь, потрібно знати правила мережного етикету – нетикету. Правила поведінки в Мережі мають свою специфіку, але всі вони базуються на принципах гуманізму та людської моралі. Ось і тому виникла ідея взяти участь в проекті, щоб ознайомити учнів з правилами мережевого етикету та навчити дотримуватись їх. Проект призначений для учнів 10 класів з теми «Служби Інтернет». Отримавши завдання, учні шукатимуть інформацію про нетикет. А також створять та оформлять власну презентацію, публікацію. Наприкінці проекту буде оголошено конкурс на кращий буклет (Теми: «Правила безпеки при електронному спілкуванні в Інтернеті», «Правила етикету для спілкування в чаті, форумі, телеконференції», «Етикет віртуального спілкування», «Етикет електронного спілкування»).

План вивчення теми (вставити файл)

план вивчення теми

план впровадження проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Провести обговорення та опитування учнів щодо визначення рівня попередніх знаньтаЗ-Х-Д для того, щоб визначити навчальні потреби учнів до початку їх роботи над проектами; продумати, як забезпечити учнів інформацією та за допомогою у набутті необхідних навичок у разі необхідності. Учні з самого початку роботи над проектами використовують контрольний список для презентації та оцінювання інформаційного бюлетеню, в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Запросіть учнів використовуватиФорму оцінювання презентації проекту, щоб допомогти їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Форма оцінювання використовується і для оцінювання їх кінцевих презентацій завершених проектів. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію, бюлетеня і учнівських письмових відповідей на запитання до есе.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На початку роботи ознайомлюю учнів із методом проектів у вигляді буклету. За допомогою вступної презентації я показую учням для чого необхідно вивчати знати правила віртуального спілкування. Вчитель оголошує тему, а також ключове, тематичні та змістові питання. Учні шукають інформацію в Інтернеті про правила етикету інтерактивного спілкування та правила етикету електронної переписки. Підбирають ілюстрації, вчаться складати повні речення, вчаться комбінувати текст і зображення, навчаються працювати в Publisher. Учні створюють публікацію. Учні шукають інформацію, малюють малюнки, сканують матеріал, фотографують, відбирають малюнки в Інтернеті. Учні об’єднуються в три групи: ”Кмітливі” (З’ясувати, що таке нетикет. Досліджують, які є вимоги до віртуального спілкування. Пишуть звіт за планом:1.Які переваги віртуального спілкування? 2.Правила відео-спілкування 3.Правила мережевого етикету. Учні створили публікацію ”Розумники” З’ясовують причини неадекватної, грубої поведінки людей в мережі Інтернет. Визначити можливі небезпеки спілкування в Інтернеті. Розглянути правила електронного листування. Розглянути правила інтернет спілкування. Порівнюють правила етикету у реальному житті та норми мережного етикету, виявляють їх відмінності та подібність. Формулюють єдине правило спілкування. Учні створюють презентацію “Організатори” Розробляють плани роботи. Презентують роботу «Нетикет. Правила віртуального спілкування». Здійснюють підготовку і проводять конкурс на кращий буклет.1

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Гичко Наталія Григорівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель інформатики

Навчальний заклад

Колківське вище професійне училище

Місто\село, район, область

смт.Колки Маневицький район, Волинська область

Контактні дані

nataliia_gichko@mail.ru

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

З 16.02 по 27.02.2015р.

Місце проведення тренінгу

Волинська обл.ВІППО

Тренери

Остапчук Лариса Романівна, Гісь Ігор Володимирович