Портфоліо Білоконь Галина Іванівна "........."

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 10:15, 10 листопада 2012, створена Galina29 (обговореннявнесок) (Стислий опис проекту)

Перейти до: Навігація, пошук


Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література

Навчальна тема (як записано в програмі)

Із пісенних скарбів

Вік учнів, клас

7-й клас, 12-13 років

Стислий опис проекту

Тема: Суспільно-побутові пісні. Козацькі й чумацькі пісні, коломийки - у них відображена наша історія

Мета проекту:

Поглибити знання учнів про українські народні пісні;

Розкрити їх жанрово-тематичне розмаїття; вчити аналізувати зміст пісень, їх образи;

З'ясовувати роль художніх засобів;

Виховувати любов до рідної пісні, бажання відроджувати і вивчати.

          Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання використовуючи З-Х-Д таблиця та діаграма Вена . Учні створюють особисті і загальну схему З-Х-Д про чинники покращення екологічного стану в місті. Схема використовується для оцінки початкових знань, мозкового штурму, обдумування дослідницьких питань і рефлексії. Використання З-Х-Д схеми перевіряє готовність і зацікавленість вони повертаються до неї декілька разів впродовж проекту.

Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань на початку вивчення теми організоване обговорення ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Учні з самого початку роботи над проектами використовують , контрольний список для вікі , в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні.

   Зустрічі для оцінювання розуміння учнями наукових матеріалів і письмові роботи для забезпечення зворотного зв'язку, пояснення незрозумілих питань, у разі потреби проведіть додаткові уроки. Заплановані запитання і записи допомагають документувати таке оцінювання проекту.

Учні оцінюють письмові роботи один одного і дають розгорнену відповідь. Використовується для підтримки групових процесів. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Запросіть учнів використовувати Форму оцінювання продукту проекту, щоб допомогти їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Та ж сама Форма оцінювання використовується і для оцінювання їх кінцевої роботи на вікі-сайті . Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за вікі . До початку проекту: Було проведено анкетування учнів за допомогою он-лайн опситувальника. Реалізація проекту: 1. На початку проекту провести оцінювання знань 2. За допомогою контрольного списку «Дослідження», учні оцінять рівень проведення дослідницької роботи. 3. За допомогою контрольного список «Творчість», учитель оцінює рівень творчості учнів класу. 4. Проводиться рефлексія за контрольними списками «Рефлексія» Після закінчення проекту: 1. За допомогою форми оцінювання мультимедійної презентації, вчитель повинен оцінити готові проекти учнів. 2. За допомогою форми оцінювання презентації кожен учень має оцінити свої досягнення. 3. За допомогою форми «Оцінювання роботи групи» під час захисту робіт учні оцінять діяльність кожної з груп.


Методичні засади Попередні знання та навички Які знання повинні вже мати учні, якими комп’ютерними та іншими навичками учні мають володіти перед тим, як вони почнуть працювати у проектах Діяльність учнів та вчителя Учні будуть поділені на групи: Біографи, Історики, Експерти.  Біографи Працюють над проблемним питанням “На які цикли поділяються суспівльно-побутові пісні. Що в них є спільного?”

 Історики Працюють над питанням “Що відомо про Сагайдачного й Дорошенко, зокрема досліджують проблемне питання “Що спільного та відмінного в козацьких та чумацьких піснях?” 

 Експерти Працюють над проблемним питанням “Про що розповідають коломийки? Чи хвилюють порушені в них проблемисучасну молодь?” o До початку проекту: До початку проекту у навчальному закладі з коллективом вчителів було проведенно зібрання з теми "Використання методу проектів в практичній діяльності педагога", кожний отримав буклет з данної тематики. Провести зібрання з батьками. Проінформувати про початок роботи проекту, основні цілі та завдання. Провести підготовче заняття з батьками по використанню мережі Інтернет(основи роботи з електронною поштою, основи пошуку інформації, основи використання сервісів Web 2.0). Отримати від батьків дозвіл на відкриття скриньки дитини. Створити каталог ресурсів Інтернет для батьків. Створити усі організаційні, методичні, дидактичні матеріали для проведення проекту. Провести анкетування з дітьми за допомогою опитувальника для виявлення початкових знань з теми. Реалізація проекту: 1 тиждень - діти отримують правила техніки безпеки під час роботи з комп'ютером; - проведення оцінювання знань за допомогою графічних схем геометричні фігури, кути; - об’єднання в групи та розподіл обов’язків. Учні будуть об’єднані у три групи, в свою чергу представники кожної групи будуть об’єднані ще у три підгрупи - Біографи, історики, дексперти. - планування роботи групи. Кожна група отримає індивідуальний графік роботи групи. 2-3 тиждень - пошук інформації за допомогою мережі Інтернет. Діти знайомляться з поняттям про авторське право. Діти отримають форми для оцінки веб-сторінок та переходять до пошуку інформації у мережі Інтернет. 4 тиждень - проведення уроку за межами навчального закладу. 5-6 тиждень – обробка інформації. Оформлення інформації у вигляді творчого проекту групи (мультимедійна презентація з обраної теми) 6-7 тиждень – перегляд, оцінка продуктів проектної діяльності учнів(приклад учнівської роботи). 7 тиждень – презентація продуктів проектної діяльності учнів із залученням батьків(за бажанням) обговорення ключового та змістових питань, обмін думками, вибір найкращих творчих робіт. Після закінчення проекту:Нагородити кращі проекти учнів грамотами

Вступний етап: підготовка необхідних ресурсів, проведення батьківських зборів, показ стартовою презентації, ввідний тестування, визначення цілей проекту і кожної групи, розподіл учнів класу на проблемні групи, узгодження теми і плану роботи групи. Поточний етап: Учні самостійно намагаються відповісти на навчальні питання своєї теми. При цьому вони повинні проаналізувати інформацію джерел і зробити висновки по темі. На підтримку розвитку навичок 21-го століття вчитель забезпечує групи ресурсами, необхідними для самооцінки і відстеження просування роботи груп по етапах дослідження, пропонує дидактичні завдання з теми проекту. Заповнюються листи рефлексії та самооцінки, ведеться журнал проекту. Підсумковий етап: Кожна група виступає з усною презентацією результатів, демонструючи свої роботи у формі презентації, буклету, вікі-статті. На завершення колективно обговорюються висновки, службовці відповіддю на основний питання проекту. Учні оцінюють виступи груп відповідно до критеріїв оцінювання роботи груп. Проводяться підсумкове анкетування / тестування. Підбиваються підсумки роботи і здійснюється індивідуальна рефлексія експедиції, фоторепортажі).

Повний План вивчення теми

План проекту


План впровадження

Навчальні цілі

Проект «Суспільно-побутові пісні» розраховано на учнів 7 класів. Мета проекту: Поглибити знання учнів про українські народні пісні; розкрити їх жанрово-тематичне розмаїття; вчити аналізувати зміст пісень, їх образи; з'ясовувати роль художніх засобів; виховувати любов до рідної пісні, бажання відроджувати і вивчати.

Учні повинні вміти:

• розвивати пізнавальні навички опрацювання знайденої інформаіції

• розвивати вміння ставити і вирішувати проблему

• співпрацювати в малих та великих групах

• Здійснювати вибір та прийняття комплексних рішень

• розвинути комунікативні вміння і навички публічного виступу

• вміти швидко знаходити інформацію за ключовими словами, критично оцінювати інтернет-ресурси відповідно до критеріїв наданих вчителем, не порушувати статі закону про авторські та суміжні права.

• Використовувати WIKI-технології, блоги, сайти як інструменти для спілкування, досліджень, організації, оцінювання інформації, володіння базовим розумінням етичних/правових питань, пов’язаних з доступом та використанням інформації .

Опис оцінювання

1. До початку проекту проводиться • Діагностика навчальних потреб учнів З-Х-Д • Рівня їх фактичних знань учнів з теми опитувальник 2. Під час проведення проекту проводиться: • анкетування для групування учнів по групам • відслідковування ходу виконання роботи • контроль за дотриманням вимог до виконання різних видів роботи 3. По завершенню проекту проводиться: Оцінювання створених учнями робіт: презентації, публікації, сайту, допису Проведення вихідного тестування самооцінювання учнів оцінювання діяльності учнів оцінювання вікі-статті фасилітація

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

На початку проекту учні проходять тестування та об’єднуються в групи: біографи, експерти, історики. Вчитель презентує презентацію та розповідає про метод проекту. Крім того учитель повинен отримати лист-дозвіл від батьків про використання статей їх дитини, а також необхідно ознайомити учнів з листом про авторське право. Кожна група має індивідуальне завдання. Для виконання завдань їм необхідно скористатися навчальним підручником, різними історичними джерелами, а також мережею Інтернет.Протягом всього проекту учитель контролює роботу груп, координує її, дає поради. Учні також звертаються за допомогою вчителя історії, для уточнення історичних подій, що розгорталися в ХІІІ ст.Наприкінці проекту учні презентують свою роботу учням сьомих класів в актовому залі.

вікі-стаття учнів на тему "Про далекі минулі часи"

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Білоконь Галина Іванівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель української мови та літератури Предмет: українська мова і література

Навчальний заклад

м. Дніпропетровськ, КЗО "Спеціалізована школа №55 інформаційно-технологічного профілю"

Місто\село, район, область

м.Дніпропетровськ

Контактні дані

galinabilokon29@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

9 жовтня - 23 жовтня 2012р

Місце проведення тренінгу

м.Дніпропетровськ, КЗО "Спеціалізована школа №55 інформаційно-технологічного профілю"

Тренери

Філюк Галина Іванівна