Портфоліо Шевченко Лариси Миколаївни з теми "Людина починається з добра. Творчість В. О. Сухомлинського"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Людина починається з добра. Творчість В. О. Сухомлинського
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Українська мова та література
Вік учнів, клас
6-10 років, 1-4 класи
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Під час виконання дослідження з предмету "Українське читання" учні мають знайти відповіді на запитання поставлені вчителем.
Вони знайомляться та поглиблюють свої знання про життя та творчість В. О. Сухомлинського.
Вони розробляют анкету для проведення опитування шкільних товаришів щодо відбору будівельних матеріалів. Аналізують пріоритети товаришів згідно з анкетами.
На наступному етапі вони працюють з Інтернет-сайтами для знаходження відповіді на ключове запитання, що допоможе їм вчитися логічно мислити. Вони вибирають той матеріал, який найбільше імпонує . Складають рекомендації «Чому ця інформація сподобалася їм дужче, ніж інші».
Учні готують і представляють свої висновки і рекомендації для товаришів по школі. Для цього вони роблять буклети. Тим самим вони розвивають свої знання не тільки в інтернеті, але й в комп’ютері взагалі.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Контроль над змістом прочитаного здійснюється за допомогою різних видів тестування. Адже кожен художній текст, а тим більше науково - популярний, містить обмежений вибір ключових понять, в яких відображено основний зміст, новизна Тому попередньо працюючи з текстом, я готую опитувальник за змістом читаного матеріалу. Це 10 - 20 помилкових і не помилкових утверджень або питань по тексту, що припускають односкладові реакції «ТАК» або «НІ». У перебігу 3 - 5 хвилин зачитую питання, а діти у спеціальних зошитах відповідають, проставляючи плюс, якщо відповідь «ТАК» і мінус, якщо відповідь «НІ». Продиктувавши ключ, я даю кожній дитині вичерпну інформацію, наскільки ефективно працювати йому сьогодні. Крім того, щоденний експрес - опитування день у день виробляє у дітей спеціалізовану увагу до найдрібніших деталей тексту.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Файл:Https://docs.google.com/drawings/d/1v56aQCYbu86kCP5tgJJB9b BQIA3AzDOJD-mxe-DyDs/edit
До початку роботи над проектною діяльністю з учнями можна ознайомити батьків учнів з методом проектів за допомогою брошури, щоб вони мали уявлення про цей метод, адже він буде застосовуватися при вивченні даної теми.
Спочатку учням задається ключове запитання: «Чи повинна історія природи починатися з добра, і сторія свободи - зі зла?». Можна провести з учнями мозковий штурм у малих групах та поміркувати яку ж роль відіграє добро в нашому житті та продемонструвати класу вступну презентацію. Можна запитати учнів про те, чи можливо за допомогою добра покращити світ. Учні також обмірковуватимуть це запитання наприкінці вивчення теми після виконання групових проектів.
Опитування використовується упродовж всієї навчальної теми для того, щоб допомогти учням розвивати свої навички мислення вищих рівнів та самостійно виконувати проекти. Індивідуальні консультації використовуються для сприяння моніторингу прогресу та підготовки відповідей на будь-які запитання учнів.
На першому тижні учні отримують завдання від вчителя та діляться на групи. Кожна група виконує одне й те ж завдання. Одразу ж групи розробляють Вікі-статтю, яку поступово у ході дослідження будуть наповнювати інформацією про ступінь виконання завдання та будуть розміщувати результати проведеного дослідження. Вікі-стаття допоможе вчителю слідкувати за виконанням завдання та організовувати додаткові консультації у разі потреби, а також обговорювати учнівські статті на Вікі.
Учні використовують контрольний список для створення Wiki-статті для того, щоб спрямовувати свій процес навчання, відслідковувати зміни та здійснювати самостійну оцінку свого власного прогресу у навчанні.
Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають про життя та творчість Сухомлинського відбувається при заповненні ними таблиці З-Х-Д.
Вчитель розробляє шаблон оформлення результатів опитування для організації диференційованого навчання, для допомоги учням, які мають проблеми з навчанням.
Учні мають провести анкетування товаришів по школі, а, отже, мають розробити власні анкети для опитування щодо життя та творчості В. О. Сухомлинського. Учні розробляють анкети та проводять анкетування. На основі результатів аналізу проведенного анкетування ми зможемо побачити рівень знань дітей за цією темою.
Результати опитування учні оформлюють у вигляді наочних діаграм та роблять висновки. Аналіз анкетування учні розміщають на Вікі. Для учнів, які мають проблеми з навчанням вчитель надає шаблон оформлення результатів опитування.
На наступному етапі учні намагаються знайти відповідь на ключове запітання за допомогою Інтернет-ресурсів. Вони обгрунтовують свій вибір. Учні обов’язково дотримуються правил роботи за комп’ютером.
Учні користуються Інтернет-ресурсами для пошуку сайтів, на яких мають знайти відповідь. Під час проведення данного дослідження учні формують список корисних посилань на такі сайти для користувачів Інтернету. З виконанням кожного етапу завдання учні доповнюють список корисних посилань.
У результаті виконання завдання учні формують документ, який в майбутньому їм допоможе аргументовано довести, що саме на їньому сайті буде відповідь на запитання.
На другому тижні вивчення теми проводиться презентація результатів дослідження учнів по групам.
Учні використовують форму оцінювання Wiki-статті для здійснення самооцінювання своєї роботи та отримання взаємооцінки з боку їх однокласників. Цю інформацію учні мають отримувати до того, як робота завершена для того, щоб мати можливість виправити помилки і вдосконалити свою роботу. Для оцінювання та виставлення оцінок в журнал вчитель використовує ту ж саму форму оцінювання Wiki-статті, форму оцінювання дослідження проектів.
За результатами проекту обираються рекомендації та матеріали на якому відповідь на запитання є правильної (або наближеною до правильної). Група, яка його розробила, проводить конференцію для педагогічного колективу школи.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Лариса Шевченко
Фах, навчальний предмет
Вчитель української мови та літератури, українська мова та література
Навчальний заклад
Харківська гімназія №172
Місто\село, район, область
М. Харків, Київський район, Харківська область
Контактні дані
м. Харків, вул. Метробудівників, б.42, кв.59, т. 716-02-43
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
03 - 07 червня 2013 року
Місце проведення тренінгу
Харківський педагогічний ліцей № 4
Тренери
Карікова Євгенія Георгіївна
Короп Юлія Володимирівна