Портфоліо із теми "Сім’я як основа розвитку особистості"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 18:00, 13 листопада 2012, створена Бахмачук Олеся (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

"Сім’я як основа розвитку особистості"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Англійська мова, етика

Вік учнів, клас

5 клас, 10-11 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект виконується по темі навчальної програми для 5 класу «Я, моя сім’я та друзі». Учням буде запропоновано зробити презентацію, провести дослідження, переконливо демонструвати відомості на дану тему, брати активну участь у різних формах роботи. Результатами дослідження учні поділяться за допомогою публікації у вигляді порівняльної таблиці.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Мій план оцінювання, методи та інструменти оцінювання відповідають всім державним освітнім стандартам, програмам та точно вимірюють рівень досягнення навчальних цілей. Засоби оцінювання мають спеціальні розділи – описи критеріїв, в яких докладно описані конкретні знання, навички та поведінку. Засоби оцінювання прості та зрозумілі для використання учнями і вимірюють їх досягнення, порівнюючи їх з очікуваннями. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію, буклет, публікацію, блог. Учням пропонується он-лайн опитування.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Підготовка: На початку проекту збираю у батьків дозволи на створення електронних скриньок та блогів учнів, а також на їх публікації. Пропоную учням висловити їхню думку про те, що таке «Сім’я». Оголошую та прояснюю питання, яке буде темою дискусії: «У чому сила сім’ї?».

    Після цього, для реальної оцінки знань учнів я використовую  запитання, таблицю З-Х-Д та «асоціативний кущ» і мозковий штурм для визначення того, що вже знають учні про  дружбу, види темпераменту та стосунки між людьми, пов'язую ці знання з їх досвідом. На цьому етапі я аналізую результати проведеного оцінювання та поділяю дітей на три групи: слабші, середні та сильні. Відповідно до цього поділу я пропоную їм виконати певні дослідження та зобразити результати цих досліджень у вигляді буклетів (для слабших), презентацій (для середніх) та блогів (для сильніших).
    Після цього я демонструю учням свою презентацію. В процесі перегляду презентації пропоную учням , розділеним на 3 групи, обміркувати  такі питання: Як стати цікавим співрозмовником? Чи можу я стати видатним?   Якими є цінності сучасної  сім’ї?

Кожна група має своє питання. Акцентую їхню увагу на тому, що кожне з цих питань містить завдання, яке вони повинні виконати підчас проекту. Після цього ми проводимо обговорення наступних питань. Після цього я оцінюю відповіді учнів і , за необхідності, корегую групи.

    Далі я роздаю учням форму оцінювання проекту і ми обговорюємо її. Ця Форма містить огляд очікувань від створеного ними учнівського проекту. Пропоную учням використовувати Форму, як допомогу при відслідкуванні свого прогрес у проекті і те, як відбувається їх навчання.
    При вивченні теми учні використовуватимуть Інтернет коли проводитимуть on-line опитування, шукатимуть інформацію для проекту, шукатимуть малюнки та відео про дружбу для презентації, створюватимуть власний блог. Для того, щоб їм допомогти я даю  інструкцію щодо пошуку інформації в Інтернеті, а також список корисних посилань. 
    Далі 1 група(слабші учні ) проводять опитування на тему: «Сімейні відносини» і результати свого дослідження демонструє у вигляді буклету, 2 група (середні учні) проводить тестування на тему: «Обов’язки твоєї сім’ї» і результати цього тестування демонструє у вигляді презентації. Для того, щоб вони змогли реально оцінити свої презентації я роздаю їм форми оцінювання презентацій.І 3 група(сильні учні ) проводять  on-line тестування на тему: «Цінності сім’ї.» і результати свого тестування демонструє у блозі. Для того щоб вони змогли реально оцінити свої блоги я роздаю їм форми оцінювання догів. Для того, щоб учні знали, як проводити ці дослідження, я ознайомлюю їх з власною презентацією фасилітації, в якій прописані правила правильного проведення тестування та опитування.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери