Портфоліо Повидиш Тетяни з теми: "Що ми їмо?"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 14:17, 13 вересня 2013, створена Повидиш Тетяна Петрівна (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Домашній експеримент. Виявлення органічних сполук у харчових продуктах.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Біологія, основи здоров’я, інформатика, українська мова, фізкультура.

Вік учнів, клас

14-15 років,9 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Учні 9 класу закріплюють знання про основні класи органічних речовин та їх якісні реакції. Дотримуючись правил техніки безпеки проводять ряд досліджень з харчовими продуктами на виявлення даних речовин. Вносять пропозиції про доцільність включення даних продуктів до раціону школяра. Продукт дослідження у вигляді вікі-статті або блогу, або презентації учні представляють під час уроку узагальнення з даної теми.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

При вивченні теми використовуються різноманітні методи та інструменти оцінювання. Таке оцінювання допомагає учасникам проекту поставити навчальні цілі, відслідковувати прогрес у навчанні, оцінювати мислення, продукт діяльності учнів та його представлення, відображати увесь навчальний цикл. Перед початком проекту учитель використовує ЗХД- схеми та «Асоціативний кущ» для з’ясування навчальних потреб учнів та їх попередні знання з теми. В продовж проекту вчитель надає консультації, використовує контрольні списки і форми оцінювання продуктів учнівської діяльності. На при кінці проекту учні заповнюють ЗХД- таблицю, учитель перевіряє набуті знання за допомогою опитувальника. За допомогою форм оцінювання відбувається постійне само оцінюванні та взаємооцінювання учнів. На при кінці проекту відбувається презентація результатів.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Учнівська вікі-стаття "Білки в продуктах харчування та способи їх визначення"

Перед початком проекту учитель зустрічається з батьками для обговорення проблемних питань. З учнями 9 класу вчитель проводить вступне заняття, презентує стартову презентацію за допомогою якої ознайомлює дітей із завданнями проекту. Обговорює ключове питання «З чого складається їжа?», потім визначається завдання. Учні індивідуально заповнюють таблиці ЗХД, для подальшої роботи учні об’єднуються у малі групи для виконання завдань: перша група - дізнається про білки в продуктах харчування і як їх визначити, публікує вікі-статтю; друга група - вивчає вуглеводи які ми споживаємо і способи їх визначення, матеріали висвітлює на учнівському блозі; третя група - вивчає властивості оцтової кислоти і її вплив на організм людини. Результат роботи представляє у вигляді презентації. Кожна група отримавши завдання разом з учителем планує свою діяльність, здійснює пошук необхідних ресурсів у мережі Інтернет, попередньо ознайомившись з інструкцією вчителя та законом про авторське право. Вчитель веде спостереження за роботою груп, ставить їм питання, робить нотатки про хід обговорення, планування, розв’язання поставлених завдань, відслідковує досягнутий учнями прогрес у навчанні, допомагаючи їм у спільній роботі та сприяючи формуванню у них навичок 21 століття. За додатковою інформацією учні звертаються до сільської та шкільної бібліотек та лабораторії цукрового заводу. На прикінці проекту учитель проводить перевірку знань за допомогою опитувальника «Властивості основних класів органічних речовин». Завершиться навчальний проект обговоренням ключового (проблемного) питання. Вчитель пропонує учням відповісти на це запитання, надає їм свої коментарі, відбувається обговорення всім класом, щоб кожна група змогла поділитися своїми відповідями. У ході такого обговорення учні формують навички ефективного висловлювання власних думок та ідей, розуміння та усвідомлення ролі ефективного спілкування: усно та за допомогою ІКТ.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери