Портфоліо проекту Ці дивні многокутники
=Назва навчальної теми= "Ці дивні многокутники"
Зміст
- 1 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 2 Вік учнів, клас
- 3 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 4 План вивчення теми (вставити файл)
- 5 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 6 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 7 Відомості про автора
- 8 Відомості про тренінг
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
геометрія, художня культура
Вік учнів, клас
14-15 років, 9 клас
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
У проекті беруть участь учні 9 класу. Під час проекту учні вчаться будувати правильні многокутники, систематизують свою знання про правильні многокутники та вивчають нові властивості цих фігур. Розв'язують стандартні задачі на знаходження елементів правильних многокутників, та прикладні задачі. Цікаві відомості про правильні многокутники, походження назв, застосування у архітектурі беремо із Інтернету. Учні аналізують отриману інформацію і роблять висновок, що не все що знаходиться поруч з нами ми помічаємо. А якщо бути уважним можна знайти застосування тем, що вивчаємо, у реальному житті.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Кожен предмет має свої критерії оцінювання. Едина можливість вчителя – це використання завдань
різного рівня складності в залежності від рівня класу та потреб учнів.
На початку уроку можна провести
- фронтальне опитування з коментуванням відповіді учня іншим учнем;
- тестову роботу (зі взаємоперевіркою) чи роботою за ПК ( програма автоматично поставить оцінку учню);
- математичний диктант (само перевірка)
- огляд кластерних карт(взаємо оцінювання).
Оцінки бажано виставити зразу ж з урахуванням бажання учнів. По аналізу проведеної роботи вчитель бачить рівень засвоєння учнями теми і робить висновок чи можна продовжувати вивченні теми.
Для вивчення потреб учнів можна запропонувати заповнити таблицю З-Х-Д.
Тестові роботи допомагають перевірити засвоєння знань на низькому та середньому рівні. Списки питань для самоконтролю допомагають учню з'ясувати на якому рівні він знаходиться. Оцінки за виконання робіт за зразком та домашніх робіт допомагають дітям з низьким та середнім рівнем навчальних досягнень підвищити самооцінку. Перевірка домашніх робіт учнями старших класів допомагає учням згадати вивчений матеріал, узагальнити свої знання та побачити зв'язки вивченого матеріалу з тим, що вивчається. А ще, коли учень виступає у ролі вчителя, він сам краще розуміє матеріал.
Самостійні роботи, контрольні роботи, практичні роботи, як правило, перевіряє вчитель. Потім робиться аналіз виконаних робіт, з'ясовується які завдання і чому визвали труднощі.
Захист презентацій, буклетів з теми це систематизація знань учнів. Крім того це дає можливість побачити рівень засвоєння теми кожним учнем. Презентація своєї роботи розвиває комунікативні навички. Оцінювання: само оцінювання, взаємооцінювання, оцінка вчителя, оцінка батьками. Потім виставляється загальна оцінка.
Творчі завдання дають можливість працювати з пошуковими системами, використовувати Інтернет.
Коли учні знають як, за якими критеріями оцінюється їх робота вони свідомо обирають той або інший вид діяльності, для того, щоб досягти поставленої мети.