Портфоліо Футорна М. П.
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
УКРАЇНСЬКЕ КОЗАЦТВО в ХVІ – першій половині ХVІІ ст.
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Історія України, географія
Вік учнів, клас
13-14 років 8 клас
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Навчальний проект "УКРАЇНСЬКЕ КОЗАЦТВО в ХVІ – першій половині ХVІІ ст." з історії України для учнів 8 класу передбачає застосування інноваційних технологій побудови уроку, застосування сучасних комунікаційних прийомів у співпраці з учнями, розвиток критичного мислення та формування якісних особистісних рис сучасного громадянського суспільства. Проект передбачає поділ класу на 5 груп, формулювання основних питань теми, організація дослідження тематичних на змістових питань.
План вивчення теми (вставити файл)
План вивчення теми План впровадження навчального проекту
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Система оцінювання – комплексна оцінка. Інструментарій оцінювання включає оцінювання проекту за критеріями вчителем Оцінюванню підлягають бліц-опитування, участь у обговоренні, письмові роботи учнів, презентації, виступи учнів.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Визначивши тему проекту, учитель на основі поділу учнів на 5 груп за принципом їх особистого зацікавлення пропонує декілька проектних питань, що вимагають самостійного дослідження, вчитель ознайомлює учнів із презентаціями про навички 21 століття та авторське право, а також із вчительською презентацією з теми та з прикладом учнівської презентації. Учні виконують групові дослідження на основі набутих знань, створюються міні-презентації за планом проекту, працюють з картами, організаційними схемами та історичними джерелами, періодично проходять опитування для аналізу рівня їх підготовки до представлення результатів проекту. За допомогою організаційної діаграми, що містить бліц-опитування відбувається з’ясування навчальних потреб учнів, що базується на вивченні їх попередніх знань, вмінь і навичок. Вступна презентація вчителя покликана з’ясувати навчальні потреби учнів: на яких питаннях варто акцентувати увагу під час вивчення теми, які питання найбільше цікавлять учнів. Під час підготовки проекту групи учнів будуть використовувати Інтернет на етапах планування, розробки, оформлення та підготовки до презентації проекту. Перед самостійним оформленням проекту вчитель демонструє власний приклад учнівської роботи, у якому акцентовано увагу на розвитку мислення вищого рівня та навичок 21 століття – обов’язкова вимога при створенні учнями власної презентації. Оцінювання проектів учнів відбуватиметься за Формою оцінювання за критеріями та балами, при цьому буде враховуватись Форма взаємооцінювання (однокласників). Диференціація учнів буде здійснена відповідно до рівня успішності учнів, відслідковування прогресу в навчанні буде проводитись систематично через використання інструментів форм-опитувальників а також індивідуальних співбесід та колективного обговорення. Фасилітація має вигляд публікації, у якій коротко висвітлено рамки створення проектної роботи учнями, вказано основні концептуальні навантаження по темі роботи, а також описано організацію форм комунікацій та План розгляду теми Проекту.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Майя Футорна
Фах, навчальний предмет
вчитель історії та правознавства, історія України
Навчальний заклад
Гімназія №2
Місто\село, район, область
м. Хмельницький
Контактні дані
futorna@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
5.06.2013 - 11.06.2013
Місце проведення тренінгу
м. Хмельницький, гімназія №2
Тренери
Дрижал О.М.