Портфоліо Сенченко

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 16:50, 6 грудня 2013, створена Inessasenchenko (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

У глибину віків, або як рахували вдавнину?

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Математика, інформатика

Вік учнів, клас

10-11 років, 5 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Основна мета навчального проекту прослідити, як змінювалися міри довжини від стародавнього світу до сучасноті. Проект орієнтований на учнів 5 класу в процесі розгляду теми Дії першого ступеня з натуральними числами (додавання та віднімання натуральних чисел). Учні виконують ролі дослідників, істориків, математиків. Результатом роботи над проектом є навчальна презентація, у якій є порівняння стародавніх та загальноприйнятих (СІ) одиниць вимірювання довжин та особливості метричної системи вимірювання довжин предметів. Також проводиться порівняльна характеристика стародавніх та сучасних інструментів та пристроїв вимірювання довжин. У висновку вказується доцільність або недоцільність використання стародавніх одиниць вимірювання довжини для сучасності

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається на всіх етапах проекту. Вхідне оцінювання розпочинається із перегляду презентації вчителя та її обговорення. Використання вправи «Асоціативний кущ» дає змогу оцінити рівень знань учнів при вході у проект. Впродовж роботи над проектом оцінювання відбувається за допомогою самостійних робіт із формами самооцінювання, розв’язуванням задач, відповідях на запитання які попередньо записані вчителем для учнів їх журналів спостережень з метою виявлення та моніторингу розуміння учнями процесу дослідження. Також оцінюються їх знання та вміння на кінцевому етапі виконання проекту. Оцінюється вид представлення результатів. Учні використовують шаблон-анкету для самооцінювання свого проекту.


Вправа "Асоціативний кущ"

Графік оцінювання

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

У процесі роботи над проектом учні виконують наступне дослідження – як змінювалися одиниці вимірювання довжини із давніх часів до сучасності. При виконанні проекту учні використовують ресурси Інтернет для отримання необхідної інформації – пошук інформації та виділення головного змісту. Учні можуть використовувати шаблон прикладу учнівської роботи форматуючи його, змінюючи та доповненням творчих елементів. Оцінювання учнівських робіт відбувається за допомогою форми оцінювання (веб-сайту або форми оцінювання блогу). Диференціація в навчанні може здійснюватися шляхом розділення учнів на 3 групи: учні, що мають проблеми у навчанні, учні, що мають середній і достатній рівень знань, обдаровані учні. Заохочення учнів повернутися до своїх перших відповідей на Ключове запитання та подивитися, чи змінилася відповідь під час вивчення теми. Розглянути, як отримана інформація та досвід вплинули на їх початкові думки.

Буклет метод проектів

У глибину віків, або як рахували вдавнину.Презентація вчителя

Стародавні одиниці вимірювання.Фасилітація

Шаблон презентації для учнів

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Інесса Сенченко

Фах, навчальний предмет

Математик, математка

Навчальний заклад

Павлоградська ЗШ І-ІІІ ст.№6 Павлоградської міської ради Дніпропетровської області

Місто\село, район, область

Павлоград, Дніпропетровська обл.

Контактні дані

inessasenchenko@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

18-30 листопада

Місце проведення тренінгу

Павлоградський міський ліцей

Тренери

Бондарева Раїса Григорівна