Портфоліо Марутік Катерини з теми "Ключ для виживання"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Ключ для виживання
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Природознавство
Вік учнів, клас
9 - 10 років, 3 клас
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Приблизна тема Ключ для виживання. Приблизний сценарій роботи: на початку діти працюють з теоретичним матеріалом,ознайомлюються з методом проектів, а потім, після того як вони вже об`єднані у групи, починають займатися практичною частиною. Кожен новий крок роботи фіксується. Об`єктом дослідження є вода, вплив її як на людину,так і на тварину. Склад Спочатку іде ознайомлення з методом проектів, а далі розповідається хід роботу та операції,які будуть виконуватися під час досліджуваного процесу. Впродовж роботи діти виконують тести, створюють презентації до своєї роботи.
План вивчення теми (вставити файл)
Вчитель розповідає конкретну інформацію про воду, її хімічну назву, загальні властивості. А також розповідає необхідність води у людському існуванні. Вчитель пропонує зайнятися проектною діяльністю. Оголошує ключове питання, діти висловлюють свої міркування. Потім вчитель організовує групи за якими будуть працювати діти і кожній групі дається певне завдання. У класі всього 3 групи. Метою першої групи є розробити блог та постійно поповнювати його інформацією кожного разу, коли з`являться зміни. Метою другої групи є провести дослідження щодо станів води у природі. Зробити висновок у вигляді презентації. Метою третьої групи є зібрання інформації щодо корисливості води і на основі цього створити газету, вказати, яка корисна вода? Чи можуть люди пити воду з річки? Зробити висновок. І на основі даної роботи, як кінцевим результатом є відвідування музею води в Киеві. 1 тиждень Вчитель повідомляє метод проектів та про його значення в їхньому навчанні. Ставить проблемне питання і на цьому підґрунті оголошує тему проекту. Дається ключове питання , тематичні та змістовні питання, які обговорюються з вчителем. Вчитель об`єднає дітей в групи і оголошує завдання конкретній групі. Вчитель розповідає як та де можна шукати інформацію (розповідає про Інтернет - ресурси) 2 тиждень Діти складають приблизний план роботи. Обговорюють тематичні питання. Далі починається робота по групам. Кожна шукає підбірку інформації, яка стосується своєї теми. І починають уже свою учнівсько- дослідну діяльність. 3 тиждень 1 група починає створювати блог, оформлювати його. 2 група починає проводити перші досліди. Перший дослід: доведення,що вода має твердий агрегатний стан. По закінченню роботи діти формулюють висновок щодо цього. 3 група розпочинає збір інформації на тему Яка вода корисна? 4 тиждень 1 група уже записує перші результати роботи, продовжує працювати над блогом. 2 група проводить 2 дослід: перетворення води в газоподібний стан. Оголошення висновків щодо досліду. Оголошення висновків щодо дослідів в цілому. 3 група уже оформлює газету. Оголошується конкурс на найцікавішу інформацію про воду,та яка вода корисна. 5 тиждень Всі групи презентують свою діяльність. 1 група показує блог, де розміщена інформація про діяльність усіх груп протягом тижнів. 2 група проводить презентацію своїх дослідів та оголошують висновки по закінченню даної роботи. 3 група презентує газету, в якій розповідається корисливість води, те як вона впливає на людину. 6 тиждень Проект закінчив свою діяльність і діти відправляються у подорож до музею води в Києві.
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Оцінювання відбувається впродовж усієї навчальної теми, щоб діагностувати знання та мислення учнів та їх міркування. На початку вивчення теми, дітям повідомляється теоретичний матеріал про воду тобто діти фактично мають уявлення яка в них буде робота. Вчитель розповідає про метод проектів, пояснює всю значимість цієї роботи. Далі вчитель об`єднає дітей в групи, розповість завдання, які вони повинні виконати. Форма оцінювання використовується для того, щоб учні могли самостійно створювати свої презентації і оцінити свої презентації щодо оцінки учителя. Форми оцінювання для блогу дає змогу дїтям не тільки продемонструвати свої знання зі створення блогу ,але й показати, як вони орієнтуються в Інтернет мережі. Адже перед тим як викласти якусь новину в блозі, дітям необхідно відшліфувати ту інформацію, удосконалити її реальними фактами і аж потім викладувати. Форма оцінювання для газети дозволяє дітям продемонструвати свої творчі здібності, мистецтво шукати «цікавинки» та вміло робити висновки . Форми оцінювання тестового завдання дозволяє перевірити загальний рівень засвоєнності матеріалу. Форма роботи презентації дозволяє дітям у формі презентації викласти свої результати зроблених досліджень (дослідів).
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Матутік Катерина Юріївна
Фах, навчальний предмет
Природознавство
Навчальний заклад
ВП "Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету ім.Тараса Шевченко"