Портфоліо проекту "Ми українці!"
Зміст
Назва навчальної теми
"Нація"
=Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети "Людина і світ", "Історія України", "Інформатика".=
Вік учнів, клас
11 клас, 16 - 17 років
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Проектна діяльність з теми «Нація» навчальної дисципліни «Людина і світ» передбачає оперування учнями історичними поняттями - «народність», «етнос», «нація», дослідження процесу формування української нації - етногенезу, пошук та виділення націєформуючих чинників, доведення того, що українці – це нація. Характеризуючи українця учні будуть виділяти ментальні ознаки українців.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
=Діяльність учнів та вчителя (Підготовчий етап. Вчитель складає ретельний план здійснення проекту, ознайомлює відповідальних осіб(заступника директора, програміста школи або лаборанта кабінету інформатики) Здійснює моніторинг попередніх знань учнів за допомогою он-лайн – тесту «А ми маємо націю?» Заручається підтримкою батьків (роздає флаєри- реклами проектної діяльності) й отримує їх дозвіл на роботу учнів в мережі Інтернет. Демонструє презентацією вчителя «Нація. Ми українці!» Проводить роз’яснювальну роботу щодо використання Інтернет джерел й дотримання авторських прав при їх використанні, презентуючи слайдверсію «Авторське право» Основний етап. Діяльність учнів спрямовується за допомогою основниз запитань Ключового: Як історія минулого допомагає будувати майбутнє? Тематичних запитань: А ми маємо націю? Чи легко бути українцем? Змістових: Що таке «нація»? «які ознаки нації? Окреслює задачі дослідження роботи груп. І група працює над питанням «А ми маємо націю?». В залежності від рівня медіа грамотності учнів й сформованості у них навичок роботи в мережі розподіляються задачі. Призначаються координатори- консультанти для допомоги тим, хто має трудноші в навчанні. Керівник проекту надає вказівки щодо виконання проектного дослідження. В ході дослідження учні мають вивчити можливості Інтернет – ресурсів з даного питання, визначитись з достовірними джерелами, вивчити офіційні версії походження українського народу, познайомитись з новими революційними дослідженнями в галузі етногенезу, проаналізувати знання з історії України, сучасної ситуації й зробити висновок відповівши на тематичне питання. Результати проектної діяльності учні висвітлюють у створеному власному блозі, що створюється з методичним супроводом вчителя..
ІІ група створює презентацію «Чи легко бути українцем?» за шаблоном вчителя, в якій відображає результати дослідження етногенезу українського народу, моніторингу референтні групи на предмет визначення особистостей в історії України за допомогою опитувальника ”Гордість України”, вивчену думку відомих українців про свою Батьківщину й робить висновок відповідно поставленого питання. Результати проектної діяльності демонструє на шкільному святі, присвяченому Дню Соборності України.
З метою залучення кожного учасника проекту до діяльності вчитель організує роботу в режимі он – лайн таким чином, щоб думки кожного були почуті, а висновки виважені та обговорені, використовуючи можливості Google, gmail, Blogger. )=
Відомості про автора
Вікторія Голота
Викладач суспільних дисциплін, "Людина і світ"
ВП "Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка"
м. Лисичанськ, Луганська область
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
Місце проведення тренінгу
Тренери
Степаненко Г.І., Овчаренко О.П.