Портфоліо Вілкова Л.О.
Зміст
Який сенс вивчення теорії ймовірності у побуті та реальному житті?
Математика, дотичний - інформатика
Навчальні цілі
Формулювання знань учнів про теорію ймовірності та її застосування у побуті та реальному житті людей; вдосконалення навичок розв’язування задач на знаходження ймовірності випадкової події; розвивати творчу активність учнів; життєву компетенцію, створювати умови для прояву ініціативи під час роботи над проектом, виховання в учнів прагнення до самовдосконалення, інтересу до вивчення алгебри.
14-15 років, 9 клас
Стислий опис проекту
Навчальний проект призначений для формування уявлення учнів про зміст таких понять, як теорія ймовірностей, випадкова, вірогідна та неможлива подія, про ймовірність випадкової події, як про кількісну оцінку можливості появи того чи іншого результату випробування. У ході практичної діяльності учні вчаться розв’язувати задачі на знаходження ймовірності випадкової події, доводять собі, що шанси дуже малі, а виграш є швидше випадковістю, ніж точним розрахунком. Під час виконання проекту сформувати вміння наводити приклади випадкових подій, класифікувати події за ступенем ймовірності того, що вони відбудуться, шансу його появи, розвивати вміння аналізувати інформацію, логічно будувати свої думки; вдосконалювати навички роботи з ІКТ.
Випадковою подією
називається подія, яка може відбутися або не відбутися під час здійснення певного випробування.
Імовірність
це числова характеристика можливості настання випадкової події за певної умови, яка може бути відтворена необмежену кількість разів.
Імовірністю випадкової події
називається відношення кількості елементарних подій, які сприяють цій події, до кількості всіх однаково можливих несумісних подій, які утворюють повну групу подій під час певного випробування. Імовірність події знаходять за формулою P дорівнює відношенню чисел m і n, де n— загальна кількість однаково можливих і несумісних подій, які утворюють повну групу; m — число елементарних подій, які сприяють події.
Повний План вивчення теми
1. Історія розвитку теорії ймовірностей. 2. Ймовірність події. 3. Види подій. 4. Ймовірність випадкової події.
Навчальні цілі
У процесі розробки проекту учні знаходять та опрацьовують інформацію в мережі Інтернет, додаткових джерелах. Працюють в групі над розв’язанням спільної проблеми, опрацьовують задачі на знаходження ймовірності випадкової події. Вчаться планувати свою діяльність, виступати перед аудиторією, критично мислити, систематизувати та узагальнювати отримані знання, робити висновки, спілкуватися і співпрацювати.
Опис оцінювання
Діяльність учнів та вчителя
Відомості про автора
Вілкова Лілія Олександрівна
вчитель математики та інформатики
Навчально-виховне об'єднання №5 ім. Сергія Єфремова
місто Хмельницький
viliya08@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
24.09.2012 - 28.09.2012
Місце проведення тренінгу
Хмельницький ХОІППО
Тренер
Дрижал О.М.