Портфоліо Семенісової Ольги Петрівни з теми "Антарктида"
Зміст
Назва проекту
"Антарктида"
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
=Навчальна тема= Географія. Розділ II. Материки. Тема 4. Антарктида
Вік учнів, клас
12-13 років, 7 клас
Стислий опис
Метою цього проекту є засвоєння та закріплення учнями знань та вмінь з теми «Антарктида» Основна увага при виконанні проекту буде надаватись формуванню в учнів умінь користуватись науковою літературою, мережею Internet, робити висновки. Учні з’ясовуватимуть вплив льодовикового покриву на природу материка. Створять мультимедійну презентацію, розмістять в мережі Internet веб-сайт. Наприкінці проекту учні проведуть конференцію, на якій ознайомлять всіх бажаючих з дивовижною природою материка. Результатом проекту буде презентація даного проекту як відкритого заходу учням школи.
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі (скопіювати з Плану)
Після завершення проекту учні отримають знання про природу материка та його вплив на природу Землі. Ці знання розширять кругозір та збагатять інтелект. Для проведення цього проекту учні поділяються на три групи, кожній з яких ставиться окреме завдання. Далі група розподіляє між собою обов’язки й складає план роботи. Кожна з груп розпочинає виконувати роботу за складеним планом та ведуться нотатки за якими будуть зроблені висновки. Результати проведених досліджень кожна з груп представить на конференції
Опис оцінювання (скопіювати з Плану)
На першому етапі створення проекту вчитель повідомляє тему, мету проекту, та проблеми над якими учням доведеться працювати за допомогою вступної презентації підготовленої вчителем. Далі учні об»єднаються в групи методом жеребкування. Вийшло чотири групи. Кожній групі дається питання для роздумів. Кожній групі дається таблиця, яку заповнюють (Знаю-Хочу дізнатись-Дізнався). Вчитель проводить мозкову атаку. Де учні придумують відповіді та висловлюють ідеї, пов'язані із заданою темою або запитанням і пов'язують ці ідеї з попередніми знаннями і новими можливостями. Визначається план проекту - учні визначають цілі, виробляють стратегії для їх досягнення, створюють часовий графік роботи, визначають критерії оцінювання. На другому етапі створення проекту. Вчитель проводить зустрічі й консультації з учнями, наштовхує їх на правильніший шлях, проводить тестування в письмовій та усній формі, веде спостереження за роботами в групах, та надає оцінку отриманим знанням. Учні в свою чергу заповнюють анкети та форми де вони оцінюють себе та своїх товаришів. Неформальні спостереження і занотовування цікавих випадків –проводиться на протязі всього проекту. Вчитель занотовую свої спостереження за роботою як групи так і окремих особистостей, що дає більш повно зрозуміти вклад кожного ученика, та відслідкувати роботу всієї групи. Зустрічі й консультації за проектом – ці зустрічі вчитель проводить на протязі всього проекту, щоб правильно сконструювати роботу групи, допомагає групі поставити правильні цілі та форми роботи. Письмові щоденники –Цим письмовим щоденником буде звичайний зошит, куди будуть записуватись поетапно як вирішувались ті чи інші питання. Неформальні опитування – на протязі проекту вчитель опитує учнів на засвоєння вирішуваних ним тем. Учні дають перші відповіді на такі запитання, це допомагає їм прояснити ідеї, визначити свої погляди, або розширити власне мислення. Самооцінювання і рефлексія – за допомогою контрольного списку для рефлексії виконання проекту Наприкінці роботи над проектом кожна група надає презентацію своєї пошукової роботи в формі презентацій, звітів, рефератів. А потім всі разом створюють макет стенда «Київської Русі IX-X в.». Оцінювання проводиться за шаблонами та критеріями оцінювання різних видів робіт.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Шевченко Тетяна Іванівна
Фах, навчальний предмет
Історія, право
Навчальний заклад
ОЗОШ № 41
Місто\село, район, область
м.Одеса
Контактні дані
тел.720-85-40, 720-32-64
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
20-27 серпня 2012 року
Місце провведення тренінгу
Одеська загальноосвітня школа №41
Тренери
Євсеєва Наталія Миколаївна