Користувач:ZarubaYulia

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 21:47, 9 березня 2013, створена ZarubaYulia (обговореннявнесок) (Дати проведення тренінгу)

Перейти до: Навігація, пошук

Тренінг за 10 версією програми Intel "Навчання для майбутнього" в м. Мелітополь у МДПУ ім. Б. Хмельницького


Назва навчальної теми

Природні чинники здоров’я

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основним навчальним предметом є: «Основи здоров’я». Другорядний: "Інформатика"

Вік учнів, клас

3 клас, 9-10 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект з теми: «Природні чинники здоров’я» передбачається для учнів 3 класу. Основні види діяльності, які присутні в проекті це дослідницька та творча. Учні розпреділені на три групи: «Сонце», «Вітер», «Вода». В кінці проекту, кожна група учнів має розробити свій буклет під назвою: «Як правильно використовувати сонце щоб зміцнити здоров’я людини»; «Як правильно використовувати повітря щоб зміцнити здоров’я людини»;«Як правильно використовувати воду щоб зміцнити здоров’я людини.»

План вивчення теми (вставити файл)

план вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку роботи над проектом учні заповнюють З-Х-Д таблицю, та показують свої попередні знання про здоров’я та природні чинники. Потім вчитель ознайомлює дітей з критеріями оцінювання презентацій, за якими він буде їх оцінювати. За цими критеріями учні зможуть також оцінювати презентації інших груп. Після того, як учні презентують свої презентації, вчитель пропонує учням пройти мережевий опитувальник, який допоможе йому дізнатися, як добре учні засвоїли дану тему.

З-Х-Д таблиця

оцінювання учнів у проекті

оцінювання презентацій

радіальна діаграма

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

До початку проекту вчитель просить дозвіл у батьків, щодо використання дітьми Інтернет ресурсів та створення їхньої поштової скриньки, роздає батькам буклети з інформацією про проект. Домовляється із вчителем інформатики, щоб повторити з дітьми правила роботи з текстовим редактором, з Power Point та правила роботи з Publisher на комп’ютерах. Потім вчитель проводить перше заняття з дітьми, щоб обговорити правила роботи в групах та правила роботи з Інтернет ресурсами.

буклет

День перший. На початку роботи над проектом вчитель демонструє учням презентацію з проблемними питаннями, при розборі презентації учні заповнюють перші два питання З-Х-Д таблиці та міркують над запитанням: «Як можуть природні чинники впливати на здоров’я людини?»Потім діти проходять опитування, завдяки якому учні розуміють, що майже ніхто з них ніяк не зміцнює своє здоров’я, згодом вчитель з дітьми розробляють план дослідження, яким чином вони можуть дослідити це питання Учні об’єднуються в три групи: «Сонце», «Вітер» та «Вода». Обговорюють завдання для кожної групи. Група «Сонце» : досліджують позитивний та негативний вплив сонця на здоров’я людини. Група «Вітер» : досліджують позитивний та негативний вплив вітру на здоров’я людини. Група «Вода» : досліджують позитивний та негативний вплив води на здоров’я людини.

презентація від вчителя

результати опитування


День другий. Вчитель пропонує учням пошук інформації в Інтернет ресурсах паралельно нагадуючи учням про правила безпеки роботи та про авторські права. Протягом дня учні збирають інформацію кожен для свого завдання. В кінці дня учні збираються, щоб обговорити знайдену інформацію, та вирішити що є та чого не вистачає. Вчитель пропонує дітям обдумати, який кінцевий продукт в їхньому дослідженні буде кращим: буклет чи стінгазета.

оцінювання інтернету

День третій. Вчитель та діти вирішують, що кінцевим продуктом буде створення свого буклету кожної групи. Діти завершили пошук інформації та обговорюють разом з вчителем, яким чином вони можуть зміцнити своє здоров’я завдяки природним чинникам(сонця, вітру та води), а також погіршити його. Вчитель надає дітям шаблон презентації, пояснює як з нею працювати та нагадує дітям про оцінювання презентації. Діти повинні зробити цю презентацію по знайденій ними інформації , для того щоб показати іншим групам результати дослідження

шаблон

День четвертий. Кожна група учнів звітує свою презентацію, та оцінює одне одного. Діти роблять висновок, що завдяки сонцю, вітру та воді можна легко покращити свій стан здоров’я, якщо правильно їх використовувати. Вчитель допомагає учням вирішити, яку інформацію зі знайденої, краще помістити до буклетів кожної групи. Кожна група розробляє свій буклет.

приклад учнівської презентації

День п’ятий. Кожна група приносить приклади розроблених буклетів, вчитель допомагає дітям обрати кращий варіант.

День шостий. Вчитель разом з учнями підводять підсумки . Кожна група приносить декілька розроблених буклетів в яких зазначено, як правильно використовувати природні чинники(сонце, повітря та воду), щоб покращити здоров’я, для того щоб, обмінятися з друзями та іншими учнями. В кінці учні відповідають на запитання мережевого опитувальника, та вчитель виставляє оцінки в журнал.

мережевий опитувальник

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Заруба Юлія Сергіївна

Фах, навчальний предмет

Початкова освіта.

Тренінг за програмою Intel.Навчання для майбутнього

Навчальний заклад

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

Місто\село, район, область

м.Мелітополь

Запорізька обл.

Контактні дані

ZarubaYulia на gmail крапка com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

25 лютого – 1 березня

Місце проведення тренінгу

Тренери