Вікі стаття за темою "Форми дієслова"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 08:03, 29 серпня 2012, створена Chornalubov14 (обговореннявнесок) (Висновки)

Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

Форми дієслова

Автор проекту

Бутенко Аліса, Ткач Олександра, Воліченко Нікіта, Глазков Єгор,Мороз Ангеліна,Назаренко Артем.

Тема дослідження

Дієслово - одна з найбільш широко вживаних частин мови. Важко уявити,що б було ,якби дієслово пропало з мови.Ми знаємо,що дієслово називає дію предмета та ще й у різний час, спосіб і виконують цю дію різні особи. Ця частина мови має чотири форми і кожна з них виконує свою роль. Знаючи всі чотири форми, людина зможе точно, конкретно і з різними відтінками розповісти про цікаву подію чи подорож. Ми хочемо дослідити рівень знань учнів 7,10_11 класів і учителів школи, а також вміння правильно вживати дієслова в своєму мовленні. Для цього ми запропонуємо їм ряд завдань різного рівня складності і різного типу.

Проблема дослідження

Мабуть, сьогодні всі переконані в тому, що мова - це зброя, за допомогою якої можна досягти в житті багато чого. Адже ще Леся Українка говорила, що" мово, моя ти єдиная зброє". Тому ми вважаємо, що для того, щоб зуміти переконати, довести, повести за собою, треба гарно володіти мовою. А дієслово - важлива складова мови.Так чи кожен українець так володіє мовою? Ми і бажаємо про це дізнатися. Вперед!

Гіпотеза дослідження

 Нам захотілось провести гру-дослідження: серед учнів 7 класів конкурс,хто найточніше виконає дію, яку будуть називати дієслова; серед учнів 10-11 класів- перебудувати речення, використавши дієприкметник і дієприслівник, таким чином  скоротивши поданий текст вдвоє. Вчителям запропонувати скласти схему евакуації із школи за допомогою тільки дієслів.

Мета дослідження

 Мета нашого проекту - систематизувати і закріпити знання учнів про форми дієслова, розвивати і збагачувати мовлення і учнів, і вчителів.

Результати дослідження

Результати дослідження досить цікаві.

У конкурсі-дослідженні серед учнів 7 класівбрало участь 50 школярів.Тільки 11 із них найточніше виконали названі дієсловами дії,41 учень помилився в 1-3 діях,а решта 8 розгубилися і виконати завдання завадило їм неправильне розуміння лексичного значення слова і неправильно вибрана форма дієслова. У конкурсі для старшокласників брало участь 12 учнів.Біла Марія єдина, яка найшвидше виконала завдання, правильно вживала форми дієприкметника і дієприслівника.* учнів виконали завдання з 2-3 помилками. 3 у4чнів не змогли виконати завдання. Дуже приємно, що 10 вчителів згодилися взяти участь у дослідженні, виконали завдання, викоставши і малювання, і креслення , і комп'ютерну графіку. Нам захотілося зробити виставку їхніх робіт. Молодці: всі форми дієслова у всій своїй красі і могутності правильно і просто указували на те,як треба евакуюватися зі школи.

Висновки

ОТже, ми переконалися в тому,що дуже цікаво працювати з формами дієслова і досліджувати їхні виражальні можливості. Знання можливостей форм дієслова дуже потрібні для того, щоб вміти формулювати думки, красномовно і переконливо говорити і,головне, досягти поставленої мети.

Корисні ресурси