Портфоліо Паніматченко Лариси з теми "Як виростити рослину"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Як виростити рослину
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Я і Україна. Природознавсто.
Вік учнів, клас
8-9 років,3 клас
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Навчальний проект:довготривалий, вивчається в ІІ семестрі 3 класу Навчальна тема «Рослини рідного краю». Передбачається робота в групах. Проводиться дослідження та опрацювання результатів. Підготовка продукту: блог "Синьйор Помідор"
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Оцінювання передбачає встановлення рівня навчальних досягнень учнів в оволодінні змістом теми «Розмноження рослин», порівняння з вимогами чинних програм та надбання учнями навичок 21 століття. На початку проекту вчитель проводить оцінювання навчальних потреб учнів для того щоб визначити попередні знання, вміння і потреби учнів. Для цього пропонується створити асоціативний кущ і заповнити таблицю З-Х-Д. Вчитель пропонує переглянути вступну презентацію до теми, обговорити основні питання проекту. Впродовж роботи над проектом учні проводять опитування і створюють діаграму,ведуть журнал спостережень. Учасники проекту за допомогою вчителя створюють власний блог «Синьйор Помідор». Для оцінки можна скористатися формою оцінювання блогів,формою оцінювання Основних запитань,
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
На початку роботи над проектом вчитель презентує батькам та учням 1 буклет 2 де зазначені переваги методу проектів та знайомить батьків з навичками21 століття. За тиждень до початку отримує форму батьківського дозволу для публікації робіт учнів в інтернеті. Перед початком роботи презентує в презентацію до теми. Діти разом з вчителем обговорюють тему та основні запитання проекту. Заповнюють таблицю ЗХД і створюють організаційнудіаграму. Обговоривши основні запитання проекту учні визначаються, як презентуватимуть свою роботу. Вирішили створити блог і вести журнал спостережень. Учні отримали форму оцінювання учнівської роботи-блогу[1] і форму журналу спостережень.
Учні розділилися на групи і отримали завдання для груп. Кожна група проростила і висіяла в класі насіння помідора. Кожна група доглядала за своєю рослиною. Коли розсада підросла учні приступили до дослідження. Учнівські групи працювали над своїм завданням. Перша група добросовісно доглядала за рослиною, підживлювала грунт, прополювала і поливала ввечері теплою водою. Рослина росла на сонячному місці в гарному грунті. Кожен етап росту учні фотографували. Друга група повинна була поставити вирощену рослину в темне місце,без доступу світла і тепла. Зміни, які відбуватимуться з рослиною фотографувати. Третя група повинна була виростити рослину без води, не поливати її. Групи учнів працюють все літо, проводять дослідження і ведуть журнал спостережень, де записують всі зміни, які відбулися з рослиною в процесі дослідження. Всі зміни з рослиною учні фотографують. Вчитель періодично перевіряє роботу учнів і при потребі надає консультації.Учні заповнюють третю колонку таблиці ЗХД, складають чіткий план дій. Діти самостійно виконують всі пункти плану. При цьому вони повинні ознайомитися з літературними джерелами, віднайти факти, які можуть надати додаткову інформацію з даного питання, підібрати ілюстративні матеріали, зробити висновок. На підтримку і вдосконалення навичок 21 століття вчит ль забезпечує групи ресурсами необхідними для самооцінки. Захист проекту.Створення блогу. Кожна з груп створює своє повідомлення в блозі під певною назвою.І група - "Синьйор Помідор", ІІ група - "Засмучений помідорчик" і ІІІ група - "Заморений томат". По завершенні проекту учні колективно обговорюють проведені дослідження, отримані результати та роблять висновки. Підводиться підсумок, визначається група, яка провела саме повне дослідження.Кожен етап роботи учнівських груп оцінюється за допомогою чітко визначених форм оцінювання вчителем, учнями та самооцінювання за сформованими шаблонами оцінювання блогу. В ході всієї роботи вчитель є фасилітатором,який спрямовує діяльність учнів.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Лариса Паніматченко
Фах, навчальний предмет
Вчитель початкових класів
Навчальний заклад
Фастівська загальноосвітня школа І-ІІ ст. №12
Місто\село, район, область
Місто Фастів, Київська область
Контактні дані
Larisa.chajka12 на gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
З 24 - 28.03.2014
Місце проведення тренінгу
Фастівська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №1
Тренери
Левченко О.В. Очкасова А.В.