Портфоліо проекту "Реальна статистика.Чи є майбутнє?"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 13:41, 26 вересня 2012, створена Intelvs9 (обговореннявнесок) (Навчальні цілі)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Реальна статистика.Чи є майбутнє?

(Основні поняття ,способи подання ,дослідження певних характеристик статистичних даних )

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Навчальні цілі

Учні мають: уміти наводити приклади генеральних сукупностей та вибірок даних спостережень з навколишньої дійсності ; обчислювати частоти для невеликих вибірок ; подавати статистичні дані у вигляді таблиць, будувати гістограму розподілу частот. вміти використовувати отримані знання в реальному житті; проводити пошук інформації в мережі Інтернет та інтерпретувати її; вміти створювати переконуючі презентації та публікації та демонструвати їх аудиторії; навчитись ефективно працювати в групі та співпрацювати з іншими групами.

Вік учнів, клас

Стислий опис проекту

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі

Опис оцінювання

При вивченні теми використовуються різноманітні методи та інструменти оцінювання. Таке оцінювання допомагає учням і вчителям поставити навчальні цілі, відслідкувати прогрес у навчанні учнів, забезпечувати зворотний зв`язок, оцінювати мислення,продукт діяльності учнів та його представлення, а також відобразити увесь навчальний цикл. Оцінювання відбувається впродовж всього виконання проекту, щоб допомогти учням розвивати навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Для оцінювання попередніх знань учнів, їх навчальних потреб на початку виконання проекту організується опитування. Для цього використовується форма для опитування. На початку виконання проекту організується обговорення основних питань проекту, на якому використовується метод мозкової атаки. Оцінювання навчальних потреб учнів визначається за допомогою таблиці ЗХД. Впродовж роботи над проектом вчитель проводить індивідуальні та групові консультації, занотовує думки та відповіді учнів і використовує ці записи для планування своєї діяльності та оцінювання роботи учнів. Під час роботи над проектом, учні використовують форму оцінювання презентації (чи публікації, в залежності від того, яку форму представлення результатів проекту вони вибрали).Оцінювання здійснюється щоденно на основі спостережень та попереднього перегляду продуктів діяльності учнів. Для оцінювання учнями власного навчання на протязі виконання проекту використовується контрольний список самоспрямування у навчанні. На кінцевому етапі проекту учні представляють мультимедійний продукт результатів роботи, а також демонстраційний зразок (група експериментаторів). Для оцінювання використовується та ж сама форма оцінювання презентації (публікації).

Діяльність учнів та вчителя

Учні представляють результати своїх досліджень у вигляді презентації,інформаційного бюлетеню, публікації або вікі. Інструктаж щодо опанування навичками використання цих інструментів включений в процес кожного заняття.

І ТИЖДЕНЬ. Навчальна тема розпочинається з ознайомлення учнів з презентацією вчителя . Проводимо опитування серед учнів на запитання, що будуть розглядатися при виконанні проекту. Для цього використовується форма для опитування. Вчитель відмічає відповіді учнів і використовує їх як при плануванні своєї діяльності так і при оцінюванні. Знайомимось з назвою проекту та Головними питаннями. Пояснюємо учням що вони вивчатимуть упродовж роботи над проектом. Методом мозкової атаки визначаємо теми, що могли б стати відповідями на запитання проекту. Можливі теми можуть включати: . Кількість смертей від СНІДу . Злочинність та відсоток злочинів . Смертельні випадки від захворювань .Розлучення .Рівень освіти .Споживання електроенергії .Витрати на охорону здоров`я .Стихійні лиха Учні мають об`єднатися в малі групи і обрати собі одну з тем для дослідження. Кожна з груп заповняє таблицю ЗХД та знайомиться з формою оцінювання проектів. Учні кожної групи визначаються з кінцевими продуктами свого проекту. Кожна група має створити мультимедійну презентацію про своє дослідження та інформаційний бюлетень або вікі-сайт . До кінця тижня кожна група повинна розробити докладний план досліджень. Рефлексія.

ІІ ТИЖДЕНЬ. Розглядаємо, обговорюємо та коректуємо плани досліджень кожної з груп. В процесі обговорення вчитель відмічає відповіді учнів і використовує їх як при плануванні своєї діяльності так і при оцінюванні. Учні проводять дослідження з своїх тем за допомогою Інтернет та використовуючи друковані джерела. Учні критично оцінюють отриману інформацію та узагальнюють її. Проводяться консультації з окремими учнями та групами на яких обговорюються теми проектів, учні отримують відповіді на запитання, планують свою подальшу роботу, знайомляться з тим, як вона буде оцінюватись, вивчаючи форми оцінювання проекту . Проводяться консультації з окремими учнями та групами на яких вони отримують відповіді на запитання, планують свою подальшу роботу. Учні завершують свої дослідження та починають створювати мультимедійну презентацію та інформаційний бюлетень або вікі-сайт (Під час роботи над проектом, учні знайомляться з формою оцінювання презентації чи публікації. Для оцінювання учнями власного навчання на протязі виконання проекту використовується Контрольний список самоспрямування у навчанні. Рефлексія.

ІІІ ТИЖДЕНЬ. Проведення презентацій (усних виступів з демонстрацією мультимедійних презентацій), друк публікацій. Презентації можна провести для певних цільових аудиторій. Після виступу всіх груп відбувається підсумкове обговорення проекту. Рефлексія. Для оцінювання робіт учнів використовуються форми оцінювання проекту. Можна знову провести опитування серед учнів на запитання, що були розглянуті при виконанні проекту, порівняти їх з опитуванням на початку проекту та проаналізувати отримані відповіді.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Овчаренко Олена Іванівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель математики

Навчальний заклад

Сватівська ЗОШ І-ІІІ ст.№8, м. Сватове,Луганської обл.

Місто\село, район, область

М.Сватове, Луганська обл..

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

11.09-25.09.2012

Місце проведення тренінгу

Сватівська ЗОШ І-ІІІ ст.. №8, м. Сватове

Тренери

Лаврушко Володимир Миколайович