Портфоліо Народовської Ольги Миколаївни для учнів 8 класу з англійської мови за темою "Голоси куточків світу"
Буклет
Назва навчальної теми
Навчальний предмет
Англійська мова. Зарубіжна література.
Навчальна тема
Література Об'єднаного королівства Великобританії та Північної Ірландії
Вік учнів, клас
14 - 15 років, 8 клас
Стислий опис проекту
Цей проект яскраво продемонструє процеси асиміляції мовних діалектів різних регіонів однієї країни. Учні ознайомляться з біографічними даними та відомими класичними творами яскравих представників літератури Великобританії. Здобудуть досвід роботи з текстами оригіналу.
План вивчення теми
Навчальні цілі
В основній школі (5—9 класи) розпочинається етап систематичної й послідовної роботи з автентичними навчальними матеріалами, які забезпечують нормативне оволодіння спілкуванням. Помітно зростає обсяг навчального матеріалу, у тому числі того, який сприяє формуванню соціокультурної та соціолінгвістичної компетенцій. Чіткіше проявляється функція іноземної мови як засобу міжкультурного спілкування і як інструмента в діалозі культур і цивілізацій сучасного світу. Оволодіння іноземною мовою все частіше розглядається не як накопичення певної суми знань про мову, а як певний рівень сформованості навичок і вмінь використовувати мову для усного і писемного спілкування, як механізм пізнання інших народів і культур. Тематика для спілкування охоплює різноманітні галузі знань, серед них і ті, які були об’єктом вивчення на уроках з інших навчальних предметів (міжпредметні зв’язки), і з власного життєвого досвіду. Зростає доля самостійної роботи учнів, урізноманітнюються види навчальної діяльності, активно використовуються мовленнєві ситуації, що наближають навчальне спілкування до реальних умов. Учні оволодівають уміннями читати різножанрову літературу, розуміти радіо- і телепрограми доступного рівня складності.
Опис оцінювання
На початку вичення теми, вчитель проводить он-лайн тест .
За результатами тесту виділяються диференціованні групи
Таким чином учні об'єднуються таким чином, щоб у кожній групі були представники різних рівнів. Впродовж всього виконання роботи, учні проводять паралельне взаємооцінювання роботи та частки внесеної кожним до загального проекту. Кожен учень отримує таблицю для оцінення товариша по групі.
Крім того що два уроки проводиться поточне оцінення робіт учнів (як окремо, так і всієї групи вцілому). Для підвищення результату, учням пропонується додаткова інформація для опрацювання чи самостійні роботи.
У кінці проходження теми проводиться вихідний он-лайн тест. Робота групи оцінюється учнями, під час захисту. В той же час, кожен учень групи отримує окрему оцінку, в залежності від внеску в загальну справу, результатів взаємооцінювання та поточних оцінок.
Діяльність учнів
На початку теми, вчитель демонструє презентацію і пояснює послідовність виконання та побажання щодо результату проектної роботи.
Учні об'єднуються у групи:
1 група "Англійці";
2 група Шотландці;
3 група Уельси;
4 група Ірландці.
Після цього, кожна група обирає собі напрям роботи та конкретні імена письменників, біографічні дані та твори мовою оригіналу.
До кожного наступного уроку група готує новий матеріал: маловідомі факти з біографії, опрацьовують текст мовою оригіналу, опрацьовують той же твір у різних варіантах перекладу. Під час уроку отриману інформацію обговорюють та узагальнюють. Так опрацьовується ряд творів.
Ті ж учні, які опрацьовували лише біографічні дані, в подальшому починають систематизувати отримані аналізи творів і формувати із них матеріали для захисту проекту. На передостанньому уроці кожна група попередньо обговорює результат роботи та отримує додаткову консультацію вчителя, щодо її захисту. Учні заповнюють таблиці взаємооцінювання.
На останньому уроці групи захищають свої проекти та презентують свої наробки з теми (презентації, блоги, буклети).
Приклад учнівського проекту групи "Англійці" Завданням групи було дослідити життєвий і творчий шлях Аллана Олександра Милана, відомого дитячого письменника Англії. Учнівський проект
Дидактичні матеріали:
Презентація вчителя, публікація, засоби ІКТ.
Методичні матеріали:
Інтернет ресурси, детальна інструкція, анкети, блог вчителя.
Відомості про автора
- Прізвище, Ім'я по Батькові :
- Фах, навчальний предмет:
- Навчальний заклад:
- Контактні дані:
- Місто, область: місто Марганець Дніпропетровської області
Відомості про тренінг
- Місце провведення тренінгу:
- Тренер: Кривощокова Марія Іванівна:методист ІКТ управління освіти виконавчого комітету Марганецької міської ради
Корисні посилання
Про Національний проект "Відкритий світ"