Портфоліо Гуртовенко Олесі з теми "Масштаб"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 19:30, 12 червня 2013, створена Гуртовенко Олеся (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Масштаб

Масштаб

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Тема "Масштаб" з навчального предмету "Математика" тісно пов'язана з предметами "Технології (Інформатика)", "Біологія" та "Географія"

Вік учнів, клас

5-6 клас, вік учнів 10-12 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Поняття масштабу в проекті

Під час виконання дослідження з предмету "Математика" учні мають розробити маршрут подорожі містами України з відвідуванням визначних місць на літніх канікулах. Вони розробляють анкету для проведення опитування шкільних товаришів щодо відбору найцікавіших визначних місць, які б їм хотілося відвідати. Аналізують пріоритети товаришів згідно з анкетами. На наступному етапі вони працюють з Інтернет-сайтам для складання оптимального маршруту, що допоможе їм визначити тривалість подорожі. Вони формуюють таблицю обраних визначних місць, їх розташування та відстані між ними. Складають рекомендації «Як визначити найоптимальніший варіант подорожі». Учні готують і представляють свої висновки і рекомендації для товаришів по школі. Ці рекомендації зведені в єдиний інформаційний вікі-сайт для поширення їх серед зацікавлених Інтернет-користувачів.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Для об’єднання учнів у групи проводиться вхідне тестування, в ході якого виявляються особисті здібності кожного учня, а також попередні знання учнів щодо теми.

Карта

Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають про відношення та галузі використання відношень відбувається при заповненні ними таблиці З-Х-Д.

Учні використовують контрольний список для створення Wiki-статті для того, щоб спрямовувати свій процес навчання, відслідковувати зміни та здійснювати самостійну оцінку свого власного прогресу у навчанні. Опитування використовується упродовж всієї навчальної теми для того, щоб допомогти учням розвивати свої навички мислення вищих рівнів та самостійно виконувати проекти. Індивідуальні консультації використовуються для сприяння моніторингу прогресу та підготовки відповідей на будь-які запитання учнів. Учні використовують форму оцінювання Wiki-статті для здійснення само оцінювання своєї роботи та отримання взаємооцінки з боку їх однокласників. Цю інформацію учні мають отримати до того, як робота буде завершена для того, щоб мати можливість виправити помилки і вдосконалити свою роботу.

Для оцінювання та виставлення оцінок в журнал вчитель використовує ту ж саму форму оцінювання Wiki-статті, форму оцінювання дослідження проектів.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Музей мініатюр

До початку роботи над проектною діяльністю з учнями можна ознайомити батьків учнів з методом проектів за допомогою буклета, щоб вони мали уявлення про цей метод, адже він буде застосовуватися при вивченні даної теми.

Спочатку учням задається ключове запитання: «Чи можна підібрати ключ до розуміння світу?». Можна провести з учнями мозковий штурм у малих групах та поміркувати, яку ж роль відіграє математика в нашому житті та продемонструвати класу вступну презентацію. Можна запитати учнів про те, чи можливо за допомогою математичних розрахунків розробити найоптимальніший маршрут подорожі. Учні також обмірковуватимуть це запитання наприкінці вивчення теми після виконання групових проектів.

Опитування використовується упродовж всієї навчальної теми для того, щоб допомогти учням розвивати свої навички мислення вищих рівнів та самостійно виконувати проекти. Індивідуальні консультації використовуються для сприяння моніторингу прогресу та підготовки відповідей на будь-які запитання учнів.

На першому тижні учні отримують завдання від вчителя та діляться на групи. Кожна група виконує одне й те ж завдання. Одразу ж групи розробляють Вікі-статтю, яку поступово у ході дослідження будуть наповнювати інформацією про ступінь виконання завдання та будуть розміщувати результати проведеного дослідження. Вікі-стаття допоможе вчителю слідкувати за виконанням завдання та організовувати додаткові консультації у разі потреби, а також обговорювати учнівські статті на Вікі.

Учні використовують контрольний список для створення Wiki-статті для того, щоб спрямовувати свій процес навчання, відслідковувати зміни та здійснювати самостійну оцінку свого власного прогресу у навчанні.

Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають про відношення та масштаб відбувається при заповненні ними таблиці З-Х-Д.

Вчитель розробляє шаблон оформлення результатів опитування для організації диференційованого навчання, для допомоги учням, які мають проблеми з навчанням.

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Мікроорганізм Дафнія

Учні мають провести анкетування товаришів по школі, а, отже, мають розробити власні анкети для опитування щодо визначення рейтингу найцікавіших місць на Україні, які бажано відвідати. Учні розробляють анкети та проводять анкетування. На основі результатів аналізу проведенного анкетування учні будуть розраховувати найоптимальніший маршрут подорожі.

Результати опитування учні оформлюють у вигляді наочних діаграм та роблять висновки щодо відбору міст для відвідування учнями. Аналіз анкетування учні розміщають на Вікі. Для учнів, які мають проблеми з навчанням вчитель надає шаблон оформлення результатів опитування.

Після цього учні отримують завдання визначити за допомогою Інтернет-ресурсів, які визначні місця буде доцільніше відвідати і в якому порядку та обгрунтувати свій вибір. Учні обов’язково дотримуються правил роботи за комп’ютером. Під час проведення данного дослідження учні формують список корисних посилань на корисні сайти для користувачів Інтернету та розробляють рекомендації «Як визначити найоптимальніший варіант подорожі». З виконанням кожного етапу завдання учні доповнюють рекомендації та список корисних посилань.

У результаті виконання завдання учні формують презентацію, яка в майбутньому їм допоможе аргументовано довести, що саме їх матеріали будуть найоптимальніші для подорожі. Для виконання завдання можна надати учням шаблон презентації з приблизним порядком виконання завдання На другому тижні вивчення теми проводиться презентація результатів дослідження учнів по групам Учні використовують форму оцінювання Wiki-статті для здійснення самооцінювання своєї роботи та отримання взаємооцінки з боку їх однокласників. Цю інформацію учні мають отримувати до того, як робота завершена для того, щоб мати можливість виправити помилки і вдосконалити свою роботу. Для оцінювання та виставлення оцінок в журнал вчитель використовує ту ж саму форму оцінювання Wiki-статті, форму оцінювання дослідження проектів. За результатами проекту обираються рекомендації та матеріали для організації подорожі найкращого варіанту. За результатами організовується подорож.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Олеся Гуртовенко

Фах, навчальний предмет

Вчитель інформатики та математики

Навчальний заклад

Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 16 Харківської міської ради Харківської області

Місто\село, район, область

м. Харків, Київський район

Контактні дані

м. Харків, вул. Поздовжня, 5,

тел. 315-08-05

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

03-07 червня 2013 року

Місце проведення тренінгу

м. Харків, Київський район, ХПЛ № 4

Тренери

Карікова Євгенія Георгіївна

Короп Юлія Володимирівна