''Пристань дитинства''

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 13:57, 30 березня 2014, створена Sylkina (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

"Пристань дитинства" Площа многограників

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

“ Геометрія” 8 клас. Економіка, інформатика,технології, біологія, основи здоров’я

Вік учнів, клас

8 клас, 13-15 років

Стислий опис проекту

Під час виконання дослідження з предмету "Геометрія" учні мають виміряти площу теріторії, для розрахунку найекономнішого і найраціонального варіанту розташування приладь для дитячого майданчику. Вони розробляють анкету для проведення опитування шкільних товаришів щодо відбору можливих снарядів, приладь, клумб, фігур. Аналізують пріоритети товаришів згідно з анкетами. На наступному етапі вони працюють з Інтернет-сайтам і для складання списку найдешевших Інтернет-магазинів, що допоможе їм визначити ціни будматеріалів. Вони формують таблицю обраних матеріалів та їх вартості. Складають рекомендації «Як визначити найекономніший і найраціонального варіанту розташування приладь для дитячого майданчику» (план схему). Залучають фахівців іспонсорів для створення плану та побудови дитячого майданчика. Учні готують і представляють свої висновки і рекомендації для товаришів по школі і громадськості. Ці рекомендації зведені в єдиний інформаційний вікі-блок для поширення їх серед зацікавлених Інтернет-користувачів. Організація урочистого вечора для відкриття майданчику

План вивчення теми (вставити файл)

+ План реалізації

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають про многокутники та площу многокутників відбувається при заповненні ними Діаграми Вена та таблиці З-Х-Д. Учні використовують план роботи для того, щоб спрямовувати свій процес навчання, відслідковувати зміни та здійснювати самостійну оцінку свого власного прогресу у навчанні. Опитування використовується упродовж всієї навчальної теми для того, щоб допомогти учням розвивати свої навички мислення вищих рівнів та самостійно виконувати проекти. Індивідуальні консультації використовуються для сприяння моніторингу прогресу та підготовки відповідей на будь-які запитання учнів. Учні використовують форму оцінювання для здійснення само оцінювання своєї роботи та отримання взаємооцінки з боку їх однокласників. Цю інформацію учні мають отримувати до того, як робота завершена для того, щоб мати можливість виправити помилки і вдосконалити свою роботу..

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

До початку роботи над проектною діяльністю з класом, ознайомлюємо батьків учнів з методом проектів за допомогою зборів, щоб вони мали уявлення про цей метод, адже він буде застосовуватися при вивченні даної теми.

Спочатку учням задається ключове запитання: «Чи важлива математика в нашому житті?». Можна провести з учнями мозковий штурм у малих групах та поміркувати яку ж роль відіграє математика в нашому житті та продемонструвати класу вступну презентацію. Звернутися до класу з пропозицією відреагувати на прохання директора школи допомогти в облаштуванні пришкільної території. Можна запитати учнів про те, чи можливо за допомогою математичних розрахунків зробити найекономніший і і найраціональний варіант розташування приладь для майданчику-відпочинку. Учні також обмірковуватимуть це запитання наприкінці вивчення теми після виконання групових проектів.

Опитування використовується упродовж всієї навчальної теми для того, щоб допомогти учням розвивати свої навички мислення вищих рівнів та самостійно виконувати проекти. Індивідуальні консультації використовуються для сприяння моніторингу прогресу та підготовки відповідей на будь-які запитання учнів.

На першому тижні учні отримують завдання від вчителя та діляться на групи. Кожна група виконує різні завдання, які були оговорені у вступній презентації. Одразу ж групи розробляють блог, який поступово у ході дослідження будуть наповнювати інформацією про ступінь виконання завдання та будуть розміщувати результати проведеного дослідження. Блог допоможе вчителю слідкувати за виконанням завдання та організовувати додаткові консультації у разі потреби, а також обговорювати учнівські статті на Вікі.

Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають про многокутники та площу многокутників відбувається при заповненні ними Діаграми Вена та таблиці З-Х-Д.

Учні-групи «Інформаційний блок» мають провести анкетування товаришів по школі, а, отже, мають розробити власні анкети для опитування щодо визначення видів будівельних матеріалів для облаштування майданчику. Учні розробляють анкети та проводять анкетування. На основі результатів аналізу проведеного анкетування учні будуть розраховувати вартість найекономних споруд за обраними матеріалами та кольорами.

Результати опитування учні оформлюють у вигляді наочних діаграм та роблять висновки щодо відбору матеріалів. Аналіз анкетування учні розміщають в презентації.

Після цього учні «Проектувальники» і « патруль» вимірюють параметри майданчику: довжину та ширину. На основі отриманих значень учні розраховують площу майданчика. На наступному етапі учні отримують завдання визначити за допомогою Інтернет-ресурсів, які матеріали буде доцільніше використовувати для проведення найекономнішого ремонту та обгрунтувати свій вибір. Учні обов’язково дотримуються правил роботи за комп’ютером.

Учні групи користуються Інтернет-ресурсами, на яких необхідні матеріали можна придбати за найдешевшою ціною. Під час проведення даного дослідження учні формують список корисних посилань на такі сайти для користувачів Інтернету та розробляють рекомендації «Як організувати найекономніший і найраціональний майданчик». З виконанням кожного етапу завдання учні доповнюють рекомендації та список корисних посилань.

У результаті виконання завдання учні формують документ, який в майбутньому їм допоможе аргументовано довести, що саме їх матеріали будуть найекономнішими і найраціональнішими.

На другому тижні вивчення теми «Інформаційний блок» проводить благодійну ярмарку та здійснюють пошук організацій для збору коштів. Та проводять опитування серед шкільних товаришів, батьків, жителів вулиць для створення робочої групи.

На третьому та четвертому тижні реалізовують проект. За допомогою батьків та спонсорів закуповують матеріал. Групи «Трудовий десант», « патруль» і робоча група виконують роботу по благоустрою території.

Учні використовують форму оцінювання і для здійснення само оцінювання своєї роботи та отримання взаємооцінки з боку їх однокласників. Цю інформацію учні мають отримувати до того, як робота завершена для того, щоб мати можливість виправити помилки і вдосконалити свою роботу. Для оцінювання та виставлення оцінок в журнал вчитель використовує ту ж саму форму оцінювання , форму оцінювання дослідження проектів.

На п’ятому тижні «Проектувальники» створюють сценарій відкриття майданчику. «Інформаційний блок» відповідає за розклейку та розміщення на Веб-блокі об’яву про відкриття майданчика, запрошення гостей, спонсорів.

За результатами проекту обираються рекомендації та матеріали для організації облаштування майданчику найдешевшого варіанту. Група, яка його розробила, проводить конференцію для педагогічного колективу школи за для ознайомлення вчителів з новим алгоритмом підготовки до проведення ремонтних робіт на території школи та економії фінансових ресурсів навчального закладу і спонсорських коштів. Створюють презентацію.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Силкіна Анна Василівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель, математика та інформатика

Навчальний заклад

Миколаївська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 29

Місто\село, район, область

Миколаїв, Корабельний район, Миколаївська область

Контактні дані

(050)5006952, (067)1820401, anna.sylkina@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

24- 31.03.2014 н.р.


Місце проведення тренінгу

Миколаївська ЗОШ І-ІІІ ступенів №29

Тренери

Веліховська Алла Борисівна