Тарасовими шляхами

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 14:58, 17 січня 2014, створена Тюпа Анжела Іванівна (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Тарасовими шляхами

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний навчальний предмет: українська література

Дотичні навчальні предмети: інформатика, зарубіжна література, образотворче мистецтво, музика, історія України, інформатика

Вік учнів, клас

16 років

9 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Основна ідея проекту – популяризація творчості Тараса Шевченка та виявлення талановитих авторів, у тому числі, дітей. До співпраці запрошенні класні керівники, керівники гуртків, наукові товариства. Участь школярів у даному проекті має на меті заохотити учнів до самостійного цілеспрямованого поглибленого дослідження біографії та творчого доробку Кобзаря, а відтак – до автоматичного напрацювання навичок самоосвіти, самостійного пошуку, обробки, аналізу, синтезу. Цей проект покликаний розширити обрії життєвого досвіду, вчити поєднувати те, що, на перший погляд, поєднати неможливо, бачити зв’язок науки з життям, знаходити вихід з нестандартних ситуацій, бути щирими, відвертими. Цей проект має нагадати: 1.Знання має цінність лише тоді, коло воно зрозуміле. 2.Майбутнє відкрито для тих, хто критично перевіряє інформацію та вибудовує свої власні переконання. 3.Критичне мислення виникає внаслідок добре сконструйованого навчального процесу. 4.Навчання – це активна і розсудлива діяльність. В ході підготовки проекту учні мають знайти відповіді на питання: 1.Що я думаю про це? 2.Як ця інформація відповідає тому, що я вже знаю? 3.Що я можу зробити іншим чином тепер, коли я володію новою інформацією? 4.Як ця інформація впливає на мої погляди? Учні створюють презентації, публікації та веб-сайти, та спілкуються один з одним з допомогою сучасних технологій. На завершення учні створюють PowerPoint презентацію. Вимогою проекту є подати інформацію в PowerPoint презентації в вигляді тез, доповнюючи її усно під час демонстрації. Після закінчення проекту учні виконують в класі творчу письмову роботу, відповідаючи на ключове питання проекту. Участь школярів у даному проекті має на меті заохотити учнів до самостійного цілеспрямованого поглибленого дослідження біографії та творчого доробку Кобзаря, а відтак – до автоматичного напрацювання навичок самоосвіти, самостійного пошуку, обробки, аналізу, синтезу та презентації інформації. Термін реалізації проекту: березень–травеньь. Презентація проекту - травень, 2014.

Ключове запитання: Шевченкові думки переживуть віки?

Тематичні запитання Хто для нас Тарас Шевченко?

Змістові запитання Що ми знаємо про Тараса Шевченка? Що ми знаємо про Шевченка-художника? Шевченко – поет і людина. Чи близький, потрібний народу сьогодні, коли оновлюється все? Як вшановується пам’ять Кобзаря в Україні та у світі? В чому полягає значення творчої спадщини Кобзаря? Чи сучасний Шевченко?

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Діяльність вчителя Вчитель формує тему проекту "Тарасовими шляхами", ключове, тематичні та змістові питання проекту. Передбачає та знаходить місце, час та умови для реалізації проекту Забезпечує необхідні ресурси для реалізації проекту. Передбачає особливості роботи в ході проекту. Передбачає можливі труднощі в роботі. Готує та представляє критерії оцінювання робіт, об'єднує в підгрупи, таблиці З-Х-Д. Створює призентацію та публікацію для пояснення переваг проектної технології та пояснює, чому їм варто прийняти участь у проекті. Впродовж виконання всього проекту проводить консультації учнів та направляє їх діяльність в потрібне русло.


Діяльність учнів: •учні переглядають презентацію вчителя; •учні обговорюють проект та створюють план презентації; •проводять пошук інформації в Інтернеті; •учні висувають гіпотезу; •учні навчаються створювати прості публікації в програмі Publisher (на початку проекту); •учні вчаться створювати презентації; учні аналізують отримані результати проводять обчислення; •роблять висновки. Детальний опис етапів реалізації проекту, які будуть виконувати учні.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Тюпа Анжела Іванівна

Фах, навчальний предмет

філолог, вчитель української мови та літератури

Навчальний заклад

Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

Місто\село, район, область

м. Миколаїв, Миколаївська область

Контактні дані

(0512)37-85-89

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

08.01.2014 - 20.01.2014

Місце проведення тренінгу

Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

Тренери

Веліховська Алла Борисівна