Портфоліо з теми "Дробові числа"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 21:20, 8 листопада 2012, створена Марта гарбар (обговореннявнесок) (Місто\село, район, область)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Чи правлять числа світом?

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основним предметом є математика. Навчальна тема «Звичайні дроби». Другим предметом є інформатика.

Навчальні цілі

Поглибити свої знання про звичайні дроби; формувати вміння застосовувати отримані знання під час розв’язування практичних цікавих задач; розвивати аналітико-синтетичні та дослідницькі здібності учнів; розширити знання про застосування дробів у нашому житті;

Навички XXI століття:

Формувати навички співробітництва, ефективно спілкуватися, вміння планувати свою діяльність, відбирати найчіткіші переконливі факти для демонстрації думок, ідей, аналізувати події факти; Вміти шукати інформацію і критично її оцінювати; Вчитись бути відповідальними; Вміти представляти результати досліджень за допомогою діаграм;

Вік учнів, клас

6 клас: 11-12 років

Стислий опис проекту

Даний проект призначений для учнів 6-го класу при вивченні теми «Звичайні дроби». Основними видами діяльності учнів в ході проекту будуть пошук інформації з історії виникнення дробів та дослідницькі дії використання дробів результатом яких буде презентація, числова шкала та діаграма.

Повний План вивчення теми

Опис оцінювання

На початку проекту учні проходять он-лайн анкетування та гранування за формою, яка визначає вхідні знання учнів по темі проекту, ступінь зацікавленості даною темою та очікуванні учнів.

В ході самостійної та групової роботи над проектом Учні проводять дослідницькі дії згідно поставлених кожній групі завдань для самооцінки своїх дій учні використовують форму самооцінювання презентації та форму оцінки досліджень. Учні мають перелік змістових запитань на які вони мають відповіді. При розв’язуванні задач кожна група оцінює роботу іншої групи (Взаємооцінювання).

На підсумковому уроці проекту групи презентують свої роботи. Вчитель оцінює презентацію досліджень груп, усні відповіді та складання і розв’язування задач. Кінцевим етапом формуючого оцінювання є тест у формі електронного документа.

За результати оцінювання різних етапів роботи виставляється підсумовуюча оцінка.

Діяльність учнів та вчителя

Урок 1.

На початку роботи над проектом учитель повідомляє учням цікаву інформацію що стосується теми, метою якої є викликати інтерес до навчальної діяльності та з’ясувати навчальні потреби учнів. Учні переглядають презентацію вчителя та після цього проходять он-лайн анкетування. Його результати дають змогу вчителю виявити готовність учнів для роботи в проекті. Вчитель поділяє учнів на групи, формулює завдання проекту і навчальні цілі для кожної групи; вирішують організаційні моменти роботи групи та яким чином вони зможуть реалізувати поставленні завдання. Навчальні завдання груп базуються на тематичних запитаннях навчального проекту. Третє тематичне завдання спільне для обох груп – підшукати цікаві задачі до тем, обмінятися цими задачами і обговорити способи їх розв’язання

2-3 уроки.

Перша група готує цікавий матеріал про історію виникнення дробових чисел із потреб людства в різних видах діяльності. Учні самостійно здійснюють пошук потрібної інформації, використовуючи різні джерела в тому числі й Інтернет. Деякі інструкції з пошуку в Інтернеті дає вчитель. На етапі самостійної роботи над проектом для самооцінювання презентації учні використовують форму само оцінювання презентації. Учні мають перелік змістових питань, на які вони мають дати відповіді. Друга група досліджує проблему вільного часу: проводять анкетування серед учнів, обговорюють і обробляють ці дані.

Урок 4.

Учні роблять математичні підрахунки для результату досліджень, будують діаграми. На цьому етапі самостійної роботи над проектом для самоцінювання своїх дій учні використовують форму оцінювання дослідження. Крім цього кожна група демонструє цікаві підібрані задачі, які розв’язуються групою, обмінюються задачами з іншою групою. Результатом оцінювання є взаємооцінювання.

Урок 5.

Результати своїх досліджень демонструють учні у вигляді презентації. Вчитель оцінює презентацію за допомогою форми оцінки презентації. Крім того оцінюються усні відповіді учнів, складання та розв’язування задач.

Кінцевим етапом формуючого оцінювання є тест у формі електронного документа За результати оцінювання різних етапів роботи виставляється підсумовуюча оцінка

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Марта Гарбар

Фах, навчальний предмет

Вчитель математики та фізика, математика

Навчальний заклад

Баранівецький навчально-виховний комплекс "середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад"

Місто\село, район, область

Село Баранівці, Самбірський район, Львівська область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери