Навігатор виходу зі стресу

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 20:53, 28 січня 2014, створена Valentina Viktorivna (обговореннявнесок) (Оцінювання (стислий опис і інструменти))

Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Основны техніки самовладання і самопрезентації.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний навчальний предмет: Психологія (11 клас).

Тема: Основны техніки самовладання і самопрезентації.

Дотичні предмети: біологія, «Основи здоров'я», «Художня культура», інформатика.

Вік учнів, клас

15-16 років, 11 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект із психології для учнів 11-х класів «Навігатор виходу зі стресу». Кожна група учнів розробляє проект ефективної стратегії поведінки у стресових ситуаціях. На початку учні проходять вхідне анкетування. Учні по групах опрацьовують такі копінг-технології: аудіо-релаксація («композитори»), відео-релаксація («режисери»), психогімнастика («психологи»), творча реалізація («митці»), раціональне харчування («шеф-кухарі»), зв'язок з природою («біологи»). Для реалізації проекту учням необхідно разом з учителем психології укласти кейс-антистрес, що влючатиме навчальні наочні аудіо- та відео-матеріали, електронні презентації програми психогімнастичних вправ, рецептів раціонального харчування, напрямів творчої самореалізації та зв’язку з природою. Результатом роботи буде кейс-антистрес та заняття для батьків та учителів, яке проведуть учні на підсумковому уроці з теми «Публічний виступ». Проект має міждисциплінарні зв’язки з предметами біологія, «Основи здоров'я», «Художня культура», інформатика.

Ключове питання: Чому бувають стреси у нашому житті?

Тематичні питання Як жити без стресів? Стрес - це добре чи погано? Як реагувати в стресових ситуаціях?

Змістові питання: Що таке стреси? Як впливають стреси на життя людини? Чим відрізняється еустрес від дистресу? Які є способи поведінки в стресових ситуаціях? Які бувають копінг-технології? Що таке емоційне вигорання і як його попередити?

Вступна презентація учителя

Буклет для батьків "Як навчити дитину мислити"

План вивчення теми (вставити файл)

План проекту Навігатор виходу зі стресу

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

• Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Щоб визначити навчальні потреби учнів та встановити навчальні цілі на початку вивчення теми вчитель запропонує учням відповісти на питання вхідної анкети, та обговорити питання вчительської презентації. На початку проекту вчитель з’ясовує рівень базових знань учнів про особливості поведінки у стресових ситуаціях (он-лайн тест). Потім в ході групової дискусії виявляється обізнаність учнів з теми «Основні техніки самовладання та самопрезентації» (що вони знають із власного досвіду, з різних джерел інформації, в тому числі - «міфи» - поширена неправдива інформація).

• Проміжне оцінювання здійснюється в різних формах як учителем, так і самими учнями (індивідуальне та взаємооцінювання). Після першого уроку вчитель проводить зріз знань, під час якого з'ясовує рівень засвоєння теоретичного матеріалу про способи поведінки в стресових ситуаціях. Потім під час роботи в групах учні здійснюють самооцінювання за формами для самооцінювання та взаємооцінювання роботи в групі. Учитель постійно спостерігає за роботою груп і відмічає для себе досягнення та помилки кожного учня, оцінює роботу груп. Постійно учні працюють з таблицями «З-Х-Д».

• Наприкінці роботи над проектом учитель проводить он-лайн тестування, в ході якого виявляє рівень засвоєння теми учнями.

• Відслідковувати прогрес у навчанні протягом вивчення теми вчитель буде на основі спостережень за рефлексією учнів у блозі проекту. Учні оцінюють свою роботу і роботу груп за Таблицею оцінки роботи в блозі. Результатом роботи буде підсумкова звітна презентація, кейс-антистрес та заняття для батьків та учителів, яке проведуть учні на підсумковому уроці з теми «Публічний виступ». Виступи учнів оцінюються за визначеними завчасно критеріями учителем і самими учнями (не лише оримані знання, але і навички вербалізації свого емоційного стану, самовладання під час публічного виступу та ефективної копінг-поведінки під час підсумкової презентації, яка виступає стресовою ситуацією для учнів): Критерії до взаємооцінювання звітної презентації. Критерії самооцінки усного виступу під час захисту проекту

• Таким чином, учні можуть отримати декілька оцінок, впродовж роботи над проектом, а також, обов'язково, по завершенні проекту за результат своєї роботи. Зворотний зв'язок в процесі вивчення теми будуть забезпечувати консультації, які надаватиме вчитель учням. Відслідковувати прогрес у навчанні протягом вивчення теми вчитель буде на основі спостережень за рефлексією учнів у блозі проекту. Оцінювання буде вестися навколо, як змісту навчальної теми та вміння застосовувати ці знання, так й умінь й навичок XXI-го століття: роботи в команді, самостійної роботи. Основні інструменти оцінювання – анкетування, форми для самооцінювання та взаємооцінювання роботи в групі, таблиці «З-Х-Д», записи учнів у блозі проекту та особистих блогах, списки запитань для самоконтролю,форми самооцінки усного виступу під час захисту проекту, таблиці до взаємооцінювання звітної презентації, публікації, відеофільму та вмінь учнів.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Білецька Валентина Вікторівна

Фах, навчальний предмет

практичний психолог, методист

Навчальний заклад

Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

Місто\село, район, область

м. Миколаїв

Контактні дані

gsmarttina@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

06.01.2014 - 17.01.2014

Місце проведення тренінгу

Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

Тренери

Веліховська Алла Борисівна