Портфоліо Мітченка Сергія
Зміст
Назва навчальної теми
Вплив музики на формування особистості
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Біологія, історія, література.
Вік учнів, клас
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Учні навчаться та зрозуміють основні риси творчості відомих композиторів минулого і сучасності, характерні ознаки народної музичної творчості, виявляти власне естетичне ставлення до неї, оцінювати та інтерпретувати зміст музичних творів, розуміти значення музики в житті людини та суспільства, уміти аналізувати музичні твори.
План вивчення теми
План вивчення теми План впровадження
Оцінювання
Опишіть систему оцінювання, яку ви та ваші учні використовуєте для того, щоб визначити навчальні потреби учнів,
встановити навчальні цілі, відслідковувати прогрес у їх навчанні, надавати зворотній зв’язок, оцінювати мислення.
Напишіть, якими методами ви будете оцінювати, інструменти для оцінювання. Інструментарій оцінювання може
включати різноманітні графічні схеми та карти знань, нотатки у щоденнику, контрольні списки, списки запитань
для самоконтролю, опитувальники, форми оцінювання, тести та контрольні роботи. Також опишіть, які учнівські роботи ви оцінюватимете, наприклад, твори і інші письмові роботи, презентації, або виступи учнів; зазначте, які інструменти оцінювання ви використовуватимете в кожному випадку. У розділі плану «Діяльність учнів та вчителя»
опишіть, як здійснюється оцінювання, хто його проводить (взаємооцінювання, самооцінювання, оцінювання вчителем, батьками), як учні використовують ці інструменти оцінювання, на якому етапі роботи відбувається оцінювання, як і коли виставляються оцінки.
Форми Оцінювання:
Оцінювання навчальний потреб (ЗХД-таблиця)
Діяльність учнів та вчителя
Етап 1 Учням пропонується обговорити ключове питання «Музикант – людина чи легендарна постать?» .
Визначити проблеми. Запропонувати шляхи їх вирішення. Для цього на початку роботи над проектом вчитель пропонує дітям переглянути презентацію. Вчитель намагається зацікавити та долучити до роботи не тільки учнів, а і їх батьків за допомогою розробленого вчителем
буклету , в якості помічників під час роботи над проектами вдома. Для визначення навчальних потреб
учням пропонується заповнення З.Х.Д. таблиці (1,2 стовпці; 3 стовпе
ць буде заповнюватись протягом проекту) на аркуші. А також виконання завдання за ПК, заповнення організаційної діаграми. Етап 2 Для участі в проекті діти об’єднуються в малі групи для проведення дослідження. Учні в режимі онлайн
приймають участь в обговорення питань за допомогою чату. Завдання для обговорення: довести важливість тієї чи іншої умови . В результаті має бути відкинуто другорядні умови на користь
першочерговим. Групи учнів створюють опитувальники одні для інших, відповідають на питання. Етап 3 Перед пошуком матеріалів в інтернеті учні знайомляться з нормами авторського права за допомогою презентації та обговорюють питання у підсумку. Пропонують свої ситуації, які можуть виникати при
роботі в проекті. Проводять пошук необхідних матеріалів для свого проекту (текст, малюнки, відео, презентації), переглядаючи сайти за своєю темою. Заносять знайдені ресурси до відповідного документа «Список використаних джерел» Обов’язково критично оцінюють сайти, на яких беруть інформацію за допомогою спеціальні форми оцінювання. Переконуються у достовірності знайдених матеріалів. Проводиться дискусія «Безпечне користування мережею»
Етап 4 Хід дослідження групи оформлюють у вигляді блогів, в яких зазначають, що вони будуть досліджувати,
як робили дослідження та як були опрацьовані і представлені результати діяльності. Оцінювання блогу здійснюється за контрольним списком та формою оцінювання. Контрольний список пропонується учням для само оцінювання перед створенням блогу. З формою оцінювання блогу учні знайомляться напередодні створення самого блогу. Оцінюють блоги інших груп. Для обдарованих дітей пропонують завдання, які оформлюються у вигляді вікі-статті.
Етап 5 Ознайомлення з блогами груп пропонується за допомогою розсилки адрес блогів на електроні адреси
батьки та розміщенням посилань на окремій сторінці шкільного сайту. Для блогів заохочується коментування повідомлень як самими учнями, так і їх батьками. На занятті-конференції роблять остаточні висновки.