Портфоліо Головіної Оксани Сергіївни з теми "Колиска цивілізації"
Зміст
- 1 Назва проекту
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Навчальна тема (як записано в програмі)
- 4 Вік учнів, клас
- 5 Стислий опис
- 6 Повний План вивчення теми
- 7 Навчальні цілі (скопіювати з Плану)
- 8 Опис оцінювання (скопіювати з Плану)
- 9 Діяльність учнів (скопіювати з Плану)
- 10 Відомості про автора
- 11 Відомості про тренінг
Назва проекту
«Колиска цивілізації»
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Історія стародавнього світу, інформатика, географія
Навчальна тема (як записано в програмі)
Давній Эгипет
Вік учнів, клас
6 клас, 11-12 років
Стислий опис
Основна ідея проекту полягає у розвитку у учнів навичок мислення високого рівня, а саме: навчити учнів збирати інформацію, аналізувати та класифікувати її; висувати гіпотези та ідеї; обговорювати результати досліджень. Отримавши завдання учні, розділившись на групи, повинні відшукати інформацію в Інтернеті про Стародавній Єгипет,про історичний розвиток цього регіону та культурний розвиток цієї країни ; ознайомитися з культурними пам’ятками та легендами, пов’язаними з ними. Використовуючи знайдений матеріал групи повинні підготувати свої власні презентації. Проведення проекту розраховано на два тижні.
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі (скопіювати з Плану)
- описувати особливості повсякденного та духовного життя, культури стародавніх єгиптян, життя і діяльність історичних постатей; - наводити приклади впливу природно-географічних умов на зародження і розвиток держави та цивілізації в Єгипті; - характеризувати особливості розвитку Єгипту в різні періоди його історії, міфологічні та релігійні уявлення давніх єгиптян; - оцінювати внесок єгипетської цивілізації у світову культуру
Опис оцінювання (скопіювати з Плану)
Провести обговорення та опитування учнів щодо визначення рівня попередніх знань для того, щоб визначити навчальні потреби учнів до початку їх роботи над проектами; продумати, як забезпечити учнів інформацією та допомогою у набутті необхідних навичок у разі необхідності. Учні використовують контрольний список для створення презентації для того, щоб спрямовувати свій процес навчання, відслідковувати зміни та здійснювати самостійну оцінку свого власного прогресу у навчанні. Опитування використовується упродовж всієї навчальної теми для того, щоб допомогти учням розвивати свої навички мислення вищих рівнів та самостійно виконувати проекти. Індивідуальні консультації використовуються для сприяння моніторингу прогресу та підготовки відповідей на будь-які запитання учнів. Учні використовують форму оцінювання презентації для здійснення учнями само оцінювання своєї роботи та отримання взаємооцінки з боку їх однокласників. Цю інформацію учні мають отримувати до того, як робота завершена для того, щоб мати можливість виправити помилки і вдосконалити свою роботу. Для оцінювання та виставлення оцінок в журнал вчитель використовує ту ж саму форму оцінювання презентації.
Діяльність учнів (скопіювати з Плану)
Започаткуйте дискусію щодо того, чи кожне людське суспільство невід’ємна частина людської цивілізації? Якими рисами характеризується цивілізація? Які цивілізації вам відомі? Почніть обговорення питання, яке буде темою дискусії цього року: Чи є Стародавній Єгипет цивілізацією? Поговоріть про те, як теми, що будуть вивчатися впродовж цього навчального року, допоможуть нам знайти відповідь на це Ключове запитання. Проведіть дискусію у класі або в малих групах щодо того, чим схожі та в чим відрізняються різні цивілізації? Чи можна якусь з них можна назвати першою,або головною? Проведіть обговорення усім класом про цінність культурної спадщини стародавнього Єгипту і навіщо мі вивчаємо історію стародавнього сходу. Вчитель пояснює, що тепер у малих групах учні розроблятимуть мультимедійну презентацію. Спочатку вчитель пропонує до уваги свою презентацію,як приклад. Потім вчитель роздає учням документ Контрольний список, щоб допомогти учням планувати та стежити за своїм прогресом. Вчитель повідомляє учням, що всі їх проекти повинні включати наступне:
• Обґрунтування причин, чому Єгипет можна вважати «колискою» цивілізацій • Декілька фотографій,які демонстрували культурні надбання стародавнього Єгипту • Факти які б доводили або спростовували взаємозв’язок між матеріальною і духовною культурою єгипетського суспільства
Запросіть учнів використовувати Інтернет для того, щоб знайти відомості про історію стародавнього Єгипту, цікаві відомості з життя пересічних єгиптян, про історичні пам’ятки,міфи, легенди,тощо. В процесі вивчення теми вчитель звертається до ключового запитання: Чи є Стародавній Єгипет цивілізацією? Дає відповіді на можливі питання які виникають у учнів в процесі підготовки їхніх проектів. Для завершення навчальної теми попросіть учнів висловити свої думки щодо ключових питань та оцінити презентації свої однокласників (проект учнівської презентації) використовуючи форму оцінювання.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Головіна Оксана Сергіївна
Фах, навчальний предмет
учитель історії
Навчальний заклад
МЕВК № 49 "Надія"
Місто\село, район, область
м. Макіївка
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
17.08.12-23.08.12