Портфоліо Дикалюка Володимира Омеляновича з теми ""

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 19:22, 1 лютого 2015, створена Yatskiv lyubov (обговореннявнесок) (Стислий опис проекту (скопіювати з Плану))

Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

'Чи є вода найціннішим багатством Землі?'

200 px              250 px

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Біолгія, хімія, природознавство, географія

Вік учнів, клас

12 - 13 років, 8 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Учні працюють над проектом «'Чи є вода найціннішим багатством Землі?". Проект спрямований на формування уявлення про воду, її властивості, Світовий океан, застосування води людиною. Під час виконання даного проекту учні досліджуватимуть, що дає Світовий океан всьому живому на Землі, як Світовий океан впливає на погоду, яку корисну та руйнівну роботу виконує вода, чим людина наносить шкоду Світовому океану, який внесок ми можемо зробити для збереження води. Учасники проекту збирають всю необхідну інформацію про особливості і значення води. Для роботи в проекті учні об’єднуються у 4 групи, отримують завдання. На наступному уроці вони працюють над тими матеріалами, які вони підібрали, та починають створювати свої продукти. На наступних 3-х уроках кожна група виступає перед всім класом, а інші заповнюють таб. "ЗХД". На останньому уроці проходить узагальнення знань та тестовий контроль з теми.

План вивчення теми

План впровадження теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Використовується запитання впродовж вивчення теми для з`ясування розуміння учнями Основних запитань за допомогою таблиці ЗХД, а також інших важливих питань з теми.На початку проекту ,для виявлення потреби учнів ,заповнюється дошка запитань з теми,на якій учні пишуть питання,що виникаютьз даної теми. Оцінити вміння дітей оцінювати веб-ресурси.Під час демонстрації учительської презентації,учні ведуть свої блоги впродовж вивчення теми,вони мають використовувати форму оцінювання блогу,яка спрямовує їх у навчанні. Періодичний перегляд та читання їх записів та коментарів дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності,скеровувати їх навчання в потрібному руслі.Запросити учнів використовувати план діяльності для того, щоб допомогти їм на етапах проведення мозкової атаки ,планування, впровадження своїх планів. Використання Форми оцінювання з балами також і для підсумкового оцінювання ,організовано взаємооцінювання у групі враховуючи те ,який саме вклад зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його вклад був цінним.Оцінено учнів і під час підсумкового обговорення Ключового питання. Впродовж роботи доцільно використовувати Онлайн -опитувальник знань учнів. Під час підсумкового оцінювання учень обговорює свій блог.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

За здоровий спрсіб життя2.jpg

Перед початком роботи вчитель демонструє презентацію, отримує дозволи від батьків на участь дітей у проектній діяльності та використання інтернет-ресурсів. Спочатку необхідно: • допомогти учням зрозуміти характер майбутньої роботи та її мету; • ознайомити школярів із суттю проекту та основними етапами його проведення; •мотивувати учнів до подальшої діяльності через набуття життєво необхідних у майбутньому дорослому житті знань та навичок (зробити добру справу для свого найближчого оточення, здобути авторитет та повагу серед шкільного колективу та місцевої громади, взяти участь у представленні результатів). Якісна та продуктивна реалізація проекту великою мірою залежить від попередньої підготовки та компетентності самих школярів, тобто наявності в них необхідних знань та вмінь. На першому уроці учні знайомляться з темою проекту та переглядають презентацію вчителя. Вчитель демонструє шаблон презентації. Після перегляду презентації учні заповнюють форми "З-Х-Д" та Опитувальник, результатом якого є діаграма, переглядають Асоціативний кущ. Перед початком роботи вчитель навчає критично оцінювати сайти, нагадує про безпечну поведінку в Інтернеті, знайомить з авторським правом. Пропонує учням відповісти на анкету "Авторське право".Аналізуючи результати дослідження формулюю питання що цікавлять учнів, повідомляю ключове,тематичні та змістовні питання проекту. Потім учні об’єднуються у 4 групи, і вчитель дає кожній групі завдання.  1 група – Екологи - Які властивості має вода?Чим дихають водяні організми? Що входить до складу рослин і тварин?Який внесок ми можемо зробити для збереження води?  2 група - Синоптики – Як Світовий океан впливає на погоду?  3 група – Океанологи - Що дає Світовий океан всьому живому? Приклади руйнівної сили води.Приклади корисної дії води.  4 група – Господарники - Витрати води у сучасній родині.Чим людина наносить шкоду Світовому океану? Вчитель ознайомлює учнів з формою оцінювання презентацій, публікацій, яка буде допомагати їм виконати завдання та спрямовує свої дії, та з формою для взаємооцінювання. Учні починають складати план проекту. Протягом 2-го уроку групи розглядають матеріали, які кожен з них підібрав, та починають виготовляти свої продукти проектів. Вчитель прислуховується, допомагає, вносить нотатки щодо роботи малих груп. На 3-му уроці виступає 1 -2 група. Після їх виступу всі учні заповняють таб. «ЗХД», задають запитання, можуть доповнювати матеріал. Наприкінці уроку вчитель проводить поточне оцінювання. На 4-5 уроках проходять виступи інших груп за тією ж схемою. На 6-му уроці учні створюють презентацію про проведену роботу Вода - це життя, без неї не прожити , відбувається узагальнення знань за таблицями «ЗХД» та тестовий контроль з теми. Після завершення роботи за "Вихідного опитувальника" учні з'ясовують результативність проектів за допомогою ІКТ-технологій (демонструють презентації), ставлення учнів до проведеної роботи, зацікавлення таким видом спільної діяльності в подальшому.

300 px

учительська презентація

учнівська презентація

Онлайн -опитувальник знань учнів.

таблиці ЗХД

Презентація "Авторське право"

Авторське право

Протокол самооцінки учня

Оцінка веб сторінки

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Дикалюк Володимир Омелянович

Фах, навчальний предмет

Трудове навчання

Навчальний заклад

Ленінська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів

300 px

Місто\село, район, область

с.Ленінське, Апостолівський район, Дніпропетровська область

Контактні дані

DikalyukVolodimir@gmail.ru

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", с.Ленінське, Апостолівський район, Ленінська ЗШ І-ІІ ст., 19 - 31 січня 2015 року

Дати проведення тренінгу

19 - 31 січня 2015 року

Місце проведення тренінгу

Ленінська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів

300 px

Тренери

Яцків Наталя Ярославівна