Портфоліо на тему "Український рушник у житті людини"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 22:00, 24 вересня 2012, створена Ruban Tetyana (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя)

Перейти до: Навігація, пошук


Проект

Український рушник у житті людини.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

українська мова та література, суспільствознавство, інформатика

Навчальні цілі

Підвищення загальної освіченості громадянина України, сприяння всебічному розвитку, духовному збагаченню, активному становленню й самореалізації особистості в сучасному світі; формування і утвердження гуманістичного світогляду особистості, національних і загальнолюдських цінностей; формування в учнів умінь і навичок ефективного використання сучасних комп'ютерно-інформаційних технологій у своїй діяльності.

Вік учнів, клас

6 клас, 11 років

Стислий опис проекту

Робота над цим проектом проводиться для реалізації з учнями 6 класу, яких зацікавила тема українознавства. Учні домагатимуться глибокого осмислення значення рушника в житті рідного народу. Вироблятимуть духовні потреби берегти його як сімейний скарб, як оберіг. Розширюватимуть, поповнюватимуть знання про традиції примінення рушника, призначення рушника. Виховуватимуть любов до праці майстринь-вишивальниць, любов до матері -трудівниці, до своєї Батьківщини. Під час розробки проекту діти опрацьовують додаткову літературу, розширюють і поглиблюють отримані під час уроків знання, створюють і обговорюють мультимедійні презентації, інформаційний бюлетень та інтерактивні Веб-сайти. Поділившись на групи, вони оформлюють результати своєї роботи у вигляді публікацій , презентацій . За результатами проекту проводиться підсумкове заняття в класі. Учні навчаються робити самооцінку та взаємооцінку своєї роботи та роботи своїх однокласників.

Повний План вивчення теми

https://docs.google.com/file/d/0BwGvYsBdJEeiWlhBZ1dJTnJSaE0/edit

Навчальні цілі

Учні будуть визначати основні елементи вишивки. Умітимуть розподіляти вишивку за стилями. Здійснювати проектну діяльність за даними результатами пошуку. Графічно відображати творчий задум Давати творчу оцінку результатів проективної діяльності Застосовувати принципи конструювання та моделювання у творчій діяльності. Вироблення навичок групової роботи. Формування вміння критично оцінювати власну роботу та роботу однокласників

Опис оцінювання

Для диференціації навчання вчителю необхідно розробити форму опитування.Створюється таблиця оцінювання навчальних потреб учнів. Розробляється оціночний листок презентації та критерії оцінки веб - сайту. Оцінювання знань учнів здійснюється за допомогою тестів, ведеться журнал, де фіксуються кінцеві результати. Створюються організаційні діаграми для оцінювання навчальних досягнень учнів. Розробляється форма оцінювання однієї з груп, а також критерії оцінювання мультимедійного проекту.Створюємо листок оцінювання навчальних потреб учнів. З метою створення якісної презентації розробляємо оціночний листок презентації, публікації . З метою створення оригінального та змістовного веб-сайту розробляємо критерії оцінки створення веб-сторінки. Використовуємо в роботі Інтернет. Оцінювання знань учнів відбувається за 100 бальною шкалою, якій поставлено у відповідність 12-б систему оцінювання. Враховуються специфічні особливості кожного виду робіт.

Діяльність учнів та вчителя

Учні збирають інформацію про історію та розвиток українського рушника в житті людини. Переглядають чи дотримуються закони про використання авторських прав в даних ресурсах Дозвіл про авторське право. Вчитель знайомить дітей із правилами роботи в Інтернеті. Наголошується на тому, що в дітей повинен бути дозвіл батьків на публікацію роботи учня в мережі Інтернет Для роботи над проектом учні переглядають презентацію Планується та розробляєтьсяучнівська презентація за допомогою програми Microsoft PowerPoint, учнівська публікаціяпрограмою Microsoft Publisher,за допомогою якої узагальнюються матеріали групи та надаються матеріали до загального буклету.Створюється веб-сайт (Publisher),узгоджується зміст та дизайн сторінок, діти вчаться робити навігацію по сторінках.Проводиться дослідження серед учнів, вчителів та батьків опитувальник "Традиції українського рушника". Діти створюютьвікі-сторінку . Підготовка іде протягом 2-х тижнів. При цьому вони здійснюють пошук відповідних матеріалів у літературі, енциклопедіях, Інтернеті. Вони вчаться структурувати матеріал, враховувати відповідальність, яка виникає при розміщенні інформації в Інтернеті, знайомляться з поняттям авторського права, освоюють різні види пошуку в Інтернеті. Вчителю необхідно з'ясувати потрібні засоби для диференціації процесу викладання за допомогою форми для опитування вчителів. Документ для фасилітації дозволяє полегшити роботу в проекті.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Рубан Тетяна Петрівна

Фах, навчальний предмет

вчитель математики та інформатики

Навчальний заклад

Гадяцька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 2 імені М. Драгоманова

Місто\село, район, область

м. Гадяч, Гадяцький район, Полтавська область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

17-25.09.2012 р

Місце проведення тренінгу

Гадяцький науково-методичний центр

Тренери

Ємець Т.М.