Портфоліо "Материк однієї країни"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту
- 5 План вивчення теми
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Австралія
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Географія
Вік учнів, клас
12-13 років, 7 клас
Стислий опис проекту
За короткий час я разом з учнями маю здійснити захоплюючу подорож до "Материка однієї країни", тобто, Австралії. При цьому знання, якими вони оволодіють, мають задовольняти державні освітні стандарти та навчальній програмі з географії. Учні оволодіють знаннями щодо географічного положення материка, світ ендеміків, знайдуть відповіді на поставлені запитання, дізнаються чому у Австралії стільки назв. Головним є те, що учні мають змогу дізнатися про особливості методу проектів, їх класифікацію та вимоги, оволодіваючи шкільною програмою. Ознайомляться із поняттям формуючого оцінювання, що допомагаю задовольнити навчальні потреби учнів та встановити рівень навчальних досягнень. Напишуть вихідний тест та отримають оцінки.
План вивчення теми
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Перед початком роботи над проектом необхідно провести із учнями класу, їх батьками та школою бесіду, щодо шкоди та користі роботи в Інтернеті, надати інструкції. З учнями проводиться опитування для визначення їх навчальних потреб, обговорюються Основні запитання, вимоги до їх формулювання. Учні переглядають презентацію та заповнюють перший стовпчик "ЗХД", створюють "Дошку запитань", в яку впродовж вивчення теми будуть записувати питання, що їх цікавлять. Під час роботи над проектом учні отримують відповідні форми та контрольні списки для само- та взаємооцінювання, оцінювання блогу, командної роботи та інші. Учні проходять "мозкову атаку", заповнюють "ЗХД", "Т-схему", проходять "Бліц-тест", "Географічну мозаїку". По закінченню роботи - готують демонстрацію, вчитель допомагає запросити гостей, рольові ігри, закінчують працювати із "ЗХД", та пишуть контрольну роботу, у вигляді тесту. Для слабких учнів можна розробити інші форми оцінювання або дати можливість оцінити себе усно.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
І етап. Підготовка
Учні зустрічаються з вчителем на консультації, в позаурочний час, для ознайомлення з інструктивними матеріалами, правилами безпечної роботи в Інтернеті, законами про авторське право, та взагалі про роботу, що їм треба буде виконати. Вони знайомляться з навичками 21 століття, якими можна оволодіти, навчаючись за проектною технологією та самим методом проектів.
ІІ етап. 1-урок
Учитель в усній формі проводить опитування для встановлення навчальних потреб учнів, дізнається який саме напрямок дослідження їх цікавить (географічне положення Австралії, її клімат, рослинний та тваринний світ тощо), переглядають презентацію, обговорюють Основні запитання. Заповнюють перший стовпчик "ЗХД", створюють "дошку запитань".Згідно жеребкування (для об’єктивного розподілу), об’єднуються в групи та визначаються з напрямками дослідження. Невстигаючі учні мають отримати більше часу на виконання завдань та завдання мають бути підібрані спеціально для них, індивідуально. Доцільно призначити учнів-консультантів, які зможуть їм допомогти у виконанні цих завдань Учні з творчим підходом до навчання можуть створити буклет або збірку ендемічних рослин, виконати самостійне дослідження
ІІІ етап. 2-урок
Учні самостійно створюють план дослідження, вчитель, за необхідності, його корегує та перевіряє, щоб вимоги до навчальних потреб задовольняли державні стандарти. Згідно вимог, оцінювання є формуючим, тому учні постійно підлягають контролю. Для самоконтролю їм роздаються контрольні списки та форми оцінювання, які завантажуються із сайту оцінювання. Учні, користуючись Інтернет-ресурсами, мають змогу постійно отримувати відповіді на свої питання та консультуватися із вчителем.
IV етап. 3-урок
Учні звітують про виконану роботу, обговорюють результати роботи. Демонструють свої наробки та об'єднують все у спільний блог "Материк однієї країни". По закінченню роботи учні проходять тематичне оцінювання, щоб можна було встановити рівень їхніх знань, умінь та навичок, перевірити обізнаність із теми, що вивчається.
V етап. 4-урок
За результатами тестування планується день та час для демонстрації портфоліо учнів, виставляються оцінки, згідно підготовлених критеріїв та отриманих раніше оцінок, учні заповнюють останній стовпчик "ЗХД", форми для оцінювання та підраховують бали. Для демонстрації запрошуються гості, адміністрація школи, учні старших класів.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Сенюк Світлана Яківна
Фах, навчальний предмет
Вчитель історії
Навчальний заклад
Гейківська СЗШ І-ІІІ ступенів
Місто\село, район, область
с. Ранній ранок, Криворізький район Дніпропетровської області
Контактні дані
senuk4545@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
18.03.2013 - 30.03.2013
Місце проведення тренінгу
Христофорівська СЗШ І-ІІІ ступенів
Тренери
Хуторна Вікторія Анатоліївна