Портфоліо Александрової Олени з теми "Алгебра висловлювань"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Алгебра висловлювань
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Інформатика, математика, технологія
Вік учнів, клас
15-17 років, 11 класс
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Проект передбачає складання алгоритмів з використанням умовних операторів для розв’язування задач, де необхідно враховувати іноді декілька умов. Для цього учням треба засвоїти основи логіки. Починаючи з простих прикладів, учні можуть розглянути багато цікавих задач з різних галузей або скласти нескладні задачі. Протягом роботи над проектом учні навчаються правильно формулювати умови, пристосовувати ці вміння при розв’язуванні задач, використовувати знання з різних наук або інших сфер людської діяльності.
Для об’єднання всіх правил складання умов, алгоритмів в якості дослідницької роботи учням запропонувати цікаву логічну задачу. Логічні задачі мають зацікавити учнів своєю практичною спрямованістю.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб діагностувати знання та мислення учнів та їх міркування.
Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають з алгебри висловлювань відбувається при заповненні ними таблиці З-Х-Д, організаційної діаграми.
З метою виявлення та моніторингу розуміння учнями процесу інформаційного та навчального дослідження їм надається контрольний список для оцінювання самоспрямування у навчанні та контрольний список для рефлексії виконання проекту.
Учням, які займаються збором інформації, пропонується заповнити контрольний список для роботи з інформаційними джерелами для досліджень та контрольний список для оцінки веб сайтів.
Ці ж форми використовуються вчителем для виставлення оцінки кінцевих презентацій. Контрольні списки питань до проекту допомагають учням планувати, а потім відстежувати свій прогрес під час виконання завдань.
Під час заповнення свого блогу, який ведуть обдаровані учні впродовж вивчення теми, вони мають використовувати форму оцінювання блогу, яка допомагає їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання.
Періодичний перегляд та читання їх записів та коментарів дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку.
Після закінчення проекту учням пропонується для заповнення форма оцінювання звіту дослідницької роботи та таблиця «ЗХД», яка порівнюється з початковою.
Проводиться також взаємооцінювання у групі враховуючи те, який саме вклад зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його/її вклад був цінним відповідно до контрольного списку вкладу в групову роботу.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Фах, навчальний предмет
Учитель математики, математика
Навчальний заклад
Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 132 Харківської міської ради Харківської області
Місто\село, район, область
м.Харків, Дзержинський район
Контактні дані
aeinik61 на gmail.com
Відомості про тренінг
Intel "Навчання для майбутнього"
Дати проведення тренінгу
03.06.2013-07.06.2013
Місце проведення тренінгу
Харківська загальноосвітня школа №117
Тренери
Кожушна Катерина Вадимівна