Портфоліо Харлан Ірини з теми
Зміст
Назва навчальної теми
Корисна їжа
Основний та другорядні навчальні предмети
Дана тема вивчається з предмету "Хімія" на ІІ курсі, а також вона стосується предмету "Біологія з основами екології"
Вік учнів - 16-17 років
ІІ курс
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Проект проводиться з учнями 2 курсу .Основні види діяльності учнів — пошук та аналіз інформації, подання її в естетичному і доступному вигляді.Для спрощення завдань, учні розділені на 3 мікрогрупи. Результатом спільної роботи буде презентація.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Оцінювання учнів відбувається протягом всього навчання за обраною темою. Перед початком проекту вчитель демонструє учням презентацію , в якій висвітлюються питання, які необхідно буде розкрити впродовж проведення дослідження. Також для визначення навчальних можливостей учнів їм пропонують формуЗ-Х-Д та організаційну діаграму. На основі цих форм визначається наявність необхідного рівня знань та умінь, а також визначаються навчальні потреби учнів. Крім того, учитель проводить оцінювання роботи учнів у групах та визначає результати роботи над проектом. Після проведення такого оцінювання вчитель може спрощувати, ускладнювати або змінювати навчальні цілі. Учні з самого початку роботи над проектами використовують контрольний список для презентації, щоб скеровувати своє навчання та оцінити свою роботу до того, як її оцінить вчитель.Учні також здійснюють самооцінку шляхом використання контрольного списку самоспрямування у навчаннідля того, щоб правильно розраховувати час і оцінювати себе.Також учні заповнюють опитувальник “Що ми знаємо про вітаміни”, результати якого показують яку навчальну роботу потрібно проводити з учнями надалі.Результати опитування вчитель оформлює у вигляді таблиці оцінювання опитувальника. По завершенню проекту учні оцінюють результати своєї роботи за допомогою форм оцінювання групового дослідження. Використання журналу дослідження впродовж вивчення теми, можна застосувати для щоденного контролю. Для того, щоб тримати всіх учнів в одному темпі розробки проекту і мати можливість вчасно внести певні корективи, можна проводити учнівські збори, щоб ознайомитися з думками та пропозиціями інших та оцінити вклад кожного учня в роботу групи.
Діяльність учнів та вчителя
На першому етапі учні ознайомляться із вчительською презентацією, вивчають поставлені контhольні питання.Вчитель пропонує учням форму З-Х-Д, щоб зрозуміти рівень знань по даній темі.Після отримання учнівських відповідей вчитель пропонує можливий варіант розробки проекту. На другому етапі здійснюється обговорення інформаційних джерел, які використовуватимуться під час розробки проккту, визначаються методи отримання інформації, роздаються обов'язки кожному члену всіх груп.
Приступаючи до роботи, учні розділились на: Перша група ” ПОШУКОВЦІ” Виконує пошук загальних характеристик і таблиць з теми в мережі Інтернет, його оформлення.Пошук додаткого цікавого матеріалу,ексклюзиву, непередбачуваних фактів із теми в мережі Інтернет, оформлюють його. Друга група “ЖУРНАЛІСТИ” Розробляє зміст і оформлення опитувальника на вживання шкідливих продуктів для учнів своєї школи.Учні проводять опитування, збирають дані, здійснюють аналіз та обрахунки.Також роблять висновки, оформлюють звітні документи. Третя група “ПРОЕКТНИКИ” Займаються створенням і оформлення презентації,оглядом її інформації, яка надійшла від попередніх груп,вигадують правильне розміщення матеріалу, думають над захистом проекту, розглядом можливих коментарів від авдиторії. Показують результат свої роботи -презентацію. Для того, щоб учні мали уявлення про розвиток своєї роботи учні користуються контролем над дослідженням. Для забезпечення продуктивної спільної роботи під час проведення дослідження, для розподілення обов’язків між учнями мікрогруп та надсилання знайдених матеріалів, учні можуть використовувати будь-яку соціальну мережу, або чат, користуючись таблицею сервіси для спілкування. Для того щоб навчити учнів ставитись критично до всіх розміщених в Інтернеті ресурсів попередньо створюється список рекомендованих джерел, які можна використати під час підготовки проекту.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Ірина Харлан
Фах, навчальний предмет
За фахом: викладач біології,хімії,валеології та основ екології. Викладаю навчальні предмети: "Біологія з основами екології" та "Хімія".
Навчальний заклад
Житомирський професійний політехнічний ліцей
Місто\село, район, область
Місто Житомир
Контактні дані
irinaharlan1@mail.ru
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
08.04.21014; 10.04.2014; 11.04.2014. 22.04.2014; 24.04.2014; 25.04.2014.
Місце проведення тренінгу
Житомирський професійний політехнічний ліцей
Тренери
Нікончук Ф.М. Діденко Т.А.