Портфоліо з теми Безпека в Інтернеті

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Безпека в інтернеті

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика, Безпека життєдіяльності дитини

Вік учнів, клас

9 клас, 14-15 років.

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Сьогодні велика кількість дітей не уявляють своє життя без Інтернету. Як правило, процес перебування дитини в всесвітній мережі неконтрольований з боку дорослих. На жаль, Інтернет приносить як користь, так і шкоду.

Ідея

Як правильно користуватися Інтернетом, щоб він приносив більше користі? Як убезпечити дитину від негативного впливу всесвітньої мережі? Як навчити учнів правильно користуватися Інтернетом? На протязі проекту учні проводять опитування серед однолітків: як часто вони користуються Інтернетом, скільки часу там проводять? чим займаються, які сайти відвідують найчастіше? чи контролюють їх батьки? Також учні з'ясовують, які небезпеки чатують на них в мережі, від чого вони можуть постраждати, як від цього вберегтися. Результатом роботи над проектом буде конференція, на якій учні представлять свої дослідження у вигляді презентації, вики-статті, публікації. Вся інформація буде викладена на сайті школи. В кінці роботи учні розробляють пам'ятку з безпечної роботи в Інтернеті для учнів й батьків. Мета проекту: навчити дітей правильно користуватися Інтернетом, адже хто попереджений - той озброєний.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Упродовж всієї навчальної теми проводиться опитування та оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Учні використовують Контрольний список блогу, публікації та презентації, в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Також з цією метою використовуються нагадування і підказки, які використовуватимуться як впродовж роботи над проектом, так і наприкінці роботи над проектом. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень за допомогою контрольних списків спільної роботи та перегляду продуктів діяльності учнів. Регулярно ведеться читання блогу дослідження, а наприкінці першого тижня здійснюється тестування учнів за допомогою бланку контролю. В кінці роботи над проектом здійснюється самооцінювання роботи в проекті кожного учня з допомогою контрольного списку запитань до рефлексії наприкінці роботи над проектом.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

1. Учні об’єдналися в групи.

2. Вчитель демонструє Презентацію ідеї проекту і знайомить учнів з основними положеннями Закону України про авторське право

3. Діти продумують опитувальний лист (Що відомо…, Звідки дізналися…, Де почули…, Як ставитеся до…) і проводять опитування серед школярів, вчителів та батьків.

4. Учні аналізують результати опитування. Результати опитування представляють у виді діаграми, створеній програмі MS Excel.

5. Учні створюють презентацію, рекламний буклет чи веб-сторінку.

6. Демонстрація (захист) створених робіт.

Учні отримують критерії оцінювання до початку роботи за проектами для здійснення оцінки своєї роботи. Впродовж виконання роботи вчитель перевіряє процес виконання учнями завдань, ставлячи відмітки про їх наявність і виконання у контрольному списку, а у формі оцінювання відповідно вагу (бал) виконаного елемента роботи. Особливу увагу вчитель повинен приділяти учням в процесі роботи над проектом для досягнення цілей, а саме отримання учнями відповідей на ключове, тематичні й змістове питання.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Наумець Михайло Володимирович

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери