Богданова війна або перша українська революція

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 09:54, 3 липня 2013, створена Elena Maslovskaya (обговореннявнесок) (Ім'я, прізвище)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Богданова війна, або перша українська революція

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Географія

Вік учнів, клас

14 років, 8 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект розрахований для учнів 8 класу, що вивчають тему «НАЦІОНАЛЬНО-ВИЗВОЛЬНА ВІЙНА УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ середини XVII ст.» на уроці Історії України. Працюючи над проектом, учні будуть займатись пошуком та обробкою інформації, створенням презентацій, виконанням практичної роботи.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми [1]

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Перед початком проекту з метою визначення навчальних потреб учнів та встановлення навчальних цілей вивчення теми «Богданова війна чи перша Українська революція» використати такий інструмент оцінювання як опитувальник та таблиця З-Х-Д. Для відслідкування прогресу навчання учнів - контрольний список зі спілкуванням, списки запитань для самоконтролю, тести. Щоб отримати зворотній зв’язок – заповнення блогу вчителя. Для оцінки кінцевого результату використати форму оцінювання презентації

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

До початку проекту на педраді розглянути питання про переваги та доцільність використання методу проектів в школі. Використати буклет. [2] [3] На першому занятті учні об’єднуються в три групи по 6 учнів, [4] кожна група відповідає на запитання:

1. Чи ставили за ціль собі ватажки повстання створити вільну, незалежну Україну?

2. Чи могли українці іншими методами вплинути на хід історії?

3. Чи став Богдан Хмельницький символом національно-визвольної війни середини XVII cт.?

Демонстрація презентації, яка розкриє тему проекту, пояснить учням механізм об’єднання в групи, основні питання, таблиці. Під час перегляду презентації учні заповнюють таблицю З-Х-Д та організаційну діаграму, що допоможе з’ясувати навчальні потреби учнів та зацікавити учнів в участі у проекті На першому уроці розказати про плагіат, авторське право, про можливість використання Інтернет – ресурсів у роботі над проектом. Надати інструкції з ТБ при роботі на ПК [5]. На підтримку знань і умінь, якими повинен володіти учень 21 століття, учитель забезпечує групи ресурсами, необхідними для самооцінки і відстеження просування роботи груп по етапах дослідження, пропонує дидактичні матеріали та завдання з теми проекту. На початку другого уроку учні переглядають приклад учнівської роботи. На другому етапі – етапі пошуку учнями інформації ознайомлюю їх з освітніми веб –ресурсами та правилами пошуку інформації в Інтернеті та критичному оцінюванню веб –ресурсів. При роботі над практичним завданням звертаю увагу про корисність спілкування в Інтернеті для вирішення проблеми, що розглядається: пошуку інформації, прикладів, цікавих додаткових матеріалів. Протягом 2-4 уроку учні працюють над проектом. Перша група, отримавши запитання, займається пошуком та систематизацією інформації про початок Національно-визвольної війни, , початок війни був закономірним чи спонтанним? Що стало приводом до початку повстання? Наприкінці учні висловлюють власну думку с приводу початку війни, та особисте відношення до неї. Друга група аналізує чи були інші шляхи розвитку подій. Шукає альтернативні виходи із ситуації. Пропонує пошук інших дипломатичних союзників для України, оцінює геополітичну картину. Третя група аналізує хід війни, та розмірковує чи став Богдан Хмельницький символом національно-визвольної війни, та робить відповідну презентацію із власним судженням кожного етапу. Для проведення соцопитування група 2 розробляє опитувальник та в додатковий час збирає необхідні дані. Протягом 5, 6, 7 уроків проходить захист учнівських робіт по групам. Кожна група готує завдання для класу, яке учні виконують по закінченню виступу. Перша група пропонує класу за 10 хвилин сформулювати чітке визначення Національно-визвольної війни. Друга група – пропанує розглянути альтернативні шляхи розвитку подій Національно-визвольної війни. Третя група – пропонує розробити власний проект переяславських статей 1654 року. Оцінювання учнів проводиться протягом всього проекту. До початку виконання проекту доцільно для встановлення навчальних потреб учнів використати такий інструмент оцінювання як опитувальник та таблиця З-Х-Д. Протягом роботи над проектом – щоденники спостереження, тести, запитання для самоконтролю. Важливим інструментом оцінювання є інструмент оцінювання презентацій.

Відомості про автора

Карпенко Антон Вікторович

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери