Портфоліо Валькевич Лариси Анатоліївни

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 22:39, 13 грудня 2012, створена Valkevych (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Прізвиська - це цікаво!

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська мова, українська література, історія

Вік учнів, клас

6, 7 клас; 11-13 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Під час виконання проекту учні мають ознайомитися з мовною системою та почати формування на цій основі базових лексичних, граматичних, стилістичних, орфоепічних, правописних умінь і навичок; вмітимуть оцінювати текст, визначати його приналежність до певного стилю і типу Дослідження проводиться для того, щоб: - навчити розуміти та вирішувати проблеми реального життя та використовувати для цього знання з мови про словотвір та етимологію; - створити атмосферу для відповідальної і відкритої взаємодії, що означає заохочення учнів задавати питання та шукати відповідь, відповідально співпрацювати з іншими для пошуку знань; - брати за основу такі види навчання, які б сприяли розвиткові критичного і творчого мислення та самостійного набуття знань; - зрозуміти зв’язок української мови з життям; - застосовувати наявні ефективні методи проектної діяльності для підвищення мотивації учнів до навчання; - стати вдумливим професіоналом, що означає навчитися самому уважно спостерігати, визначати проблеми та створювати нові стратегії для їх розв’язання; - бути взірцем для інших, передавати свої знання, використовувати нові методики навчання Під час розробки та створення мультимедійних презентацій навчати учнів чітко і стисло висловлювати свою думку, представляти результати досліджень, вміння планувати свою діяльність, представляти її цікаво та доступно. У ході підготовки і створення публікації звернути увагу на використання учнями знання закону про авторське право та вміння правильно посилатися на використані джерела.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Упродовж всієї навчальної теми проводиться опитування та оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Учні використовують Контрольний список презентації, публікації та вікі-статті, в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Також з цією метою застосовуються нагадування і підказки, які використовуватимуться як впродовж роботи, так і наприкінці роботи над проектом. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень за допомогою контрольних списків спільної роботи та перегляду продуктів діяльності учнів. Воно буде враховувати рівень самостійної роботи учнів, а також рівень опрацювання програмового і не програмового матеріалу.Оцінювання компетентності робіт будуть здійснюватись за допомогою розроблених форм оцінювання Регулярно ведеться читання блогу дослідження, а наприкінці першого тижня здійснюється тестування учнів за допомогою бланку контролю. В кінці роботи над проектом здійснюється самооцінювання роботи кожного учня за допомогою контрольного списку запитань до рефлексії наприкінці роботи над проектом. Зацікавлення учнями проектом визначається по активності учнів при створенні проекту.

Контрольний список для презентації

Контрольний список рефлексі

Контрольний список групової роботи

Самоспрямування

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

За тиждень до початку роботи над проектом учитель готує публікацію для учнів про метод проектів, в якій знайомить учнів з умовами та терміном виконання проекту.

День І 1.Навчальна тема розпочинається із заповнення учнями опитувальника «Твої очікування від проекту» (створений засобами), за допомогою якого визначається бажання/небажання учнів працювати у проекті, рівень обізнаності з технологіями веб 2.0 та бажання виконувати ту чи іншу роль у групі. 2. Ознайомлення з учительською презентацією , в якій звучить ключове запитання та оголошуються тематичні питання проекту. За допомогою учительської презентації проводиться мозковий штурм для виявлення вхідних знань, уявлень, переконань з питання :Чому і як даються прізвиська? 3. Об’єднання в групи. Далі за допомогою мозкового штурму таблиця ЗХД, але в групах, учні працюють над питанням «Що я знаю про прізвиська?». 4.Для ознайомлення учнів із завданнями для досліджень пропонується учительський документ для фасилітації – презентація, яка розміщується в Інтернеті і є доступною будь-кому та будь-де. Здійснюється обговорення інформаційних джерел, які використовуватимуться в процесі реалізації проекту, після чого вчитель представляє учням контрольні списки оцінювання робіт, які містять огляд очікувань від створеної ними роботи і проводить їх обговорення з подальшим удосконаленням (з огляду на зауваження учнів).


День ІІ 1.Обмірковування послідовності дій. "Історики" – досліджують історичний зв'язок прізвиськ та прізвищ. "Лексикологи" – збирають і записують прізвиська однокласників, друзів. "Етимологи" – встановлюють походження прізвиськ та групують їх. "Знавці словотвору" – досліджують способи творення прізвиськ. "Лексикографи" – укладають “Словничок прізвиськ”

2.Дослідження матеріалів бібліотеки, періодичних видань, Інтернеті, при цьому користуються інструкцією "Пошук інформації в Інтернеті".Під час пошуку інформації в Інтернеті учні оцінюють знайдені веб-сайти, користуючись контрольними списками оцінювання сайтів, розробленими вчителем. Під час виконання дослідницьких завдань учні самостійно здійснюють самоспрямування у діяльності за допомогою розроблених вчителем підказок та нагадувань

День ІІІ 1.Розіслати запрошення на захист проекту батькам, учителям 2.Добір ілюстрацій відповідно змісту.

День ІV 1. Додаткові завдання для набуття навичок роботи в програмі Excel.

День V– ХІІ 1.Обговорення плану створення презентації. 2.Створення презентації у Power Point. 3.Планування створення публікації у вигляді інформаційного бюлетеня. 4.Створення публікації у програмі Publisher.

День VІІІ - ХІ Проведення класного свята з презентуванням результатів досліджень та створених робіт з запрошенням батьків.

Приклад учнівської презентації

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Валькевич Лариса Анатоліївна

Фах, навчальний предмет

Учитель української мови та літератри

Навчальний заклад

Новопразький НВК

Місто\село, район, область

смт Нова Прага, Олександрійський район, Кіровоградська область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

27 вересня - 27 жовтня 2012 року

Місце проведення тренінгу

Новопразький НВК

Тренери

Мітленко Л.О.