Учнівська вікі стаття "Таємниці глибин океанів"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

"Таємниці глибин океанів"

Автори проекту

Спаський В., Моцна А., Барвінок А., Іванченко О.

Тема дослідження

Океани планети Земля.

Проблема дослідження

Що являє собою океан?Як змінювалися цикли життя тварин і рослин ?

Гіпотеза дослідження

Чи існує загроза життю людині зі зміною клімату?

Мета дослідження

Ознайомитися з характеристиками океанів, проаналізувати, які є важливими чинники для існування рослин, тварин і людей в глибинах океанів.

Результати дослідження

Учасники груп ознайомились з описом світових океанів, переглянули відеоматеріал, документальні фільми, наукові статті, Інтернет – ресурси, визначили основні властивості океанів, причини їх змін. Оформили свій матеріал так: презентації, буклети, плакати для конференції, таблиці для порівняння.

ТИХИЙ ОКЕАН

1.У північно –західній частині Тихого океану , в районі півострова Камчатка живе невеличка тварина – міксина. Замість очей у неї чутливі клітини, розміщені по всьому тілу. Міксина може обходитися без їжі більш півроку. Завдяки надзвичайній гнучкості хребта ця тварина здатна зав ‘язуватися вузлом. У разі небезпеки вона виділяє таку велику кількість слизу, що вода навколо неї стає наче холодець. Через нього ворог не може дістатися до міксини.

2. Нова Гвінея була відкрита понад 300 років тому. Проте складання географічної карти було завершене лише на початку XX сторіччя. І досі нова Гвінея , яка розташована неподалік від густонаселеної Азії, мало досліджена. Причиною цього є дуже багато перешкод: небезпечні рифи біля берегів, непрохідні джунглі й болота, високі ( понад 5000м) гори, глибокі ізольовані ущелини, гірські льодовики. До цього слід додати велику кількість комах та отруйних змій. Отже, не випадково Нову Гвінею називають «полюсом екваторіальної неприступності». АТЛАНТИЧНИЙ ОКЕАН

1. З розвитком мореплавства зародилася «пляшкова пошта», яка в Атлантичному океані набула широкого розмаху. Звичайно, цю пошту доставляли морські течії. 1560 р. на березі Англії бідний човняр знайшов закорковану пляшку з невідомим папером. Оскільки читати він не вмів, то відніс її місцевому судді. Як з ‘ясувалося, це було надзвичайно важливе військове повідомлення. Для запобігання випадковому розкриттю військових таємниць англійська королева призначила спеціальну посаду Королівського Відкупорювача Пляшок. Тільки ця офіційна особа мала право відкривати «пляшкову пошту».

2. У Світовому океані існує лише одне море без берегів – Саргасове . Це море – справжнє царство одного з різновидів водоростей. Португальські мореплавці експедиції Х.Колумба назвали їх «саргассо», оскільки бульбашки повітря на водоростях за своєю формою нагадують сорт винограду такої назви.

  Саргассове море – один із найбідніших на життя районів океану. Тут води повільно опускаються, тому поживних речовин обмаль. Про безплідність моря свідчить і прозоро - блакитний колір його води. Це колір океанічної пустелі. Там, де вода багата на розчинені речовини, вона має зелений відтінок. Саргассове  море – одне з найпрозоріших морів. Предмети видно в ньому до глибини 66,5 м.

ІНДІЙСЬКИЙ ОКЕАН

1. Червоне море – найтепліше море планети. Середня температура його води в лютому + 18°С на півночі і до + 27°С на півдні. Червоне море утримує перше місце в світі й за солоністю вод, яка дорівнює 42 проміле. У зонах розколин моря було виявлено потужні виходи гарячих вод з температурою до + 70°С. солоність їх досягає 300-350 проміле.

2. найбільша за довжиною протока Світового океану Мозамбікська. Довжина її близько 1760 км, ширина – від 422 до 925 км.

3. Біля торпічних берегів Африки було знайдено доісторичну рибу целакант, як вважалося, вимерла вона ще 70 млн. років тому. Проте 1938 р. в африканських водах целекант був уперше виловлений живим. З часом учені одержали ще кілька десятків екземплярів. Проте всі вони, опинившись на поверхні , швидко гинули з невідомих причин.

ПІВНІЧНИЙ ЛЬОДОВИТИЙ ОКЕАН

1. Одними з найхолодніших морів Світового океану є Східносибірське і Бофорта з температурою вод від – 1,5°С до – 1,8°С.


Висновки

Зі зміною клімату, діяльність людини на природу змінилася і властивості океанів, але вони і надалі є сенсом життя на планеті Земля. Тваринний і рослинний світ багатий у Світовому океані.

Корисні ресурси

http. // okvain.net.ua. http.// www.krugosvet.ru. http.// www.eco-live.com.ua. http.// www.yotub.com. www.google www.wikipedia.de geografica.net.ua/ океани ex.ua.