Портфоліо "Чому зима чарівниця"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 18:14, 8 червня 2013, створена Ri2ki22 (обговореннявнесок) (Дати проведення тренінгу)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Чому зима чарівниця

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Природознавство, технології

Вік учнів, клас

3 клас, 8-9 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навколо нас дивний і чарівний світ, ім'я якому — природа. Вона буває різноманітньою і багатогранною, що навіть дорослим важко збагнути всі її прояви та закономірності. Зрозуміти природу, відкрити таємниці різних її явищ і закони її існування, розвинути у собі почуття прекрасного можна лише через спілкування з довкіллям. Діти здійснили екскурсію до лісу, під час якої у них виникло багато цікавих питань про зміни у живій і неживій природі взимку. Тому разом з учнями та їх батьками ми вирішили попрацювати над питаннями, пов'язаними з дослідженням такої пори року, як зима. Розширювати знання учнів про зиму як пору року; формувати їхні екологічні знання, уміння самостійно збирати необхідну інформацію, аналізувати її; з'ясувати, чи збуваються народні прикмети, розвивати творчі й дослідницькі здібності, фантазію, уміння спостерігати; прищеплювати дітям бережливе ставлення до природи, любов до праці. Також для батьків була запропонована публікація на тему "Що таке проект?" (буклет для батьків) Клас поділяється на групи по інтересам: «Знавці» мають знайти цікаву інформацію про осінні місяці, зміни у живій і неживій природі; «Дослідники» — зібрати, дослідити народні прикмети, прислів'я, приказки про зиму і перевірити їх; «Українознавці» — дізнатися про традиції проведення зимових народних свят в Україні, знайти відповідні загадки, вірші; «Творці» — дослідити, як зображували зиму художники у своїх творах.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб діагностувати знання та мислення учнів та їх міркування. На початку вивчення теми учні розподіляються на групи по інтересам та розповіли один одному що вони знають про пору року зиму, це допомагає вчителю відслідковувати індивідуальні навчальні потреби учнів, щодо цієї теми. Такі розповіді та обговорення після цього можуть також забезпечити інформацією про те, як учні розуміють основні поняття і елементи пори року зими, прикмет, традиційних свят використовувати їх згодом для з’ясування та повторного пояснення складних для учнів понять. Форма оцінювання для статті з теми «Зима в картинах художників» описує критерії для оцінювання кінцевого продукту. Після завершення учнями їх міні-проектів, спеціальна форма зворотнього зв’язку по темі «Зима в картинах художників» використовується для забезпечення отримання думок і оцінок однолітків. Учні використовують цю форму для того, щоб отримати зворотний зв'язок щодо своїх розповідей, вражень, чого нового та цікавого узнали. Учні використовують цю форму для перевірки своїх кінцевих продуктів. Учні використовують контрольний план, щоб планувати та здійснювати моніторинг свого прогресу під час створення статті. До початку проекту: 1. Була проведена "Тематична перевірка знань. Тестові завдання" З метою перевірки знань учнів раніше вивчених тем. Графік оцінювання. 2. Складаються критерії оцінювання майбутніх робіт учнів, за якими відбувається контроль, самоконтроль та взаємоконтроль у групах. Запропонована діограма 1 3. Ознайомлення учнів з презентацією "Зима чарівниця" 4. Заповнюють шаблон запропонований вчителем пори року 5. Форма оцінювання для статті 2 6. Запропонована таблиця З-Х-Д, яку потрібно заповнюти 4 Методичні засади Попередні знання та навички

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Дослідити народні прикмети, прислів'я, приказки про зиму і перевірити їх. Дослідити, як зображували зиму художники у своїх творах. Обґрунтування вибору проблеми. Навколо нас дивний і чарівний світ, ім'я якому — природа. Вона буває різноманітньою і багатогранною, що навіть дорослим важко збагнути всі її прояви та закономірності. Зрозуміти природу, відкрити таємниці різних її явищ і закони її існування, розвинути у собі почуття прекрасного можна лише через спілкування з довкіллям. Діти здійснили екскурсію до лісу, під час якої у них виникло багато цікавих питань про зміни у живій і неживій природі взимку. Тому разом з учнями та їх батьками ми вирішили попрацювати над питаннями, пов'язаними з дослідженням такої пори року, як зима. Розширювати знання учнів про зиму як пору року; формувати їхні екологічні знання, уміння самостійно збирати необхідну інформацію, аналізувати її; з'ясувати, чи збуваються народні прикмети, розвивати творчі й дослідницькі здібності, фантазію, уміння спостерігати; прищеплювати дітям бережливе ставлення до природи, любов до праці. Об'єкт пізнання — пора року зима.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Олена Голосиєнко

Фах, навчальний предмет

учитель початкових класів

Навчальний заклад

Амвросіївська ЗОШ I-III ступенів №4

Місто\село, район, область

м. Амвросіївка, Амвросіївський , Донецької області

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

04 - 07.06 2013р.

Місце проведення тренінгу

Тренери