Портфоліо Собко Оксани

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 01:45, 27 грудня 2013, створена Ksana78 (обговореннявнесок) (Місце проведення тренінгу)

Перейти до: Навігація, пошук

[

Зміст

Назва навчальної теми: Греки в часі і просторі

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Всесвітня історія. Інформатика.

Вік учнів, клас

6 клас (11-12 років)

Стислий опис проекту

У проекті на основі історичних джерел, літератури, ілюстративного матеріалу учнями 6 класу досліджуються процес зародження грецької цивілізації, причини, хід, наслідки і значення грецької колонізації, вивчаються досягнення культури Стародавньої Греції та простежується, який вплив зробили стародавні греки на розвиток світової історії та культури. У ході проекту учні формують розуміння того, як цивілізація Стародавньої Греції розширювала свій простір і як вона продовжує існувати в часі.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

==Робота над проектом починається з того , що в ході презентації вчителя з'ясовуються знання учнів з даної теми , учні мотивуються на проведення досліджень в проекті , визначаються теми досліджень .

Враховуючи вимоги стандарту , складаються критерії оцінювання майбутніх робіт учнів, за якими відбувається контроль і самоконтроль в групах. Перед початком роботи учні знайомляться з даними критеріями . У ході роботи групи заповнюють таблицю просування по проекту , обговорюють отримані результати , звіряють отримані результати з критеріями . Для глибокого осмислення теми для учнів розроблені дидактичні матеріали.

Після завершення роботи заповнюються листи самооцінки роботи групи , створюється оглядова вікі- стаття , що відображає результати досліджень та отримані висновки.

Проводиться урок -конференція , на якому заслуховуються виступи учнів з підсумками своєї роботи. Тут оцінюється глибина проведеного дослідження , стислість і ємність формулювань , вміння логічно представляти хід і результати дослідження , переконливо аргументувати свою точку зору , ставити питання, активність.

У ході виступів учні демонструють результати своєї діяльності - презентації та публікації. На завершальному етапі конференції колективно обговорюються висновки , які і є відповіддю на основне питання проекту .

За підсумками проекту здійснюється індивідуальна рефлексія .==

Діяльність учнів та вчителя

=Послідовність навчального процесу для учнів - що і коли вони роблять , чому вчаться , як залучаються до процесу планування .

До початку проекту потрібно підготувати всі необхідні ресурси відповідно до плану проведення проекту , а також провести батьківські збори , з тим щоб забезпечити підтримку батьків , пояснити їм зміст зміни форми навчального процесу та повідомити про необхідність письмової згоди на розміщення фотографій дитини на сайті проекту.

Постановка задачі ( 1 урок ) Так як учні вперше приступають до вивчення історії Стародавньої Греції , то за допомогою вступної презентації вчитель з'ясовує наявні у дітей початкові знання з теми ( емпіричні ): учні відповідають на питання , що дозволить з'ясувати рівень їх знань . Тут же визначаються теми і зміст подальших досліджень . Учитель ділить клас на 3 групи , кожна з яких буде досліджувати свою тему: 1 група - « Крито -мікенська культура» , 2 група - « Велика грецька колонізація » , 3 група - «Спадщина давньогрецької цивілізації». Щоб задати напрямок досліджень , вчитель пропонує учням критерії оцінювання досліджень учнів (оцінки презентації , публікації , вікі- статті).

Перед початком дослідження вчитель організує навчальне заняття , на якому учні навчаються навичкам роботи з соціальними сервісами ( ВікіВікі , Гугл , Скрібд ) , виконуючи ряд практичних завдань ( 1 урок ) .

Дослідження школярів ( 2 тижні) Учні самостійно намагаються відповісти на навчальні питання своєї теми . При цьому вони повинні проаналізувати історичні джерела , знайти історичні факти , що відповідають на питання дослідження , підібрати ілюстративний матеріал і зробити висновки по темі. На підтримку розвитку навичок 21 -го століття вчитель забезпечує групи ресурсами , необхідними для самооцінки і відстеження просування роботи груп по етапах дослідження , пропонує дидактичні завдання з теми проекту . Також учитель може запропонувати учням посилання на Інтернет-ресурси проекту на сервісі зберігання закладок . Проводиться спільне обговорення , а потім оформлення результатів роботи групи .

Захист проекту ( 1 урок ) Кожна група виступає з усною презентацією результатів , демонструючи свої роботи у формі презентації , буклету , вікі- статті . На завершення колективно обговорюються висновки , які слугуютьі відповіддю на основне питання проекту . Учні оцінюють виступи груп відповідно до критеріїв оцінювання роботи груп . Підводяться підсумки , визначається група , що виконала найповніше і аргументованіше дослідження , здійснюється індивідуальна рефлексія .=

Відомості про автора

Оксана Собко

вчитель історії та правознавства, історія

КЗ "Новопільський НВК"

с. Новопілля, Криворізький район, Дніпропетровська область

Контактні дані

Відомості про тренінг

09.12.2013-21.12.2013 р.

Місце проведення тренінгу

с.Новопілля, Криворізький район, Дніпропетровська область

Тренери

]