Портфоліо Гнутової Оксани Миколаївни

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 17:37, 27 лютого 2015, створена Okamelia9 (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

ВІЛ\СНІД - збережи себе і свою родину

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Крс"Захисти себе від ВІЛ", біологія, валеологія, українська мова, інформатика

Вік учнів, клас

15-16 років, 10 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект розраховано на учнів 10 класу з теми «Засоби захисту від ВІЛ -інфекції». Діти об’єднуються в групи та досліджують поняття ВІЛ/СНІД/ІПСШ, стадії перебігу захворювання на ВІЛ-інфекцію, поведінка і ризики, шляхи зараження та засоби захисту від ВІЛ – інфекції. В результаті виконання роботи учні створюють презентацію, буклет, публікацію, виступають в ролі фасилітаторів перед однолітками та батьками в рамках шкільного місячника «Молодь за здоров’я»

План вивчення теми (вставити файл)

план вивчення теми "ВІЛ\СНІД - захисти себе та свою родину"

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. На початку проекту вчитель знайомить учнів з графіком оцінювання, використовує анкетування учнів у формі https://docs.google.com/forms/d/1jpcYY5Bvudpt_wlyS5rgpnC2r-6Br0gVAOnmtahUftk/viewform опитувальника. Перегляд вчительської презентації, роботу з таблицями «ЗХД». Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень щодо використання статистики для передбачення майбутнього на початку вивчення теми організоване обговорення Ключового запитання, тематичних запитань, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Учні з самого початку роботи над проектами використовують контрольний список для інформаційного бюлетеню , щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні, використовується учнями старших класів самоспрямування в навчанні. Впродовж роботи над проектом учні створюють організаційну діаграму,вчитель використовує проміжне оцінювання у формі самостійної роботи, оцінюється створення публікації, буклету. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Учні знайомляться та можуть використовувати форму оцінювання продукту проектної діяльності, щоб допомогти їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Та ж сама форма оцінювання використовується і для оцінювання їх кінцевих публікацій, буклетів завершених проектів. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за публікацію, бюлетеня.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Учні на початку роботи над проектом ознайомлюються з вимогами, критеріями і правилами проведення проекту, виконують завдання опитувальника з теми, виявляючи попередні знання ; заповнюють таблицю «ЗХД», переглядають навчальну презентацію вчителя, знайомлячись з ключовими та тематичними запитаннями проекту, консультуються з вчителем, об’єднуються в групи, розподіляють обов’язки під час роботи над своїм завданням; працюють в підгрупах, виконують свої безпосередні обов'язки в групах , аналізують, оцінюють, обговорюють, удосконалюють та реалізують ідеї щодо виконання проекту , ведуть щоденники(блоги) виконання проектів , виконують поставленні завдання, готують та оформляють результати виконання проекту, готуються до захисту проектів . Перша група – збір інформації з подальшим опрацюванням та фільтруванням, оцінка інформації, виділення основних фактів, розміщення інформації та елементів оздоблення буклету, створення структури буклету з теми «Як виникла ВІЛ-інфекція та де вперше виявлено?» Друга група – проведення дослідження та опитування респондентів: однолітків, вчителів та батьків на тему «Що знають люди про ВІЛ-інфекцію? Чи може людина захистити себе від ВІЛ-інфекції?», оцінка зібраної інформації, створення діаграми Вена, запис необхідних рекомендацій та висновків стосовно кожної категорії опитаних, аналіз одержаних результатів, оформлення результатів у публікаці. Третя група – оформляють матеріали проекту у формі публікації, відповідають за розміщення її на сайті школи та захист проекту в рамках місячника "Молодь за здоров'я", виступаючи перед однолітками та на батьківських зборах перед батьківською громадою школи.Маючи на меті виконання проекту, вчитель створює буклет для пояснення переваг проектної технології та пояснює, чому їм варто прийняти участь у проекті,налаштовує на позитивний лад. Перед впровадженням проекту вчитель планує свою роботу, використовуючи план впровадження проекту. Вчитель формує тему проекту, ключове, тематичні та змістові питання проекту, пропонує учням об'єднатися в групи, розподілити обов'язки для якісної роботи . Щоб заохотити учнів до виконання проекту, вчитель знайомить їх із власною презентацією.Вчитель забезпечує необхідні ресурси для реалізації проекту, передбачає особливості роботи в ході проекту, знайомлячи учнів з формою оцінювання бюлетеню та надає учням контрольний список бюлетеня, щоб учні досягли найкращого результату та змогли здійснити самооцінку власної діяльності.Передбачає можливі труднощі в роботі і створює шаблони для слабовстигаючих учнів.Вчитель в ході виконання проекту пропонує учням документ фасилітації, щоб уникнути помилок у обдарованих учнів, а для слабовстигаючих учнів він є спонуканням для дії.Впродовж виконання всього проекту проводить консультації учнів та направляє їх діяльність в потрібне русло.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Оксана Гнутова


Фах, навчальний предмет

Вчитель географії, географія, економіка, курс "Захисти себе від ВІЛ"


Навчальний заклад

Павлоградська загальноосвітня школа і-ІІІ ступенів №15

Місто\село, район, область

Павлоград, Дніпропетровська область

Контактні дані

okamelia9@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

09.02.2015-21.02.2015


Місце проведення тренінгу

Павлоградський міський ліцей


Тренери

Бондарева Раїса Григорівна