Портфоліо Келипенко Тетяни Миколаївни для учнів 7 класу з української мови за темою: "Душа поета - Всесвіт осяйний"
Зміст
Буклет
Назва навчальної теми
Українська література
Урок літератури рідного краю
7 клас, 12-13 років
Cтислий опис проекту
У нашій школі знаходиться літературно-краєзнавчий музей імені поета і письменника, випускника школи, члена Національної Спілки письменника - Григорія Бідняка.У літературно- краєзнавчому музеї працюють учні старших класів. До 80-річниці дня народження випускника школи з учнями 7 класу вирішили систематизувати матеріали про нього, дослідити фактори під впливом яких він сформувався як поет? Що вплинуло на формування активної громадянської позиції його як громадянина - патріота України, рідного "вербового" краю? Робота над проектом допоможе учням не тільки глибше ознайомитися з життєвим шляхом відомого земляка, проаналізувати напрями його поетичної діяльності, тематичні та жанрові особливості творчості.
Робота у проекті допоможе учням висловлювати власні роздуми про сенс людського буття, патріотизм, любов до маленької батьківщини, почуття власної гідності й самодостатності,дискутувати про значення патріотизму в житті сучасної людини.
План вивчення теми
Навчальні цілі
- Проет сприятиме виробленню у дітей особистісного ставлення до літератури як до виду мистецтва, осягненню учнями глибинної сутності спадщини поета-земляка, реалій дійсності, сприйняття й поціновування художнього набутку випускника рідної школи, плекання почуття гордості за творчих людей, славних краян; -робота над проектом формуватиме у учнів уміння кваліфікованих читачів, які розуміють літературу як мистецтво, сприймають художні цінності та шліфують свою культуру почуттів; - сприятиме розвитку інтересу до творчого доробку та спадщини поетів – земляків, поглибленню відомостей про життя та творчість митців рідного краю. Учитель, керуючи роботою, зможе виявити нахили, смаки, здібності учнів, сприяти їхньому розвитку; - у процесі роботи над проектом покращаться навички дослідницької діяльності; - удосконаляться навички учнів по створенню презентацій і буклетів.
Опис оцінювання
==Діяльність учнів==Перед початком роботи над проектом, об’єднуємо учнів у групи: бібліографів, екскурсоводів, літературознавців, мистецтвознавців. У кожній групі 4-5 учнів. Група бібліографів систематизує біографічні дані про Г. Бідняка, готує презентацію і web – сторінку "Віртуальний музей «З Україною в серці»". Учні групи екскурсоводів проводять дослідження і створюють буклет, у якому міститься, інформація для однокласників, батьків або інших членів спільноти про віртуальний музей.
Керівник проекту доводить до відома учнів інформацію про критерії оцінювання кожного виду робіт: збір інформації про біографічні дані
Г. Бідняка, створення блогу «Віртуальний музей», створення презентацій, випуск тематичної газети , публікації, підготовка буклету про проектний метод, створення презентації про даний проект. Протягом роботи над проектом учитель, керуючи роботою учнів, корегує роботу, контролює і спрямовує діяльність дітей.
Дидактичні матеріали:
Методичні матеріали:
Відомості про автора
- Келипенко Тетяна Миколаївна
- учитель української мови та літератури; література рідного краю
- Марганецька загальноосвітня I- III ступенів №5
- Контактні дані:
- Місто, область: місто Марганець Дніпропетровської області
Відомості про тренінг
Марганецька загальноосвітня I-III ступенів №2
Кривощокова Марія Іванівна:методист ІКТ управління освіти виконавчого комітету Марганецької міської ради
Корисні посилання
Про Національний проект "Відкритий світ"