Використання Інтернет – ресурсів в навчальному процесі
| |
|
Використання Інтернет – ресурсів в навчальному процесі
В сучасне життя все більше входять інформаційні технології. Ми не уявляємо свого життя без електронної пошти, що дає можливість швидкої передачі інформації, без застосування комп’ютерної техніки і цифрових носіїв інформації, без Інтернету, що забезпечує цілодобовий доступ до необхідної інформації. В педагогічній діяльності комп’ютер став невід’ємною частиною навчально – виховного процесу. Створюються комп’ютерні альбоми класу, презентації, діаграми, навчальні та виховні фільми – ролики, які відображають діяльність класу та допомагають у проведенні уроків та виховних заходів. Але якщо раніше ми були пасивними користувачами Інтернет – системи (тобто лише поповнювали свій інформаційний та методичний багаж), то сучасність вимагає активного застосування Інтернету. Зайнятість батьків, які не можуть часто відвідувати навчальний заклад, наштовхнула на думку, що інформаційний простір класу був би більш доступним через мережу Інтернет. Саме тоді виникла ідея створити web – сайт класу. В нашій школі створено два діючих веб – сайта класів: 2– А (кл.кер Кресак Н.М.)
та 3 – Б ( кл.кер. Дрябіна Г.М.). Разом з батьками класу було вирішено, які розділи (так звані сторінки) буде мати сайт. Сайти мають схоже «МЕНЮ», яке складається зі сторінок призначених батькам «ДЛЯ МАМИ І ТАТА»( «Для турботливих батьків»), де є постійна інформація: склад батьківського комітету; розклад уроків; актив класу; і змінна інформація: звіт про виконання виховної роботи в класі; рекомендації, поради батькам; рекомендовані завдання для самостійної роботи; віртуальні консультації та рекомендації учням та батькам під час оголошення карантину.
Сторінка «СКРИНЬКА З СЕКРЕТОМ» («Для розумників і розумниць)» призначена для учнів і наповнена інформацією про цікавинки навколишнього світу; вміщує казки та оповідання навчального характеру для позакласного читання; має навчальні ігри, фільми, презентації, розмальовки; довідник для учнів. З метою повторення матеріалу та підготовки для перевірних робіт викладаються тестові завдання з предметів. На головній сторінці сайтів висвітлюються всі події класу: участь в конкурсах, проведені свята, відвідані екскурсії, навчальні проекти тощо. Таким чином, батьки, які не мають змоги бути постійними споглядачами життя класу, можуть ознайомитися з класними подіями в будь-який зручний для них час. Сторінка «НАШІ УСПІХИ» висвітлює дитячі роботи: вірші, казки, презентації, підсумкові роботи дитячих проектів. Також є сторінки за допомогою яких є можливість привітати з днем народженням, з отриманою перемогою, послухати улюблену музику, написати листа своїм одноліткам, так як сайт допомагає спілкуватися, шукати друзів, повідомляти про власні інтереси. На сайті є сторінка вчителя, де висловлюється кредо, педагогічні принципи, що дає змогу стати ближче до учнів та батьків. На сайті організовуються конкурси малюнків, творів в прозі та віршах, конкурс фотоаматора. З метою спілкування з батьками та відповіді на питання, що їх цікавлять, створено сторінку «Ваші питання». З появою сайту життя в класі закипіло, з'явилися нові ідеї , батьки мають змогу тримати руку на пульсі життя класної родини. Про дієвість сайтів свідчать кількість повідомлень та запитань від батьків та відвідуваність сайтів : за день від 150 до 400 заходів на сторінки сайтів. Східна мудрість говорить: Якщо ти думаєш на рік вперед, посади насіння. Якщо ти думаєш на десятиліття вперед, посади дерево. Якщо ти думаєш на століття вперед, виховай людину. Вчитель буде корисним і цікавим своїм учням якщо буде знати більше, адже одна з важливих якостей вчителя – здатність постійно удосконалюватися, вміння відповідати вимогам часу і «думати на століття вперед» .
ПІДГОТУВАЛИ ВЧИТЕЛІ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ
Дрябіна Ганна Миколаївна
Кресак Наталя Миколаївна
"Урок"